Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Úgy hallottam, hogy van egy...

Úgy hallottam, hogy van egy olyan magyar kiejtési szabály, ami szerint úgy ejthetjük ki az idegen szavakat, ahogyan magyarul is kiejtenénk őket, nem számít hibának. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Pl a Googel nem "Gugül" hanem "google". Ez mennyire számít hibásnak?
2010. jún. 23. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
A szabály nem így szól, hanem hogy a külföldi szavakat kiejtésük szerint írjuk magyarul. Tehát fájl, komputer, szerver.... stb
2010. jún. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
ez sem igaz minden esetben, a fentebbi példák már elterjedt szavak, beilleszkedtek a magyar hangrendben
2010. jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az nagyfokú kultúrálatlanság lenne egy idegen szót nem lehet a magyar betűknek megfelelően kiejteni. Jean Gabint csakis Zsán Gábennek lehet ejteni magyarul sehogy máshogy nem.Az is egy paraszt dolog volt hogy Verne Gyulának írják Jules Vernét pedig az Zsül Verne nem más!
2010. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Érdekes. De rossz példát hoztam fel szerintem, vagyis van egy jobb példám.


UPC: Úgy tudom, hogy magyarul ejthetem "upécének" a "júpiszí" helyett, ugyanis ha nincs megfelelője.


Az első válaszoló szabályát is ismerem, de én úgy gondolom, hogy az másról szól, mert ez nem írás utáni írás, vagy hallás utáni írás, hanem írás utáni kiejtés. Ez kiejtési elv, de szabályt nem találtam rá és a kérdésem az, hogy azért nem, mert nem létezik, vagy mert rossz helyen kerestem? :/


Minden választ köszönök, így tanulhat az ember :)

2010. jún. 23. 17:29
 5/7 A kérdező kommentje:
Természetesen én is egyet értek ezzel, de ez is más, mint az amire én vagyok kíváncsi. Ezek tulajdon nevek, én márkákra, tárgyakra és egyéb dolgokra lennék kíváncsi. Én sem örülnék ha a nevem valami halandzsával hallanám vissza :)
2010. jún. 23. 17:32
 6/7 anonim ***** válasza:

A "kapucsínó" és a "dzsúsz" már egyenesen undorító..


A magyar nyelv egyik szégyene. Valami reform nem ártana, más nyelvekben is volt, csak a magyar nyelv ilyen bonyolult, visszamaradott.

2010. jún. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szabály, amiről te hallottál.


A Googel, az Google, és nem "gugül", hanem "gúgöl".

2012. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!