Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés! Ha ellopják...

Elméleti kérdés! Ha ellopják a lakott terület táblát akkor mehetek az egész városban 90-nel? Vagy van a KRESZ-ben olyan, ha "lakott területnek tűnik a terület" akkor 50-nel kell menni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Ezt a kérdést hogy találtad ki?
2012. szept. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A fantáziád határtalan. Csak nem te akarod begyűjteni, hogy 90-nel mehess? az "ősKRESZ-ben" a lakott területnek volt egy olyan megfogalmazása, hogy lakott területnek az minősül, ahol at út mellett folyamatos a beépítés (sajnos, a szó szerinti megfogalmazására nem emlékszem, de ez volt a lényes). Úgy hogy légy erős, a rendőr ezt a megközelítést fogja alkalmazni.
2012. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, az infrastruktúra, beépítettség, stb. a mérvadó. Általánosságban meg azt lehet mondani, hogy lakott terület az, ahol van közvilágítás. Persze ha külterületi lakott terület, ott már ez sem igaz.
2012. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Oktatóm anno mindig azt kérdezte, ok, gyorsan mész, de meg is tudsz állni? Na ezt gondold végig kedves kérdező, aki lakott területen belül akarsz döngetni 90-el...
2012. szept. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Háát azért érdekes kérdés ez.

A kresz a lakott terület fogalmát így definiálja:


f) Lakott terület: a lakott terület kezdetét és végét jelző táblák közé eső terület.


Tehát ha nincs lakott terület kezdete tábla, akkor a jóhiszeműség elve alapján szerintem nem bűntethető. Hiszen attól, hogy házak vannak, járdák, még lehet külterület...

2012. szept. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A körülményeknek megfelelő sebességgel kell közlekedni, ezt is kimondja a Kresz.
2012. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Oktatóm mondta anno hogy ő egyszer kifogott egy ilyet, 50-nél többel ment lakott területen belül, rendőr megállította aztán az lett a vége hogy visszamentek megnézni a táblát. Ami nem volt ott így nem büntették meg.


Bár nem tudom menny igaz belőle.

2012. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

OK, eddig rendben van!

De olyankor mi a mérvadó, ha valamelyik földúton közelítem meg a lakott területet? Nálunk a kis falumban csak két "lakott terület kezdete/vége" tábla van kitéve a főúton, de még kb. 10 útvonalon be lehet jönni a faluba!

Sót, még a 40-es tábla s ki van téve a lakott terület kezdete táblához, ami azt jelenti, hogy az egész településen 40 km/h a megengedett!

Azt még csak-csak észreveszi a közlekedő, hogy beért a házak közé, és lassít, de a többihez már helyismeret szükséges!

Szerintem már csak ezért is aggályos a dolog!

2012. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Napkiraly ***** válasza:
szerintem lehet megállna, de fellebbezések után
2012. szept. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Abszolút gyorshajtást nem követsz el, mert a sebességhatár 90. De relatív gyorshajtást már elkövethetsz, hiszen nem az út-, látási és forgalmi viszonyoknak megfelelő sebességet választasz. Így ha netán 90-nel elgázolod az úton Csepeljével keresztülvánszorgó Mari nénit, jó eséllyel tied lesz a felelősség.
2012. szept. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!