Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szeptember utolsó hetében...

Szeptember utolsó hetében kezdek el vezetni tanulni, ami szerintem október végéig elhúzódik. Milyen időre számíthatok már októberbe vezetés terén?

Figyelt kérdés

Eddig, mint gyalogos nem igen figyeltem, max azt, hogy hideg van, vagy ilyesmi.

De október is már ködös vagy inkább csak a novembertől?

Tehát ebbe az időszakba még nem necces lerakni a jogsit?

Bocsi az együgyü kérdésért, de nem tudtam jobban megfogalmazni.

Augusztus végén kezdtem el a kreszt, és most végeztem nem olyan régen vele. Vezetni meg csak 2 hét múlva tudok, tehát jól eltolódik.



2012. szept. 10. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Akik télen tanulnak vezetni, sokkal jobban megtanulják a dolgokat az időjárás miatt. Eső, köd, hó, jég. Aki nyáron tanul vezetni, sosem fogja olyan jól kezelni az ilyen helyzeteket, mint aki télen.

Én is télen tanultam, és szándékosan időzítettem a beiratkozást erre az időszakra!

2012. szept. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Antimod ***** válasza:

Nem necces, és jó, ha nyálkás talajon és ködben is megtanulsz autót vezetni. Előbb-utóbb úgyis találkozol ilyen körülményekkel!

Egyébként én is szeptemberben kezdtem a vezetést, de elhúzódott, és csak februárban tudtam rutinvizsgázni. Hó is volt, eső is, fagy is. Nem volt különösebben nehezebb ilyen körülmények között vezetni tanulni.

2012. szept. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is szeptemberben kezdetem,november első hetében viszgáztam,pont bejött előtte a havas nyálkás idő,vizsgán 30al volt muszáj araszolni.

Én azt mondom utólag hogy jobb volt igy mint nyáron,megtanultam ilyen időben vezetni.

2012. szept. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én bennem is ez van, hogy lehet így kezdőként ijesztő, de akkor még is csak ott van valaki mellettem, aki segít, mert utána max a kormányhoz tud valaki nyúlni vagy magyarázni. Tehát ennyi előnye van.:) Meg igazatok van abba, hogy előbb utóbb ilyennel is találkozok.:)

Hát már nagyon izgulok, 21.én megyek vezetni először.:)

Nagyon félelmetes lesz szerintem az első 1-2 óra. :D

Nektek mi volt a tapasztalataitok első alkalommal?:)

2012. szept. 10. 14:05
 5/6 Antimod ***** válasza:

Egyáltalán nem félelmetes, nyilván olyat nem csináltok, ami "túl erős" lenne. Meg fogsz lepődni, kormányozni milyen könnyű, hamar ráérzel erre. A pedálokkal játszani már érdekesebb, oda több rutin kell, de ki tudja, lehet, hogy másnak az is gyerekjáték már elsőre.

Inkább összehangoltan odafigyelni rá nehéz.

És ha lehet egy tanácsom: mindig mindenre számíts (ésszerű kereteken belül). Ha kidugja egy autó az orrát, számíts arra, hogy kikanyarodik eléd, tudj megállni/kikerülni, ha szükséges. Ha futkosó gyereket/állatot látsz a járdán, számíts rá, hogy esetleg kifut eléd. Rengeteg balesetet úsztam meg úgy, hogy ezekre figyeltem.

2012. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot.:)

Hát amint ellátok messzebb is, mint a kormány :)) feltétlenül.:)

2012. szept. 11. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!