Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közlekedési baleset okozóját,...

Közlekedési baleset okozóját, miért mentik fel?

Figyelt kérdés
Közlekedési balesetet szenvedtem.A helyszinre nem hívtak mentőt.Másnap fájdalmaim miatt orvoshoz fordultam.Az autó totálkáros lett.A rendőrség nem a valóságot írta,kirótt 46.000ft.-ot és 2hónapra bevonta volna a jogosítványát az okozónak,de a bíró felmentette,makulátlan életviteléért és kisebb anyagi kár okozásáért.A kisebb anyagi kár 600.000ft.nem beszélve az elszenvedett fájdalmakért.A bíró önhatalmúlag döntött,engem be sem idézett,tőlem senki nem kérdezett semmit.Hol az igazság?Építési vállalkozásuk van,pénz nem számít.Pénzzel mindenkit meg lehet vásárolni.
2012. márc. 5. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A rágalmazás itt is az, óvatosan gyanúsítgass.

Milyen bíróság volt ez? Polgári peres eljárásról van szó, amit te indítottál? Abból nem lehet kihagyni. A bíró nem önhatalmúlag dönt, hanem a ráruházott hatalom alapján, az elé tárt iratok és bizonyítékok ismeretében.

2012. márc. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem én indítottam.A rendőrség feljelentést tett. A Szabálysértési Törvény alapján,így működik az eljárás.Egyébként nem akarok senkit sem rágalmazni,de talán demokráciában élünk,vagy nem?
2012. márc. 5. 22:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Az most lényegtelen hogy mennyi pénze van az illetőnek vagy Suzukija vagy Audija, ettől függetlenül vonatkoznak rá és rád is a törvények.
2012. márc. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "A rendőrség nem a valóságot írta"?


A helyszínen felvett jegyzőkönyvet te elolvastad, és aláírásoddal igazoltad, hogy az a valóságnak megfelel.

2012. márc. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mellesleg azt sem igazán értem, hogyan jön ide a bíró? Ilyen esetben a rendőrség szabálysértési előadója dönt. Ha nem értesz vele egyet, fellebbezel, ha a másodfokú ítélettel sem értesz egyet, akkor jöhet a polgári peres eljárás...
2012. márc. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A bíró dönt,mert a Szabálysértési Törvény alapján kell eljárni.Nem magamtól találtam ki,megkérdeztem hivatalosan ez az eljárás.A rendőrségi határozatot és a dokumentumokat elküldik a legközelebbi városi bíróságra és ott a sértett és akár tanúk nélkül hoznak végzést.Fellebbezésnek nincs helye,tehát ennyi.

Egyébként ezeket a dolgokat csak az érti meg aki hasonló helyzetben volt.Nem kívánom senkinek azt a tortúrát amin keresztül mentem,de igen is mondhatom,hogy ebben az országban sok mindent meg lehet tenni.Aki nem hiszi el,az majd csak akkor fogja amikor hasonló helyzetbe kerül.

2012. márc. 6. 12:30
 7/11 A kérdező kommentje:

Kérdésem Hozzád intézem,aki azt írta,hogy a törvények rá és rád is vonatkoznak!Oké,de hogyan értelmezzem,kérlek fejtsd ki.

Én azt mondom a KRESZ is vonatkozik mindenkire és rám is,hiszen mindenkinek úgy kellene közlekedni,hogy a baleseteket minden esetben próbáljuk meg elkerülni,igen de van olyan helyzet,amikor egyáltalán nem tudja az ember.

Szabályosan közlekedtem az autópálya,jobb oldali sávjában 100km/h sebességgel.Fényes nappal,száraz útviszonyok,alig volt forgalom.Az illető hátulról az autómba durrantott,sodródtam és bezuhantam a vízelvezető árokba,oldalra,szerencsére az ott lévő bokor megfogott.

Ki számít arra,hogy simán megtudott volna előzni és belerohan az előtte szabályosan közlekedő autóba?Nem volt akadálya,hogy megelőzzön és másodpercek töredéke alatt ilyen megtörténik,senki nem gondolná.Nekem azt mondta,hogy előzni akart és nem vett észre,hogy mit csinált,hová figyelt?

Sajnos sok ellentmondás fogalmazódott meg a határozatban,melyek az igazságérzetemet nagyon bántja,mivel nem tudom bizonyítani,utólag nem lehet tenni semmit.

Csupán csak ezért írom le a gondolataimat,hogy tanuljanak belőle azok akikkel nem történt ilyen,vagy hasonló dolog,de ne is történjék.

2012. márc. 6. 17:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a gondunk, hogy a leírásodban sok az ellentmondás, s így nem tudunk segíteni. Márpedig ennek az oldalnak úgy kellene működnie, hogy rövid, egyszerű, pontos kérdésre, rövid, egyszerű, pontos választ adunk. Így egy kérdéshez egy válasz tartozhatna csak. A gyakorlat persze más, tudom.


Ha te 100-al mentél, s hátulról úgy mentek beléd, hogy a kocsi totálkáros lett, akkor ott nagy erők működtek. Nem tudom elképzelni, hogy ne sérült volna meg súlyosan mindkét oldal vezetője. Tegyük fel, a te kocsit gyenge, az övé erős. A tied teljesen tönkre megy, az övé alig törik. A harmadlagos ütközéstől a kaszni nem véd.


Nem hívtak mentőt? Kik? Nálad nem volt telefon? Lehetséges, de más is volt ott. Miért nem? Ilyen esetben, ha külsérelmi nyomok nem is tűnnek jelenősnek, belső sérülés akár halálos is lehet.


A közlekedési baleset okozása szabálysértési eljárásában méltányolható körülményeket figyelembe vesznek, mint minden más ügyben is. Nehezen tudom elképzelni a felmentést, de ez csak a véleményem. Nem vagyok jogász, lehet, hogy tényleg így is lehet zárni. Csak úgy gondolom a nem büntették meg, vagy felmentették nem ugyanaz.

Balesetet okozott, figyelmetlen volt. Ez kisebb súllyal esik latba, mintha ha mondjuk ittasan vezetett volna, ha gyorsan hajt, ha már többször balesetezett stb.


Ebben az ügyben, miért nem volt szükség a tanúvallomásodra nem tudom, de ez az eljárás egyébként téged nem érint.


Ami viszont érinthet, az egy polgári peres eljárás, amelyben kérheted, hogy az okozott károdat térítse meg. Ez megtörténhet peren kívül is. Ha nem lesz kedvező az ítélet, fellebbezhetsz.

2012. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Telefon volt nálam,de mindenem szanaszét repült,csak később találtam meg.Olyan sokk hatása alá kerültem,hogy annak örültem,hogy élek,nem is tudom ki ilyenkor a felelős,hogy mentőt hívjon.

Azt,hogy felmentették,helyesbítek,a határozatban szerepel a kiszabott büntetés. A bíróság,megváltoztatta a határozatot a pénzbírság kiszabását és a járművezetéstől eltiltást mellőzi,ugyanakkor csak figyelemben részesíti.

Ami az igazságérzetemet igazán még jobban sérti,nem írhatom meg,mert az első válaszadó,felhívta figyelmemet,hogy óvatosan gyanúsítgassak.

Viszont ha megírnám,lehet,hogy senki sem hinné el.

Igaz tegnap beszéltem,az illetővel aki tanú volt a helyszínen,de nem jönne el tanúskodni,mert ő csak egy ember.

2012. márc. 7. 21:29
 10/11 A kérdező kommentje:

Hol van a 0 tolarencia?

Tilosban parkolásért 30.000,- és 50.000,-büntetnek.

????????????????????????

2012. márc. 7. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!