Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Me mondaná valaki, hogy egy...

Me mondaná valaki, hogy egy mondjuk egy ekkora vitorlásnak (fele méretben) milyen engedély kell?

Figyelt kérdés

Tons burthen: 2,142 tons

Length: 186 ft

Beam: 51 ft 10 in (15.80 m)

Draught: 28 ft 9 in (8.76 m)

Depth of hold: 21 ft 6 in (6.55 m)


2012. márc. 13. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Mazsolázz:

[link]

2012. márc. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nekem egy kicsit zavaros.. nem tudnád kiemelni azt a részt ahol a hajó- és engedélytípusok vannak? előre is köszönöm.
2012. márc. 13. 18:14
 3/5 anonim válasza:

Ha jól értem, ez egy 186 lábas hajó. Ha fele méretben, akkor az kb. 90. Ez már elég nagy, úgyhogy szerintem csak úgy simán, magánszemélyként nem lehet rá jogosítványt szerezni (kedvtelési célú kishajó jogsi felső határa 20 m). Szóval egy ilyen hajóval csak akkor tudsz vitorlázni, ha hivatalos engedélyeket szerzel, a hajózás a foglalkozásod, stb.

Sokat foglalkozom a témával, de lehet, hogy tévedek, akkor javítsatok ki :)

2012. ápr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És hajózás a foglalkozásom? Mit takar ez? Hogy végeztem-e tanfolyamot vagy ilyesmi?
2012. ápr. 9. 14:46
 5/5 anonim válasza:
Ezt kérdezed meg valamelyik vitorlásiskolától vagy hajózási hatóságtól. A neten találhatsz e-mail címeket.
2012. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!