Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapestiek segítségét kérem!...

Budapestiek segítségét kérem! Hol van az V. kerületben, a Kálvin tér, Nemzeti Múzeum környékén olyan parkoló, ahova kisteherautóval is be lehet állni?

Figyelt kérdés
Oda kellene mennem dolgozni, de nem tudok egyszerűen parkolni. A parkolóházakba a kocsim nem fér be, 2,1 m-nél magasabb! A házak előtti óránkénti 1200 Ft-ot nem tudom rááldozni, főleg nem 3 óránként rohangálni az automatához. Kérlek segítsetek, ha lehet címmel együtt! Köszönöm!

2012. márc. 12. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem a Kálvin tér és a Ferenc körút között (a Duna felöli oldalon) van egy üres telken egy fizetőparkoló!
2012. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de amit említettél az megszűnt, mert építkeznek rajta! Más ötlet esetleg?
2012. márc. 12. 20:48
 3/7 anonim ***** válasza:

1.) Nem 1200 Ft/óra a parkolás, hanem "csak" 400 Ft/óra! Terheld rá az ügyfeledre!

2.) Nem kell 3 óránként az órához rohangálni, SMS-sel is lehet parkolni!


A Kálvin térnél kissé megnehezítették az utóbbi időben a parkolást. Szerencsés esetben a Ráday utcában, vagy a Barossban találsz szabályos helyet.

2012. márc. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


1.) 400 Ft/óra/személyautó. Teherautó, mint a kérdésben is szerepel HÁROMSZOROS díjú, ami 1200 Ft/óra/teherautó, akár kicsi, akár nagy.

2.) 3 óránként akkor is kell foglalkozni a parkolással, ha sms-t küldök, mert annyi a maximális idő. Egyébként nem bízom a mobil parkolási rendszerben (egy ismerősöm már megjárt vele).

3.) Naponta kb. 8 órát kellene parkolnom, az 8x1200 Ft., azaz 9600 Ft. Ha neked dolgoznék te kifizetnéd?!


Hasznos válaszokat továbbra is kérnék. Köszönöm.

2012. márc. 13. 17:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Kecskeméti vagy? Ott szed az önkormányzat emelt díjat, és szopatja a turistákat!

Budapesten még nem hallottam emelt díjas parkolásról! Én egy 3.5 tonnással járok de sima díjszabással parkolok, és mindig rendben találja a parkolóőr.


8*400=3200, és nincs a budapesti parkolóórákon "teherautó" gomb!


Ezt a kérdést már eldöntötted, mielőtt leírtad volna!

:)

2012. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Komolyan nem hiszem el, hogy egy egyszerű kérdésnél miért nem lehet egyszerá választ adni! Vagy tudsz segíteni, vagy nem, de akkor nem is kellene válaszolni. Nem Kecskeméti vagyok. A parkolótársaságnál érdeklődtem és a rendeletben is benne van, hogy teherautóra 3x a parkolási díj! A mobilparkolásnál a rendszám után nagy T betűvel kell(lene) jelezni. Miért nem lehet ezt felfogni? Automatánál 3 jegyet kell venni. Nem értem hogy miért döntöttem el a kérdést mikor kiírtam, mikor csak egy nyitott parkolóudvar címét kérném a fenti kerületben?!
2012. márc. 13. 19:29
 7/7 0b0 válasza:
Ha jól emlékszem a Bródy Sándor utcában a Puskin és a Szentkirályi utca között van egy fizető parkoló egy üres telken. Az ára sajnos nem rémlik, de mintha olcsóbb lenne, mint az utcai.
2012. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!