Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Több gázolajat/benzint számláz...

Több gázolajat/benzint számláz az óra a benzinkúton, mint amennyit valójában kapok. Mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Kisvárosban élek, ahol csak egy Mol kút van. Eddig mindig ott tankoltam és az volt a megszokott, hogy valahányszor felgyullad a sárga lámpa (fogy az üzemanyag) mentem tankolni és mindig olyan 55-56 liter körül tudtam teletankolni az autót. Mindig betartottam a -felgyullad a lámpa, rohanok tankolni típust- másképp nem szoktam.

Erre most pont úgy esett h máshol, másik városban tankoltam, DE ugyanúgy Mol kúton. És érdekes, felgyulladt a lámpa, teletankoltam és nem ,,fért" bele csak 50 liter gázolaj. Mondom ilyen nincs. 1-2 liter eltérést meg lehet magyarázni, de 50et?

Szóval gyanítom, hogy a kisvárosi Mol kúton a számláló meg van buherálva, és gondolom a ,,feles/kimaradt" gázolajat stb... szépen vkik elteszik maguknak....

Jól sejtem?

A kérdés: én ezt nem akarom hagyni, de a nevemet sem akarom vállalni h én legyek a feljelentő. Mit lehetne csinálni?


2012. okt. 21. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Már nincs ilyen. A kutakat olyan szigorúan ellenőrzik, több helyről, nagyon sűrűn, hogy senki nem reszkírozza meg. Pláne nem egy mol. Talán egy magánkúton még előfordulhat, egy ekkora kúton nem fog.
2012. okt. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát pedig ezzel a panasszal nem vagyok egyedül. Aki meg akar oldani vmit, az megoldja.
2012. okt. 21. 10:07
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
ok. akkor csalnak.. Jelentesd fel őket. Aztán ne csodálkozz, hogy téged rágalmazásért perelnek be. Mondjuk névtelenül nem fognak.. gerinces dolog :D
2012. okt. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet még volt 2-3 liter plusz az autódban nem? Ha már kevés benne az anyag akkor az úszó is elmozdulhatott főleg ha lejtőn mész mert akkor a benzin vagy gázolaj vagy mittomén úgy lötyög a tankba mintha a lavort cipeled és benne a víz , és ez összezavarhatja az úszót is, és lehet ezért villant ki a lámpád.

Szerintem itt lehet a probléma forrása, nem a mol kútnál.

Ott nem lehet csak úgy megbuherálni a számlálót mert azt egy teljesen külön cég csinálja, és le is van plombálva, és ahhoz az ott dolgozó kezelők nem nyúlhatnak.

2012. okt. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt vedd figyelembe, hogy a lámpa nem 100% mindig azonos maradék üa.nál gyullad ki! Ezt ne vedd alapul! Ha ténylegesen meg akarsz győződni arról, hogy a számlázott mennyiséget kapod, akkor ahhoz pontosabb, hitelesebb mérés kell. Pl. tankolj hitelesített kannába (vagy mérd ki előtte magadnak) és akkor direkt látod a különbözetet!
2012. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, jól sejted.
2012. okt. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
utolsó előtti köszi, ez eszembe se jutott. Például ilyen választ vártam (értelmeset). A kezecske ment mindenkinek, amiett kiérdemelt. Köszi
2012. okt. 21. 11:25
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, jól sejted.

De csak sejted, közben NAGYSÁGRENDEKET tévedsz.

A megengedett tűrés, mérési és egyéb hőkompenzációs pontatlanság......, no az garantáltan nem a vevő javára fog ici-picit tévedni.

Ennyi a stikli, nincs átlagolva +/- minimálisan "fölfele kerekít".

Sok-sok köbméter forgalom esetén képződik minimális plusz.

Ez egy liternél, sőt még egy tele tank mennyiségből aligha lehet érzékelni..., objektíven kimutatni pedig lehetetlen.


Profinfo Team ZRt.

2012. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Napkiraly ***** válasza:
100%

Tankolj 20 litert egy 20 literes kannába, és látni fogod, hogy ennyit nem tudnak csalni.


Józsi néni jósnő zrt

2012. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
vkik itt nagyon ,,védik" a kis érdekeiket, legalábbis a ,,kissé" agresszív válaszokból ítélve... Elvileg ez egy oldal ahol bármit megkérdezhetek, nem voltam senkivel sem tapló. Hát igen, mindenki magából indul ki.
2012. okt. 23. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!