Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem tudom eltalálni indulásnál...

Nem tudom eltalálni indulásnál a gázt, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Most tanulok autót vezetni,előtte egyszer ültem kocsiba akkor szépen el tudtam indulni,meg tudtam állni. Most meg valami katasztrófa! Indulásnál nem találom el a megfelelő fordulatszámot,és belekeveredek az egészbe. Mit tanácsoltok,mit tegyek hogy ne idegeljem ki az oktatót legközelebb? :-)
2012. szept. 21. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Több odafigyelés, finomabban játsszál a kuplunggal, gyakorlás, gyakorlás. Remélhetőleg nem mész az oktatód agyára mert neki türelmes embernek kell lenni, de ha úgy érzi, hogy nem megy még jól az elindulás fogja gyakoroltatni.
2012. szept. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ. amúgy meddig nem gáz ha nem tudok elindulni?
2012. szept. 21. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van otthon autótok, csak ülj be, indítsd be és mindenféle gázadás nélkül játssz a kuplunggal. Elkezded engedni fölfelé a pedált és érzed, hogy van egy fogáspont, ahol az autó el akarna indulni, kicsit be is mozdul. Ha lassan engeded tovább, el is indul gáz nélkül is szép lassan. Ha erre a fogáspontra ráérzel, minimális gázzal el tudsz majd indulni. Ne a gázra figyelj, azt hiába nyomod, amíg a kuplung be van nyomva. A váltó fogáspontját találd meg és menni fog könnyen.
2012. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zsebibabu válasza:

Ha olyan sz@ar autót kaptál vezetéshez, mint a párom, (nagyon rossz volt a kuplungja, teljesen lestrapált volt), akkor lehet hezebben fog menni mégha otthon gyakorlod is. Páromnak kivételesen jó vezetői érzéssel rendelkezik, fos kuplunggal meg gázpedállal is 1 hibával végigcsinálta az elindulástól az utolsó vizsgáig az egész vezetést! (egyszer lefulladt, de szerencsére nem a vizsgánál).

Rá kell érezned, próbálgasd otthon, de ha a kocsi állapota olyan rossz akkor kérd meg az oktatót próbálhasd ki másik kocsival. Ha avval sem megy akkor többet kell gyakorolnod.

Sok sikert a vezetéshez!

2012. szept. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Halgass a #3-ra, jól mondja - csak gyakorlással lehet megfelelően ráérezni. Annyit azért hozzátennék, hogy nem a váltónak van fogáspontja, hanem a kuplungnak. :P
2012. szept. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. szept. 21. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne a gázt taposd mikor elindulsz hanem a kuplungal játsz hogy hogy ereszted rá..
2012. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!