Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az amerikai autók többsége...

Az amerikai autók többsége miért ormótlan?

Figyelt kérdés
Összehasonlítva az európai és japán autókkal, az amerikai autók általában igénytelen, ormótlan monstrumok. Van olyan is amelynek oldalán még fa berakás is van, mintha valami antik bútor lenne. Persze elvétve akad egy-két formás típus, de honnan van a jenkiknek ilyen elcseszett ízlésük?

2012. júl. 11. 23:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

az nem mustang hanem egy Plymouth Barracuda(hemi cuda)

amúgy meg a nekem nem tetszik és az okádék ormótlan az nem ugyan az.

2012. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
milyen régi amerikai hippijárgányok? mert nekem csak a T1-es transporter jut eszembe de az nem Amerikai gyártmány.
2012. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo, ebbol latszik, hogy nem ertesz hozza, valoszinu nem is erdekel a dolog. Ezzel semmi gond! Neked az csak egy Mustang, de olyanok mint en, vagy mint a masik valaszolo nem tartjuk ezeket a kocsikat csunyanak es felismerjuk oket, mint ahogy a japcsi auto kedvelok is felismerik a kulonbozo Honda tipusokat. Vagy a BMWsek a kulonbozo kasztnikat. Nekem mindegyik BMW csak egy BMW, nekik meg 3as 5os akarhanyas.


Az, hogy te ugy latod hogy sok a csunya auto az USAban az nem jelenti azt, hogy ez igy is van.

Nekem peldaul egy Challengerem van, szerintem a mai piacon nala szebb auto nincs :) de ez az en velemyem. Viszont nem altalanositok, mert butasag lenne azt mondanom, hogy minden francia auto csunya, meg akkor is ha ezt igy gondolom (bar nem) nem fogom ezt igy kijelenteni, mert szazezer masik ember lesz aki francia auto szerelmes es azt fogjak gondolni h nincs izlesem (vagy h h.lye vagyok)...


Szoval nincs a jenkiknek elcseszett izlesuk, csak MÁS! mint a tied!


Persze ez egy szabad orszag, mindenki azt kerdez amit akar, de ilyen kerdeseket felesleges feltenni, mert 1reszt idopocseklas, masreszt elobb utobb tulfotott vitat szul.

Nyithatnak arrol is GYIK forumot, hogy melyik a jobb motor, vagy a legeslegjobb gyumolcs.... nincs ertelme...

2012. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

hello! Utolsóval teljesen igaza van és én is így gondolom, lásd pl.: [link]


[link] ugyan az a 2 autó sztem gyönyörűek: Jeep Grand Cherokee 5.2 v8 naggyából 220 lovas 1995-ös ,igaz 20 liter eszik de elmegy terepen és 5200 ccm Valaki aztmondja ezekre ,hogy csúnyák!? Nemhiszem nekünk speciel egy 1991-es chrysler plymouth sundance-ünk van nagyon jól eszik 2200ccm 160 lovas nagyon szép szerintem nagyon jó de én t.képp imádom az amerikai autókat és egy nagy hülyeség az ,hogy "ormótlan" aki ilyet ír amerikai autókra az nem ért hozzájuk. (bocsi a nyelvtani hibákért)

2012. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Európában is gyártottak ilyen autót, például a Volvó ilyen volt akkor.


Jó, a faberakás tényleg ízléstelen és sok autót még a '80 - as évek elején is laprugóval készítettek, de azért ezek az autók több százezer kilométert futottak gond nélkül.


Minden nagy cégnek több márkája volt, és ezek között bőven voltak visszafogottabb típusok is.


Akkoriban nagy igény volt egyszerűen karbantartható, nagy, erős limuzinokra viszonylag olcsón. Ma már ezeknek a szerepét átvették az SUV - k.

2012. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen személyiségfüggő, hogy ki milyet szeret. Az amcsiknak más az ízlése, ez nem is kérdés. Ha elkábítanak, és kitesznek valahol, már a házakból tudod, hogy Amerikában vagy-e(ugyanúgy, ahogy Angliát is felismeri az ember rögtön).

Az amcsi autók pedig azért nagyok, mert ott még sláger, hogy 3-4 gyereke van egy családnak. Kevesebb szabadságuk van egy évben, messzebbre utaznak, több mindent visznek. A bevásárlás sem úgy történik, hogy "leugrunk a sarki közértbe". A rokonaim például egy 30(!) kilométeres utcában laknak, aminek az egyik végén vagy egy Walmart, a másik végén egy Trader Joe's. Ott általában hetente egyszer vásárolnak az emberek, jóval többet, mint mi. Például tejeket csak gallonban kapni, ami kb. 4 liternek felel meg. Most képzeld el, hogy pl. egy Peugeot 307-be beraksz 4 db 4 literes flakont, kb. 6 zacskó chipset, 5 pizzát, 10 gallon kólát, meg még kitudja mennyi óriási terméket. Mellé még bepaszírozod a 3 gyereket, aztán vezetsz hazáig 30 km-t. Másnap a munka 50 km-re van, és állsz a dugóban, a kocsi fogyaszt, ezért persze nagy tank kell, ami megint csak helyet kíván.... Ilyen körülmények mellett persze, hogy nagy batár kocsikat vesznek, és nem igazán arra figyelnek, hogy stílusos legyen. Mondjuk ez csak a '90-es évekig volt jellemző. Szerintem a mostani amcsi kocsik sokkal jobbak, mint az európaiak. Például a Saturnt én nagyon szeretem.

Annyit még hozzátennék, hogy az amcsi verdák sokáig évtizedekkel az európai/japán kocsik előtt jártak. Például az elektromos kézifék, amit most annyira hirdetnek a Peugeot 3007-ben, már a '80-as években létezett az amcsiknál, ha nem előbb.

2012. júl. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Mindenkit felpontoztam, attól függetlenül, hogy nem értek vele egyet. De hát ízlés dolgáról van szó!


Kedves utolsó, a kérdés pedig nem a méretükre vonatkozott!

2012. júl. 31. 15:02
 18/23 Alex Fly ***** válasza:
100%

Ha megnézed, a jenkik formatervezése valahol pár évtizede megállt...

Nemcsak az autóknál: pl egy háztartási eszközük ránézésre a 60-as 70-es évekből ittragadtnak tűnik.

Az autók esetében hozzájárul még az is, hogy náluk ezek nem presztizs- hanem mindennapos használati tárgyak, mint itt pl. a teherkocsik. Ami itt egy "húú, odass, amcsi kocsi", az ott kint csak egy eszköz, amely elszállít A-ból B-be és tök mindegy, milyen kívülről, ha órákon keresztül csak a belsejét látni.

2012. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem a méretet kérdezted. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy az említett okok miatt náluk a méret FELÜLÍRJA a kinézetet. Az amcsik eleve nem is stílusvadászok ilyen téren. Az európaiknál a kocsikba beleszólt-most nem tudom máshogy mondani- egyfajta "sznobizmus". Nem ez rá a megfelelő kifejezés, de kb. ez a lényege. Egy amcsit soha nem zavart annyira, ha valami "mű", míg egy európait igen.


Egyébként vannak még különbségek. Például Amerikában sokkal több fehér színű kocsi fogy, mint nálunk. Ott mindenki plüss kárpitot kér, nálunk meg inkább a bőr ülés a divat. Ott kényelmi szempontból lényegében az autók 100%-a automata váltós, jogsiszerzésnél nem is tanítják a sebváltást. Európában meg pont az automata a ritka. Különös mindenesetre.

2012. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak üzenem a második kép nem Mustang.

Az utolso az izomautok istene minden ember aki igazán szereti az izomautokat még ha azt is mondja hogy nem kell neki a szíve mélyén vágyik rá.Na ez a kocsi a Plymouth Hemi Cuda. Magyarországon talán max 3db van belöle.Amerikába nem tudom mennyi.Ez az auto meghálálja a pénzét.Nagyon szép auto.Ezek voltak az igazi autok.Ma meglássa egy fiatal az mondja ez egy szardarab és 10méteren otthagyja a cuda az apucinak a kis audiját.Akár négy sebességes akár nem.Higgyétek el én már vezettem egyet negyon jo kis auto!

2013. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!