Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány és gépkezelői?

Jogosítvány és gépkezelői?

Figyelt kérdés

Meg van a traktoros jogosítványom ami korlátozás mentes. Meg van a Mezőgazdasági és erdészeti gépkezelői jogosítványom 5 kategóriára:

-37kw teljesítményhatár feletti traktor

-Önjáró mezőgazdasági betakarítógép

-Mezőgazdasági rakodógép

-Meliorációs és földmunkagép

-Lánctalpas traktor


Ezzel a papírral és a jogosítvánnyal dolgozhatok e külfödön? Úgy tudom, hogy a traktoros jogosítvány csak nemzeti. Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. jan. 23. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Na mondom! :)

"T" kategóriás jogosítvány korlátozás nélkül mezőgazdasági vontató +2 nehéz pótkocsi vontatható vele!


Ez a jogosítvány csak Magyarországon jó mivel Nemzeti Kategória további kategóriák is nemzeti kategóriák külföldön nem vezethetsz velük!


M = Moped

K = Kertitraktor

T = Meztőgazdasági vontató két nehézpóttal ha 185 ös korlát van akkor könnyü pót és nem vihetsz 2 nehezet!


TR = Trolibusz

V = Villamos


Ezek csak itt jók!


A gépkezelő jogosítvány az jó külföldön is de csak akkor ha meg van a kék OKJ bizonyítványod.

Pl: Nehézgépkezelő Könyűgépkezelő


Vagy az új OKJ s szakmák pl: Targoncavezető, Emelőgépkezelő stb..

És a kék bizonyítványod mellé még ki kell váltani egy Europass bizonyítványt!


Azt meg lehet igényelni a meglévő OKJ szakmádhoz hogy az illetéke mennyi nem tudom ne kérdezd! :)

2012. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Meg van a szakmám is hozzá, meg nincs korlátozás számom a jogsiba se. Csak kíváncsi voltam hogy minden papír csak ide jó vagy külföldre is.
2012. jan. 25. 11:26
 3/5 A kérdező kommentje:
De az az Europass dolog nincs meg.
2012. jan. 25. 11:26
 4/5 anonim ***** válasza:

A T kategória az a traktor piros rendszámig.

Azzal úgy tudom hogy csak 1 tengelyes 750 ösztömegű könnyűpótkocsi vontatható. Ahhoz hogy 2 pótkocsit vontathass vele meg kell lenni a nehézpótkocs E jogsinak. Én így tudom.

Ha fekete rendszámos a traktor az meg erőgépnek minősül nehézgép kezelői jogsi kell rá. De szerintem ahoz is kell E kategória mert az se 750 kilót fog húzni..


A B-vel amit adnak T kategória az pirosrendszámos gépre vonatkozik. (Mtz ilyenek.

De mivel én el akartam menni melózni egy nagy állat traktorra ami fekete renszámos volt ahhoz ez a papír kevés volt. ezt onnan tudom.


Amúgy a világon bárhol érvényes a jogsid mivel a kresz ugyanaz.

2012. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez nem a sima B-s traktoros. 2 pótkocsival vizsgáztam tanpályán 1-el városba. Meg voltam is dolgozni vele itthon sokat. Csak külföldben voltam bizonytalan.
2012. jan. 25. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!