Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik a bicikli út ha mindkét...

Melyik a bicikli út ha mindkét tábla mást mutat, és jogosan büntettek meg?

Figyelt kérdés
Ma megbüntetett a közterület felügyelő 10000ft-al , mert " nem a bicikli úton közlekedtem " . De nem tudom hogy nekem vagy neki van igaza . Na szóval van egy körülbelül 300m-res szakasz ahol az elején és a végén is van tábla de mindkettő mást mutat és az útra nincs felfestve semmi . Az út elején a tábla szerint a külső sáv a bicikliseké a másik ( belső ) a gyalogosoké . A másik oldalon pedig fordítva van a táblán tehát az szerint a bicikli út a belső sávban van a külső pedig a gyalogosoké . Ez már több mint 2 éve van így és az útra nincs semmi se ráfestve . Én mindig a külső sávba szoktam menni és ma mentem be a városba és a közterületes megállított mer ott nem biciklizhetek és hogy ott van a tábla ( ez már a bicikli út másik végén volt ahol a tábla szerint a belső sáv a bicikliseké ) . Én hiába mondtam a közterület felügyelőnek hogy a másik oldalon a tábla a külső sávot mutatja de ők azt mondták hogy nem érdeklik őket a másik tábla és megbüntetett . Mostak kor melyik a bicikli út és jogosan büntettek meg ?

2012. okt. 16. 14:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ennek örülök, kérdező, reméltem, hogy ez lesz. Nevetséges, hogy olyan emberekre bízzák a törvények betartatását, akik maguk sem ismerik/képesek alkalmazni azokat.


Egyébként azóta én is figyelem az ilyen kerékpárutakat, és több helyen is láttam olyat, hogy az elválasztást nem jelölték, vagy volt elválasztás, csak nem volt feltüntetve, melyik oldal a bringásoké, vagy karbantartás hiányában rég lekoptak a burkolati jelek.

2012. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!