Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nézik le a nagyon jármű...

Miért nézik le a nagyon jármű vezetői (kamion, busz) a b kategóriás sofőröket? Sokszor hallottam már, hogy szidják a személyautósokat és a közúton is bunkón viselkednek velünk.

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 18:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mert anyuci-apuci kifizette nekik az összes kategóriát és nagy a mellény, hiszen lusták voltak éveket tanulni egyetemen. TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!!! Én pl. 30 éves voltam mikor már minden kategóriám megvolt saját pénzemből nő létemre. Én soha senkit nem néztem le még amiért "csak" B kategóriája van. Sőt magam elé engedem a tanuló vezetőket is, nem ledudálom meg letolom őket az útról.
2012. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:

Például vezetsz egy nagy gépjárművet nehéz teherrel és útkereszteződésnél bevág eléd egy személyautó.

1. hirtelen kell fékezned nem biztos hogy biztonságosan megbírsz állni

2. ha beleszaladsz te vagy a hibás

3. a bírságot is te fizeted meg ha nem saját gépjárművel mész hanem vállalatival akkor azt is a fizetésedből vonják le.

Egy személygépkocsi vezető például nem mindig pontosan mérik fel a helyzetet, agresszívabban hajtanak ( jobban gyorsul egy autó mint egy kamion), nem mindig körültekintőek, viszont kivételek mindig is vannak minden hol :D !

2012. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egész forrása ott keresendő, hogy a nagy-haszonjárművek vezetői sokkal többet mennek, javarészt sokkal jobban átlátják a közlekedési szituációkat ( sőt sok esetben azt is látják, amit egy személyautóból fizikailag nem is látni ).

Ez után említhető az, hogy sok esetben ilyen nagy járművekkel (a fizikai méretekből adódóan) nehezebb a közlekedés, és a buszosok, kamionosok sok esetben csak úgy tudnak be/ki fordulni , kikerülni stb , hogy ezt időben megállással, elsőbbségről lemondással stb segíti a többi autós. Na az ilyen szituációkat mi ( mivel tudjuk mit kell észre venni, nyilván aki nem vezetett még 17 méteres nyerges szerelvényt vagy 18 méteres csuklósbuszt, az nem tudhatja mennyi hely kell kiforduláshoz ) észrevesszük, és a szükséges módon segítjük a többi kollega fennakadásmentes közlekedését. Na ezeket sajnos a személyautósok nagy része nem teszi meg, nem is tudja megtenni, mert hiányzik az a "tudás" ami szükséges a helyzetfelismeréshez.

Én pl nem nézek le senkit, mert tudom, hogy elképzelése sincs ezekről a dolgokról.


Az egész orvosolható lenne, ha a B kategóriás oktatásnál erre is felkészítenék a tanulókat, nem csak arra, hogyan bukdácsoljanak át forgalomvizsgán.

2012. jún. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

nekem még csak B van meg, de tervben van az efeletti kategóriák kipipálása.

1. válaszolónak: és ha anyu-apu kifizette akkor mi van? nem az egyetemre tömték a gyereket pénzzel, hanem került nekik tegyük fel egy millióba(mostani dolgok kicsit túlozva), és a gyerek elmehet dolgozni nem 150-200 ezer-ért, hanem a duplájáét(tudom nem egy leányálom), de legalább keres, és nem a mekibe van bölcsészdiplomával

Amúgy apum sofőr volt, buszon és teherautón is, mentem vele kiskoromban eleget. Múltkor iskolából jövet osztálytársaimat is elvittem egy darabig kocsival, körforgalomba behajtáskor látom jön be egy busz a tőlem balra lévő behajtón, nem mentem be teljesen a körforgalom elé, lehúzódtam onnét egy 2-2,5 méterre(kis méretű körforgalom azt tegyük hozzá, belvárosban), osztálytársaim megkérdezték miért is csinálom? Nem mondtam rá semmit, csak amikor jött ki a busz, a sofőr keze már kinn is volt az ablakon és intve megköszönte. Utána mondtam nekik hogy ezért húzódtam le, erre ők: én ilyenre nem figyelek, maradjon a saját sávjában. Nem szóltam rá semmit.

Mivel már vezettem teherautót, igaz nem belvárosban, látom hogy mennyi hely kell neki, milyen a fordulása..

Ez az egész csupán nevelés és "kitől tanulás" kérdése.

2012. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
"1. válaszolónak: és ha anyu-apu kifizette akkor mi van? " Az, hogy lesza..ják, és csak bambán autózgatnak, és a legtöbbnek annyi esze sincs mint egy egérnek. Most, hogy már jó pár éve oktatok is, a többség csak azért jön, mert: "jó csajozáshoz", "csak úgy buliból", "hátha jó lesz valamire" (ennyi erővel kínait is tanulhatna, vagy rovásírást),(de a táblákat sem ismeri). Ja, a fater fizeti, de kedvem sincs hozzá. Én meg annó minden óráért megkűzdöttem, mindent én álltam anyagilag) mindent beleadtam, a KRESZ-t is minden kategóriából hibátlanul tettem le, a rutinból illetve a gyakorlatból sem kellett megvennem a vizsgabiztost, és ha csak 1 kategóriának a felét valaki állta volna a két kezem és lábam összetettem volna. De nem ez a lényeg, hanem hogy a sok pisist benyomják valahová aztán meg mindenhol halálos balesetek vannak, mert azt sem tudja mi a különbség a kuplung és a bubu között. Ha te nem ebbe a kategóriába tartozol akkor ne vedd magadra!
2012. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem veszem magamra.

Tavaly nyáron amikor tettem le a B-t, 17 évesen felét én fizettem felét a család finanszírozta, ki tudtam volna fizetni a saját pénzemből is, de mivel ha kell őértük is elmegyek, meg a mai világban meghalsz egy minimum B nélkül.

Most ha tenném a C-t(ami nincs kizárva még hogy nyáron elkezdem) a család ugyan úgy támogatna szerintem, egy azért mert én ebbe szeretnék dolgozni, kettő, pedig ha megtehetik a szüleim anyagilag, akkor miért ne segítsenek.

Azt tudom és tudják rólam hogy egyetemre biztos nem megyek, nincs annyi eszem.

Az, hogy te hiba nélkül tetted le a kreszt, szép dolog, nekem a 75-ből 68 lett, de a lényeg hogy megvan, viszont a vezetési vizsgáknál egy hibapontot nem kaptam, elsőre meglett a vizsgám a vb. megvásárlása nélkül. Ismerőseim, akik abban az időben, meg most vizsgáznak, egytől sem hallottam hogy hibapont nélkül meglett volna nekik.

És végszónak:"De nem ez a lényeg, hanem hogy a sok pisist benyomják valahová aztán meg mindenhol halálos balesetek vannak, mert azt sem tudja mi a különbség a kuplung és a bubu között."

Ha mindenhova csak gyakorlattal rendelkezőket vennének fel, kifogyna a buszos és kamionos szakma. És egy 30 éve vezető is tud balesetet okozni( ha egyáltalán a nagygépes a hibás) nem csak egy újonc

2012. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Ez megint csak egy kerdeskor emit hiaba is feszegetunk nem jutunk sehova: Vannak olyanok akiknek mindegy milyen jarmube ulnek nem ertenek hozza es nemrdekli a masik mit csinal, es van az ellenkezoje aki erti es latja mi miert tortenik es probalja ugy intezni a dolgokat, hogy mindenki jol jarjon...Az utobbi a soforlelek. Es aki naponta ezer meg ezer mamlasszal talakozik aki csak keresztbe tesz neki na az a Sofor es igen nagy turelemrol tud tanubizonysagot tenni, de ez nem vegtelen. Es a helyzet megoldasa nemcsak az oktatas hanem a normalis kozlekedesi helyzet megteremtese lenne mert ami ma a varosokban van az Teherautok es buszok szamara teljesen irracionalis
2012. jún. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
ezt már sok helyen elmondták, hogy ma Magyarországon csak a diplomásoknak van respektje, még ha csak bölcsész diploma akkor is. Ezért is van mérhetetlen hiány kárpitosokból heggesztökből, sofőrökből. Hiába többet keresnek mint egy tanár, ha egy diszkóban a csaj meg hallja, hogy sofőr vagy, inkább szóba sem áll veled
2012. jún. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
szóval arra akartam kilyukadni, minthogy a magyar társadalom egészében van 1 fajta feszültség, ez a közutakon is lecsapódik
2012. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyivel jobb, ha anyuci meg apuci az egyetemet finanszírozza a C-E jogsi helyett? Ja hogy az egyetem 10x annyiba kerül? Bocsi...
2012. jún. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!