Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyalogátkelőhely előtt parkolv...

Gyalogátkelőhely előtt parkolva honnan számít az 5 méter, mivel megbüntettek, pedig messzebb álltam, mint 5 méter - miért?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap több, mint öt méterre parkoltam a felfestett zebra előtt és megbüntettek 25.000 Ft-ra. Megtaláltam a cetlit és kihívtam a járőröket, hogy magyarázzák már el miért büntettek meg. Az volt a válasz, hogy a zebra előtti gyalogátkelőhelyet jelző táblától számít az öt méter... Szuper év végi meglepetés, nem?! Egyébként lefényképeztem az autó helyzetét, és fellebeztem...
2012. dec. 31. 13:10
1 2
 11/12 anonim válasza:
Ha logikusan nézzük, akkor utána is tartani kellene az 5 métert. Pl, egy dobozos autó megáll a zebra után közvetlenül egy kétsávos úton, akkor a gyalogos attól nem lát semmit, buszról nem is beszélve. Láttunk már busz mögül kilépő embereket.
2018. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 BeLac válasza:

40. § Megállás

5.e.: Kijelölt gyalogosátkelőhelyen, valamint a gyalogosátkelőhely előtt személygépkocsival, motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral és kézikocsival 5 méter, egyéb járművel 15 méter távolságon belül;

2019. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!