Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Stoppolás alapszabályai?

Stoppolás alapszabályai?

Figyelt kérdés
A neten fellelhető összes cikket elolvastam ezzel kapcsolatban, már jó néhányszor utaztam stoppal, de most készülök az első külföldi utamra. Az ügyben kérdeznék, hogy ha utazó táskával megyek, akkor hova érdemes beülnöm és a csomagot tenni? Azt tudom, hogy iratok, telefon stb, az mindig nálam legyen kéznél. Meg azt is olvastam, hogy a táska ne kerüljön a csomagtartóba, ez is érthető. :) Vmi konkrét ötlet erre az esetre?:)

2013. márc. 13. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Én csak autós szempontból látom a dolgot! És az én szabályom egyetlen pontból áll! SOHASEM veszek fel stoppost!
2013. márc. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy iratok, telefon stb, az mindig nálam legyen kéznél ha megkínál valaki 90-95 kilóval állba akkor akár egy titkárnő is ülhet az öledben nem sokra mennél vele..figyelj én egy magas kiváló fizikumú pali vagyok de nem stoppoltam soha egy zárt térbe kerülsz egy olyan ember mellé aki előtte lehet hogy lemészárolta a családját...de ha z a hepped akkor talán annyit javasolnék amennyiben elfogadod hogy kizárólag nő mellé szállj be és hátra ülj ne mellé..
2013. márc. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne baltával stoppolj
2013. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Mindig olyan helyen stoppolj, ahol biztonságosan, erős fékezés nélkül félre tudnak állni, hogy felvegyenek.

2. Légy ápolt. Az igénytelen, büdös arcokat nem szívesen veszik fel.

3. Lehetőleg olyan autóba szállj, amiben egyedül ülnek, így rossz szándék esetén is egyenlőbbek az esélyek. Iratok nálad legyenek!

4. Egyezzetek meg előre, meddig utazol az autóval és tisztázzátok, mennyi a tarifa - sok országban a stoppolás a "tömegközlekedés" része, tehát fizetned kell!

5. Mindig közöld valamelyik ismerősöddel smsben vagy telefonon, hogy milyen típusú, színü, rendszámú autóval utazol és merre, ki a sofőr, mikor jelentkezel legközelebb. Baj esetén könnyebben jön így a segítség. Az sem baj, ha a sofőr tud róla, hogy azonosítható, így neccesebb neki eladni a vesédet.

6. Nyugodtan mondj nemet, ha nem érzed magad biztonságban.

2013. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kamionos szemszögből reagálnék. Én soha nem állok meg stopposnak, gyakran rossz helyen is állnak, ha akarnék sem tudnék megállni. Mégis van esély: álló járműnél, parkolóban, határokon érdemes érdeklődni, ha szimpatikus az illető, nem tűnik veszélyesnek, volt már rá példa, hogy elvittem egy darabon. Ha kamionoshoz szállsz be, mindig kérdezd meg beszállhatsz - e cipőben, mert sok sofőr utcai cipőben nem lép be a fülkébe, csak zokniban, ilyenkor a lépcsőn kell hagyni a cipőt. (a lépcsőt lefedi az ajtó alsó része, nem esik le a cipő). Egy - két doboz sörrel aztán nem árt meghálálni a szívességet.
2013. márc. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kommenteket olvasva úgy látom, nagyot változott a világ. Középiskolás koromban délután kiálltam Szekszárdon stoppolni, úsztam egy hatalmasat a Balcsiban, aztán estére hazaértem, szintén stoppal.
2013. márc. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egyszer elstoppoltam Miskolcról a Balatonig. Soha ne az autópálya leállósávjában stoppolj! Sokkal alkalmasabb hely erre az autópálya feljáró, mivel itt lassan közlekednek az autók és meg tudnak neked állni. Szerintem érdemes párba menni (én is úgy voltam). Ketten könnyebb abszolválni a problémát. Túrahátizsákot vigyél! Én általában középkorú vagy idősebb házaspárokkal utaztam. Mindig kedvesek jókat lehet beszélgetni velük és a veszély sem áll fenn, hogy megölnek. Nálam mindig volt egy övtáska és ebben tartottam az iratokat. Így ezt semmilyen esetben sem lophatták el. A táska mindig legyen nálad. Az ápoltság elengedhetetlen. Légy mindig kedves akármilyen nehéz is, mert bármikor kirakhatnak. Figyelj oda, hogy akik felvesznek ők is kedvesek legyenek és ápoltak. Mindig előre állapodjatok meg, hogy hol akarsz kiszállni.(Előnyös autópálya kijáratnál kiszállni) Előre tervezd meg az utat! Nem mindig fogod tudni tartani magad ehhez, de ne a vakvilágba menj. Ha házaspárral mész/mentek akkor természetesen hátra, de ha egy valaki van csak a kocsiban akkor valakinek előre is kell ülnie.
2013. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!