Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem megy a vezetés, mit tegyek?

Nem megy a vezetés, mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok,2 hete kaptam kézhez a jogsimat.Sokat szenvedtem érte,ezt most nem részletezném.A gond az,hogy azóta is BORZALMASAN megy a vezetés,hiába igyekszem nagyon.Gondom van a nagyobb körforgalmakkal,az élesebb kanyarokkal és néha még azzal is,hogy a KRESZ-re figyeljek.Ha nem ülne mellettem mindig cvalaki-érthető módon nem merek egyedül vezetni-már szerintem nem élnék,de lehet néhány másik autóst is átsegítettem volna a túlvilágra.Újabb órákra sajnos nincs már pénzem.Már utálom a vezetést.Mit tehetnék?
2012. júl. 11. 23:54
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
Először is gratulálok a sikeres vizsgádhoz. Sokan eddig sem jutnak el. Első néhány hétben nekem is nehezen ment, nem tudtam figyelni többfelé, mert hozzá voltam szokva, hogy az oktatóm mindenre figyelmeztetett. Át kell állni teljesen. Először vezess kis forgalmú, félreeső utakon, hogy érezd milyen sebességgel tudod bevenni a kanyarokat például. Kérj meg türelmes és lehetőleg jogsival rendelkező embereket, hogy kísérjenek el, és csak ha muszáj, akkor szóljanak, hogy valamit elrontottál, vagy valami elkerülte a figyelmed. További sok sikert, és csak óvatosan! :)
2012. júl. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás gyakorlás
2012. júl. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat azoknak,akik próbáltak lelket önteni belém.
2012. júl. 12. 08:26
 14/14 anonim ***** válasza:
66%

Én ezt anno úgy küszöböltem ki, hogy az emberem tanított előbb vezetni, és csak aztán mentem oktatóhoz. sok pótórát megspóroltam vele.


rájöttem, hogy baj, ha mindig melletted ül valaki, mert mankónak használod, nem tanulsz meg egyedül, felelősségteljes döntést hozni.


hétfőn szükségem volt az autóra, akkor volt meg kb 3 hete a papírom. a párom odaadta, persze előtte lerágta mind a 10 körmét. nagyon hasznos volt, mert itt nem kérdezgethettem, h melyik az én sávom, mikor kanyarodjak, stb, hanem mindent néztem, figyeltem, és ment. előtte persze én is paráztam, hiszen addig nem nagyon vezettem nélküle.

amondó vagyok, hogy az ember úgy tanul meg igazán egyedül vezetni, ha nem ül mellette jogsis. szépen, lassan, izgulás nélkül kell menni. ha ledudálnak, akkor tegyék, ha megelőznek, akkor siessenek. ameddig én betartom az összes szabályt, nyugodt a lelkiismeretem.


kinek az autóját vezeted? saját? szüleidé? menjen veled egy türelmes, tapasztalt vezető, mondjon néhány tippet, trükköt az adott szitura, és idővel belejössz.


egyedül egyelőre ne menj, nem szeretnék veled találkozni egy jobbkezesnél, ahol nem adod meg az elsőbbséget...


biztos vannak bejáratott utak, ahol gyakran furikázol. na, legalább azokat tanuld be, és ott gyakorolj, ne full új terepen, mert ott még nekem is vannak gondjaim.

ha ismeretlen helyre megyek, előtte mindig megnézem az útvonaltervezőt, memorizálom, h mikor hol kell befordulni, hol lesz körforgalom, melyik kijáraton kell elhagyni. biztos ez is marha ciki, sajnos nőnek születtem, nehezen tájékozódom :D

2012. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!