Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mindenkinek nehezen ment a...

Mindenkinek nehezen ment a vezetes az elso orakban?

Figyelt kérdés
Nekifogtam vezetni de iszonyatosan benanak erzem magam. Nem tudok rendesen megalni a keresztezodeseknel (pl tul hamar allok meg, lefullasztom a kocsit, nem jol hasznalom a kuplungot...:( Sokszor mar all a sor mogottem en meg ott benazok. Csak kivancsi lennek, hogy en vagyok ennyire szerencsetlen vagy meg van valaki aki igy kezdte? Nagyon el vagyok kenodve. A kuplung az ami a legjobban elkeserit. :( Mindjart jon ertem az instruktor, kivancsi vagyok ma mit benazok el.
2009. máj. 18. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Én féltem és még soha nem vezettem az első rutin óra előtt.Kormányozni alig bírtam,mindig sokat kormiztam,olyan béna voltam,hogy csak na.Kivitt első rutinon forgalomba,én kormányoztam ő pedálozott.Persze olyan helyre vitt ami "kihalt",így senki nem volt veszélyben,kivéve mi,mert majdnem neki mentem egy kanyarban az oszlopnak,majdnem elütöttem egy fácánt stb.Aztán elsőre meglett a rutin,mentünk először forgalomba.Na az katasztrófa volt.Lefulladtam vagy 10x, a kereszteződésbe szinte fékezés nélkül bementem,indexelni elfelejtettem stb.Aztán ez elmúlt és másodszorra meglett a vizsi.(elsőn egy pici kreszt rontottam el:))
2009. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki hót béna az első órákon, sőt, a vezetés tanulás alatt is. Én is rengetegszer lefulladtam, forgalomban is, lámpánál a legtipikusabb, de semmi ciki nincs ebben, ezen mindenki átesik. Az igazi tanulás amúgy is a jogsi megszerzése után kezdődik. 8 éve vezetek napi szinten, balesetmentesen...
2009. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ó, tudnék esélni! Én is akkor ültem kormány mögé életemben először, amikor el keztem a rutint. Ráadásul ez kisváros, így a sok ismerős mind kérdezgette, téged láttunk?! (Kapaszkodni a kormányba, kacsázni az úton...) Állandóan leizzadtam, a végén már (februárban kezdtem vezetni) lenge nyári holmikat vettem alulra, az oktató meg ott fagyott meg mellettem:)

Aztán elsőre átmentem mindkét vizsgán.

2009. máj. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első rutinórán már én vezethettem vissza a rutinpályáról, persze a pedált az oktatóm kezelte. A rutinvizsgám elsőre meglett, az oktatóm el volt ájulva, azt mondta, hogy nagyon ritka az olyan tehetséges ember, mint én (mondta ezt 30 év oktatói tapasztalattal). Aztán ahogy kimentünk a forgalomba, hirtelen elszállt minden állítólagos tehetségem: folyamatosan idegesít a nagy forgalom, egyszer-kétszer elfelejtek éles kanyarban visszaváltani kettesbe, és sajnos párszor még elfelejtem kirakni az indexet... A legrosszabb, hogy az oktatóm folyamatosan az mondja, hogy "merev a kezem", ami szerintem nem igaz. Most vagy megfogom a kormányt, vagy nem fogom meg - gondolom én. Az órák végére olyan szinten elegem tud lenni ebből a "megint merev a keze"-mantrából, hogy sokszor a fenébe kívánom a vezetést. Egyébként olyan hatalmas veszélyhelyzetet még nem okoztam, illetve egyszer majdnem nekimentem egy kerítésnek, mert az oktatóm későn szólt, hogy kanyarodjunk. Az autó nem szokott lefulladni, a kuplungolás most már egész jól megy, csak a fránya figyelmetlenségem ne lenne... Hétvégén viszont kimentünk apósommal gyakorolni egy helyre, ahol a madár sem jár, az út pedig szerpentin, hajtűkanyarokkal, miegymással: érdekes, hogy tökéletesen, hiba nélkül vezettem, pusztán csak mert nem akarta senki belém szuggerálni azt, hogy merev a kezem... A parkolás is egész jól megy, még pár órát gyakorlom, aztán bepróbálkozok a forgalmi vizsgával. Már borítékoltam, hogy meg fogok bukni egyszer vagy kétszer, hiszen az emberek 90%-át meghúzzák, de annyi baj legyen: én tudom magamról, hogy relatíve jól vezetek, és nekem ennyi elég.
2009. máj. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Azért bénázol, mert Te gondolod így, Te programozod a saját agyadnak, állandóan csak erre gondolsz, hogy mennyire "béna" vagy, tehát ezt fogod produkálni!

Olvasd el: esther és jerry higgs: a vonzás törvénye c. könyvet, és ne csak olvasd, csináld is! Elsőre át fogsz menni! én is ilyen kis bénázós voltam, aztán elolvastam ezt a könyvet, azóta minden működik!

Sok sikert, MEG TUDOD CSINÁLNI!

2009. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Autósoktatóként, és lassan 20 éves tapasztalattal erre a kérdésre annyit tudok mondani, hogy nincs két egyforma ember, és az autóvezetésben, mint minden készségtárgyban van aki lassabban tanul.

A jó oktató az első mozdulatoknál már látja, hogy az illetőhöz milyen módszer kell, és azt alkalmazza.

Lányok és fiúk is vannak olyanok, akik lassabban tanulnak.

Ennek semmi köze sem az intelligenciaszinthez, sem az iskolai végzettséghez.


Igen, van akinek lassabban mennek az első lépések.

Ne az lebegjen a szem előtt, hogy "juj, 9 óra alatt meg kell tanulni" mert annyiból csak azoknak megy, akik jó érzékkel rendelkeznek, és vezettek már előtte, vagy sokat dodgemeztek gyerekkorukban, esetleg sokat ültek kocsiban, és figyelték mások mozdulatait.

Az én tapasztalatom, hogy az emberek 99,9 %-át meg lehet tanítani vezetni egy jó szakembernek!

Ha nem kapsz elég segítséget, vagy magyarázatot, nem szentelnek Rád elég türelmet, nem érzed a szaktudást, akkor válts időben oktatót.

Sok sikert!

2009. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

És még egy dolog, amit fogadj meg egy oktatótól, aki 3 megyében él, és dolgozik, 20 éve lassan a szakmában:


Direkt nem buktatnak meg senkit!

Ne higgy a pletykáknak, és a meséknek, mert gátolni fognak a tanulásban!


Nekem még nem bukott meg jogtalanul tanulóm, és igen sokan elsőre vizsgáznak le!

(legutóbbi egy hónapban 5 tanulóm elsőre tett sikeres vizsgát, Szegeden, volt közöttük fiú és lány i, 17-41 évesig!)

Ahogy olvastam, sokan vannak negatív véleménnyel...

Nekem szerencsém van, mert a égi tanulóim sokan a barátaim lettek, visszajárnak, autóikkal megkeresnek, és hozzám küldik a jogsi előtt álló ismerőseiket, rokonaikat!

Azt hiszem ez a legjobb reklám!

Sokan kötöttek ki nálam olyanok, akik más oktatóktól jöttek át, és nálam szerezték meg a tudást, hallottam is történeteket!


Szóval, szorgalom, kitartás, és maximalizmus!!!:-)

2009. máj. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jól ment, de én speciális eset vagyok. :D

Ne keseredj el, előbb-utóbb belejössz.

2009. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a sok valaszt, nagyon jol esett, hogy ennyien irtatok es sok biztatast kaptam. :) Ma csak egyszer fulasztottam le a kocsit mikor hirtelen akartam indulni a zold lampanal es tisztara bestresszeltem mert mar varakoztak a hatam mogott. De egy picit jobban ment mar a vezetes mint multheten. Nagyon szepen koszonom megegyszer mindenkinek a valaszokat es jol esett, hogy nem hurrogtatok le.
2009. máj. 18. 23:12
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves 19:23-as, latom neked sem egyszeru de megnevetetett a valaszod. Hat nekem az a gondom, hogy en meg annyira gorcsosen figyelek a pedalokra, hogy mikor kell fekezni meg benyomni a kuplungot, hogy idoben megalljak, hogy korulottem megszunik a vilag. Belenezek a tukorbe de fogalmam sincs mit latok mert nem arra koncentralok hanem arra, hogy hogyan nyomkodjam a pedalt es mikor emeljem fel a labam, mikkor nyomjam a feket stb... Ha mar menne az a franya pedalozas akkor talan tudnek koncentralni arra is, hogy mi van korulottem es jobban tudnek arra is figyelni mikor kell kormanyozni. Sajnos nallam a gyakorlas nem johet szoba mert az itthoni kocsink automata valtos. :( Latom nallad mar megy a parkolas, nallam ez meg csak allom. :) Sok sikert kivanok neked a vizsgahoz es laza kezeket a tovabbi vezeteshez. :))
2009. máj. 18. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!