Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most tettem le KRESZ vizsgát...

Most tettem le KRESZ vizsgát elméletből M kategóriára, ezután hogy megy a gyakorlati vezetés?

Figyelt kérdés
Szóval hogy folyik a dolog mit csinálunk? Először tanpálya aztán forgalom? Ha valaki leírná bővebben nem csak annyit, hogy tanpálya meg forgalom (ezt én is tudom) akkor azt megköszönném!
2009. jún. 25. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

kell még egy egészségügyi vizsga is


felhívsz egy oktatót telefonon (ahol tanultál ott ajánlanak fel sztem) és megbeszélsz egy időpontot kezdésnek, és onnantól megy a rutin, majd rutin vizsga

majd forgalom és forgalmi vizsga, utána úgyis mondja az oktatód mit hova mikor hogy csinálj

2009. jún. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A tanpályán különböző gyakorlatokat fogtok csinálni, mint példáúl: Szlalomozás,tolatás, gyorsulás, szegély mellet megállás,emelkedőről elindulás. Majd ha letetted a vizsgát jön a forgalom ahol alkalmaznod kell a kressz órákon tanult táblákat, szabályokat.
2009. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

M kategóriából a tolatás és az emelkedőn elindulás nem tananyag. A szegély mellett megállás sem egészen úgy, mint gondolnád :-)

Rutinpályán kétféle kör van: az egyik kis sebességű manőverezés (súlyosbítva a folyosóval), a másik gyors szlalom.

2009. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

M kategóriához nem kell orvosi alkalmassági! Én múlt héten tettem le a KRESZ-t M kategóriából, 4 óra rutin vezetés lesz összesen + vizsga, nekem ebből már 2 óra megvan, utána forgalom lesz (7 óra) aztán forgalmi vizsga. A rutinpályán ilyeneket kell csinálni: bólyák közt szlalom, de minden irányváltoztatás előtt hátra kell nézni, aztán indexelni, meg lesz egy "folyosó" ahol papíron 8 másodpercet kell lenned, de ezt senki nem számolja, a lnyeg, hogy minél tovább maradj a folyosóban (ez is bóláykkal van jelölve) lesz még 8-as kanyar, aztán ki kell húzatni a motort 30-ig, majd fékezni a piros-fehér bólyától, és minél hamarabb meg kell állni :D

Egyébként, ha lerektad a KRESZ-t, ne várj, hogy hívni fognak vezetni, be kell menni az autósiskolába, és kérni kell egy oktatót, én szombathelyen csinálom a Vasi Autóközlekedési Tanintézetben (röviden ATI). Azt el ne felejtsd, hogy a rutin és forgalmi vezetésekre mindig magasszárú cipőben menj, hosszú nadrágban, hosszú ujjú felsőben (pulcsit vegyél inkább, mint hpsszú ujjú pólót) meg kesztyűben, én a saját bukómat is elvittem, jól jön! Sok sikert a vezetéshez!

2009. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!