Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Véletlenül letörtem egy autó...

Véletlenül letörtem egy autó visszapillantó tükrét, a rendőrök ott voltak, feljelentettek, stb. Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

2012. júl. 19. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Magántulajdon elleni rongálásért csak a tulajdonos jelenthet fel a rendőr nem tehát lehet fel sem vagy jelentve!Honnan tudod hogy feljelentés született,a tulaj mondta?

Ha ő feljelentett akkor kis értékre elkövetett(hiszen egy visszapillantó nem százezres tétel)rongálás 30-15000 ft pénzbírsággal sújtható.De lehet ebben tévedek mert különbség van a szándékos és véletlen rongálás között aminek tételei jóval enyhébbek, tehát bizonyítanod kell a véletlenséget!

2012. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*bocsánat előbbi válaszomban a hibáért helyesen 30 és 150 000 a büntetés pénzbeli összege.
2012. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elég csúnya a sztori igazából, mert szándékos rongálás miatt állítottak elő, a történet úgy volt, hogy valami miatt nagyon mérges voltam, és nem volt elég széles az út..., a könyökömmel levertem a tükröt. (nem tört le, csak kiesett a foglalatból a tükör része)

A tulaj nem is volt ott, nem tudták elérni, majd megyek a bíróságra.

2012. júl. 19. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Hát ne haragudj, de remélem a legmagasabb összegű büntetést kapod, hogy megtanuld, ha mérges vagy, nem más tulajdonán töltjük ki dühünket. Feltételezem, ha a rendőrök nem fognak el, simán elmentél volna a tett helyszinéről, kárt okozva ezzel egy számodra teljesen ismeretlen embernek, aki kitudja mennyit dolgozott, hogy megvehesse az autót, amin te a mérgedet kitöltöd... Máskor inkább egy ház falába könyökölj bele!
2012. júl. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából megérdemelted volna, hogy egy csuklósbusz könyököljön arcon... Én is remélem, hogy a lehető legszigorúbb büntetést kapod. Remélem nem haragszol meg , de ez taplóság. Ha szétb@sz az ideg, akkor sem nyúlok más tulajdonához.

A csak kiesett a tükörre annyit, neked egyszer levitték, a tükörlap 22 500 forintomba fájt. Ott is csak kiesett a tükör...

2012. júl. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért a kérdés is beszédes. "Véletlenül letörtem", miközben dühödben törted le... Ez bizony szándékos rongálás, ami miatt egyrészt meg kell térítened az okozott kárt, másrészt pedig kinéz némi pénzbüntetés is.
2012. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!