Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A biciklisek miért nem szoktak...

A biciklisek miért nem szoktak inteni/köszönni egymásnak, mint a motorosok? Vagy van aki szokott? Vissza is köszönnek neki?

Figyelt kérdés
Vagy van aki szokott? Vissza is köszönnek neki? Én még sajna nem láttam és nem is tapasztaltam ilyet, pedig márciustól szemtember végéig biciklizek, amíg jó idő van. Ilyen hidegben nagyon kényelmetlen sajnos, de ilyenkor se szoktam látni, hogy köszön vagy int egymásnak az a kevés biciklis is!

2012. nov. 23. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
És a gyalogosok miért nem intenek egymásnak? :)
2012. nov. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
De ez most miért lényeg neked? Szerintem csak azért nem intenek egymásnak mert nem ismerik egymást. De őszinténszólva én autópárti vagyok mindig, ezért nem is igazán foglalkozok a biciklisekkel.
2012. nov. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert nem ismer mindenki mindenkit, és mert fogják a kormányt.
2012. nov. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A motorosok talán ismerik egymást???
2012. nov. 23. 22:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert menet közben nem tudnak fészbúkozni. Ma ott zajlik az élet! :-)


Nem tudom. Nem születtem bele a turistáskodásba, felnőttként kezdtem, kb. 15 évig voltam bakancsos túrázó. Az idősebbek mindig köszöntek mindenkinek. A fiatalok közül is a „rendes” turisták. A kirándulóknak nem volt szokása, de fogadni sem!


Utóbbi időkben a biciklisek között tapasztalom ugyanezt. A köszönés egyébként bólintást vagy csengetést jelent legtöbbször.

2012. nov. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Azért a motorosok kevesebben vannak, mint a biciklisek. És közülük is csak a nagymotorosok szoktak inteni. Nekik az a hobbijuk, egy közös érdeklődési körük van. A biciklisek meg nem biztos, hogy élvezetből bicikliznek, hanem Mari néni megy a piacra, a gyerekek a suliba, a Józsi meg dolgozni.
2012. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán a mert a motorosoké egy zártabb közösség. Biciklije bárkinek lehet, motorra meg legalább egy jogsit meg kell csinálni, plusz teljesen más a "feelingje" , igazából egy nagy család vagyunk (most nem az önjáróláncfűrész-tuningoló kamaszokra gondolok, bár köztük is van normális) ilyesmire tudok gondolni.


Igazából nem lehet elmagyarázni, kezdj el motorozni és megtudod.

2012. nov. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A motorosoknál az van,amit előttem leírtak.


A buszsofőröknél,és nálunk traktorosoknál pedig azért köszöntjük egymást,mert sokan ismerik is a másikat,és pusztán egy Szeva kolléga! intés jól esik. :)


Kerékpárt tekerve akit ismersz,annak úgyis köszönsz nem?

Országúti bringások pedig fejbiccentéssel szokták üdvözölni egymást,láttam már példát.

2012. nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

A buszosok köszönnek, jeleznek egymásnak ezzel, megvannak a köszönési "jelzések". Jelzik a trafit, ellenőrt, vagy hogy tiszta a terep.

Régen a teherautósok-kamionosok is jeleztek-köszöntek, ma már ez nem tudom így van-e, de azért még intenek.

De buszos-teherautós is szokott köszönni egymásnak.

személyautós csak akkor ha ismerős, meg néha, bár kihalófélben van, a trafipax jelzése, egyre kevesebben művelik.

biciklisek nem köszönnek, de miért is köszönnének egymásnak.

Motorosok meg engem annyira érdekelnek mint az ókori irodalom, semennyire.

2012. nov. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Régebben Pesten köszöngettek egymásnak a biciklisek, mert kevesen voltak és sokan ismerték is egymást. Mostanában viszont évről évre egyre többen ülnek biciklire, így lassan kikopott ez a szokás. Ma már tényleg csak közlekedőtársak egymásnak a bringások.
2013. jan. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!