Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért állnak az emberek...

Miért állnak az emberek mozgássérült parkolóba?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetne az ilyen f..szkalapokat keményen büntetni? Hallottam olyan esetről, amikor fiatalok egy mozgássérült jelet karcoltak a kocsira, vagy a szélvédőre egy mozgássérült matricát ragasztottak pillanatragasztóval.


Miskolcon történt, hogy a hülye még lobogtatta is a rendőröknek a mozgássérült papírját, bizonyítandó hogy jogosan áll ott, de mint kiderült, valami távoli rokonáé a papír, így még közokirat-hamisításért is megbüntették, ami sokkal keményebb bírság volt.



2012. okt. 1. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert általában üresek, míg valamelyik ilyen gyökér oda nem parkol, máshol nincs parkolóhely és ezek a parasztok úgy gondolják, hogy nekik az jár.

Büntetés:

elkobozni a kocsiját, értéktől függetlenül + még bírság.

Valamelyik skandináv országban -talán Svédország- a jövedelemmel és a gépkocsi értével arányosan emelkedik a bírság összege.

2012. okt. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sokszor azért, mert irreálisan sok a mozgássérült hely, és általában üresek


amúgy meg büntetik őket a közteresek, meg a rendőrök is

2012. okt. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ebben a témában sokkal több az oktalan értelmi fogyatékos, az okoskodó, de a témát egyáltalán nem ismerő, mint aki tudja is mi az a mozgássérült parkoló kártya, s annak mi a használhatósági feltétele.


Én is rendszeresen kapom jobbról-balról, hogy milyen jogon állok meg ilyen helyeken, vagy mi jogon hajtok be a Váci utcába, egy drága kisbusszal.

A jogszabály szerint az igazolvány használata BÁRKIT megillet, aki mozgásában korlátozott személyt szállít. Nos itt jön a buktató. Én a mozgássérült embert oda szállítom A pontból B pontba, majd eljövök onnan, nem kell rá várakoznom több órát. Csak hát a sok-sok okoskodó senkiházi ekkor szokott belém kötni, hogy mit kószálok én ott, mikor tök egészséges vagyok, kicsattanok a fittségtől. Igaz azt nem látta, mikor rámpán a kocsiból 10 perces melóval kisegítettem az elektromos tolószékes embert. És a produkció ugyanez, mikor érkezem vissza érte. Közterület felügyelők mind egy ócska nímandok, mert 20-ból 19 belém köt. Mikor meglátják a valóságot, egy bocsánat el nem hagyja a száját egyiknek sem. Szóval a parkoló kártya körüli mizéria miatt én ahol csak tehetem, nem veszem igénybe ezt az engedményt, mert több stresszel jár, mintha kerítek egy parkolót, vagy kivágom a villogót és kisegítem az embert. Mindennapos az atrocitás az olyanok miatt, akik fontoskodnak, okoskodnak, s mindezt irigységből. Csak az elektromos tolószéket nem irigylik... talán!

2012. nov. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!