Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha szabálysértést követek el...

Ha szabálysértést követek el (tilosban parkolok), akkor mondhatom azt hogy egy közeli hozzátartozóm vezette és így nem büntetnek meg?

Figyelt kérdés
Volt egy ilyen törvény (objektív felelősség), de állítólag megszüntették?!
2013. márc. 14. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg mondhatod, hogy más vezette - lényegtelen, hoyg rokon vagy sem - de egyrészt azt bizonyitanod kell, hogy te nem lehettél ott, másrészt meg kell mondanod, hogy ki vezette, és akkor öt büntetik meg.
2013. márc. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De ha közeli hozzátartozóm vezette, akkor őt nem vagyok köteles megnevezni?
2013. márc. 14. 14:04
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagy köteles megnevezni, de VAGY megnevezed öt, VAGY téged büntetnek meg - ugyanis ha te nem nevezed meg öt, akkor nincs mivel bizonyitani, hogy nem te voltál.


A rendöreséget egyáltalán nem érdekli, hogy hozzátartozód - akár közeli vagy távolni, vagy teljesen idegen, ha átadtad neki a kocsidat használtra, akkor vagy ö felelös a szabálysértésért, vagy te, de olyan nincs, hogy emiatt elengednék a büntetést.


Magyarul a lehetöségeid:


elismered, hogy te vezettél és fizetsz,

azt állítod, hogy más vezetett, megnevezed és fizet,

azt állítod, hogy más vezetett, fedezed az illetöt és te fizetsz

2013. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Így ahogy mondja az utolsó.


És nem törölték el az objektív felelősség vállalást, hanem pontosan erről szól. Azaz, hogy az autó üzembentartója felel minden elkövetett szabálysértésért addig, amíg más el nem ismeri, hogy ő követte el. Ha ilyen nincs, akkor az üzembentartó fizet.

2013. márc. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amikor a tilosban parkolásért ráteszik a kerékbilincset, akkor már hivatkozhatsz akár az Atyaúristenre is, de csak a bírság (Pontosabban leszerelési díj) kifizetése után veszik le a bilincset. Addig meg szobrozhatsz a kocsi mellett.
2013. márc. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Napkiraly ***** válasza:
71%
Az előzőekre ne hallgass. A tilosban parkolást (várakozás szablyainak megsértése) kivették az objektív felelősség (közigazgatási eljárás) hatálya alól (tehát újra szabálysértés lett). Szabálysértési eljárásban ha nem sikerül megállapítani a szabálysértés elkövetőjét, úgy nem lehet a gépjármű üzemben tartóját felelősségre vonni. Ha te megtagad a tanúvallomást mert azzal magadat vagy közeli hozzátartozódat szabálysértés elkövetésével vádolnád,azt megteheted.
2013. márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Napkiraly:

Na végre egy értelmes ember...

Én is így tudtam ahogy írtad!

2013. márc. 15. 11:02
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt olvasd el! [link]
2013. márc. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Rhudolf válasza:

Sziasztok!


Nekem a következő gondom lenne:


2013. december 13-án éjjel 1:38 perckor buszmegállóban várakoztam az APÁCZAI CSERE JÁNOS utcában.


Kb 10 percet amíg telefonáltam :)

Dehát mint tudjuk arra éjszakai sem jár meg nagyon semmi.


Lényeg, hogy édesanyám aki az autó tulajdonosa kapott egy levelet a rendőrségtől, hogy nyilatkozzon, hogy ki vezette az autót (én vezettem vagyis ültem benne és telefonáltam)

Édesanyámnak nincs jogosítványa. Na most Ilyen esetben ez normális?


Eljátszható-e az, hogy nem adja ki az adataimat a jogosítvány nélküli édesanyám?

Illetve lehet fellebbezni ilyen esetben bármilyen. formában?

Elvégre éjjel közepén amikor forgalom sincs 10 percre álltam meg telefonálni tehát még az autót sem hagytam el.


Mi a megoldás, ha van? A büntetés megfizetésén túl persze :)


Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


Varga Rudi

2014. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én a rendőrség előtt parkoltam - mert oda mentem be. A rendőrség előtt tábla: megállni és várakozni tilos, kivéve rendőrség...

kicsit félreérthető...

Amikor kijöttem, pont akkor mentek el azok a rendőrök, akiket az épületből kiküldte hogy büntessenek már egy kicsit...

Na, jött a feljelentés, bementem. Tudtam már mit kell mondani, de nem is kellett, mert az előadó úgy kezdte hogy:

ha nem én voltam aki "vezette" a járművet, akkor nem vagyok köteles megneveznem ha közeli hozzátartozóm vagy családtag. Élek a jogommal? Mire én határozottan: igen.

kész, az ügyet lezárták. punktum. se bünti, se semmi.

2014. márc. 31. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!