Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Letudná nekme valaki írni...

Letudná nekme valaki írni részletesen, hogy egy kereszteződésben hogyan lasssítok és állok meg, majd újra indulok? Autósuliba járok, és nagyon ügyetlen vagyok. Tudom, ezt a tanártól kéne megkérdezni, de leblokkolok ha ott ül mellettem.

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 14:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs a hibákért. Javítok: le tudná nekem valaki...
2012. jan. 3. 14:49
 2/8 Antimod ***** válasza:
Technikailag vagy KRESZ-szempontból érdekel? (Azért kérdezem, mert hangsúlyozod, hogy kereszteződésben.)
2012. jan. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az nem jó, ha leblokkolsz ha ott ül melletted. Egyébként autótól is függ, meg hogy hányasba érsz oda. Én általában lelassítok annyira, hogy meglássam, hogy van-e akinek elsőbbséget kell adni, ha nincs, akkor kettesbe be és megyek tovább, ha meg is kell állni, hogy belásd a kereszteződést, akkor kiveszed üresbe, odagurulsz, megvárod míg mehetsz, közbe egyes és gáz.
2012. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért ez függ az út típusától is, hogy épp milyen úton haladunk (táblával védett, vagy jobbkezes).


Én most a jobbkezest írnám le:


- tudod (vagy legalábbis eléggé erősen lehet sejteni hogy jobbkéz lesz)


- kereszteződés előtt kicsit lassítani, vissza 2-be

- 2-ben gurulsz, lábad a kuplung és fékpedál felett

- a sebességtől és a beláthatóságtól függően 2-ben gurulsz, közben piszkosul figyelsz jobbra

- ha senki hurrá és gáz

- ha jönnek, fék közben kuplungot kinyomod


Ennyi :)

2012. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Technikailag értem. Valahogy így : tehát ha megyek hármassal, akkor átteszem a sebessséget kettesbe, lassítok, és csak akkor nyomom a kuplungot ha meg is akarom állítani az autót. Ha megálltam, beteszem egyesbe és aztán megyek tovább?
2012. jan. 4. 14:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem nem :) gyakorlati vizsgán is úgy kérik hogy mész ,látod hogy piros elveszed a lábad a gázról és hagyod had lassítson az autó és mikor úgy érzed már lassultál eleget finoman fékezel majd mielőtt megállnál benyomod a kuplungot és kiveszed üresbe. Leszállsz a kuplungról és csak a féket nyomod , látod hogy sárga kuplung be egyes és indulás
2012. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindig úgy tanították hogy, mikor a kereszteződéshez közeledek és már tisztán látom a kereszteződés közeledését elkezdek lassítani,(nem nyomok kuplungot, hogy segítsen a motorfék) mikor az autó lelassult 30km/h-ra akkor nyomom be a kuplungot hogy ne fulladjon le véletlenül se, és megállok/vagy csak annyira lelassítok hogy vissza tudjak váltani 1-esbe (20km/h alatt már lehetséges) (tudom rutin pályán úgy tanítják, hogy mikor már tényleg intenzív fékezés kell akkor "mekkora" az a táv amin meg tudsz állni, de Te inkább hagyj időt magadnak, nem baj ha 10 méterrel előbb fékezel. Mire a kereszteződésbe érsz( ahol nincs stop tábla vagy lámpa, csak elsőbbségadás tábla) addigra már legyél "készen", 2-be visszaválva, és már ne kelljen semmi mással foglalkoznod csak hogy a kocsit irányítsd és a forgalmat felmérd.


Elindulásnál, meg nem kell kapkodni,szépen lassan felengeded a kuplungot,megkeresed a fogáspontot, ha finoman bánsz a pedállal akkor el fog indulni (dizel autónál) Benzinesnél egy picivel nehezebb, de egy dologra figyelj,benyomod a kuplungot, de nem engeded fel, a gázt addig nyomod óvatosan,még a fordulatszámmérő el nem éri 1500-1800-as fordulatot. Utána nem nyomod tovább, sőt el is felejted az a lábad, tartod a gázon, és csak a másik lábaddal foglalkozol,a kuplungot ugyanúgy elkezded felengedni óvatosan,és elindul.(ne ugorj le a kuplungról mert ha nyomod a gázt és elindultál, akkor "kilősz" az autóval, és gondolom megijedsz:D én is így jártam eleinte.

Azzal sose foglalkozz ha nyomják a dudát mögötted, gondolj arra hogy ők is elkezdték valahol. Ne foglalkozz velük, ha idegeskedsz pláne nem fog menni mert kapkodsz.


Oktatód szokott veled kiabálni? Mert nekem is ilyen problémám volt az oktatómmal, nem jöttünk ki,nem voltam szimpatikus neki.Váltottam és kifogtam egy nagyon aranyos, kedves, oktatót, aki nyugodt hangnemben, nevetve megtanított, feszültség nélkül.

Viszont ha nincs ilyen baj vele, akkor kérdezz bátran, Te fizetsz neki, ő pedig azért van hogy megtanítson, és ha nem világos valami akkor kutya kötelessége elmondani akár 20-szor is.

Egy a biztos, ha beülsz vezetni legyél nyugodt, és ne idegesíts fel magad semmin, azért vagy ott hogy megtanuld. Sok sikert, biztos menni fog:)

2012. jan. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
KRszi a válaszokat. Az oktatóm kiabálni nem szokott, csak mindig olyanokat mond, hgoy nincvcs aza rendőr aki megadná nekem a hajtásit. Pl. olyan dolgokat sem mond, hogy mit miért kell csinálni. Pl. nem magyarázza el, hogy miért kell a kuplungot is lenyomni a lassításnál, vagy hogy miért fullad le néha a motor a kereszteződésben. :-(
2012. jan. 6. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!