Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz egy kis...

Miért olyan nehéz egy kis városban az autóknak megállni, mikor egy gyalogos zebrán akar átkelni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Én előre próbálnék lassítani, és integetni villogni a gyalogosnak, hogy menjen, de a barom jellemzően csak akkor indul el, mire megálltam, megállítva ezzel 10 mögöttem jövő autót. Szerinted nem életszerűtlen ez egy kicsit, hogy 70kg kedvéért 10-20 tonna álljon meg majd induljon el?
2013. márc. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Mert hazánkban még elég kevés autósnak olyan fejlett az intelligenciája.

-Nem tudják, hogy az autóban van fék is, nem csak a gázpedált kell használni,

-az utak nem csak az autósoké, hanem minden közlekedőé, beleértve a bicikliseket és gyalogosokat is. Az autópálya pl viszont csak az autósoké, az az autós, aki siet, az autókázzon az autópályán, a többi helyen alkalmazkodjon a többi közlekedőhöz.

-KRESZ órán sem nagyon figyeltek, így talán még azt sem tudják mi az a zebra.

-Ők maguk nem is nagyon járnak gyalog, még a wc-re is autóval mennek, mert rettegnek a magukfajta autósoktól. Az autójuk nélkül nem érzik magukat elég erősnek. Autóval úgy gondolják, hogy hatalmuk van, és ha megállnának elengedni egy szabályosan közlekedő gyalogost, akkor attól leesne a karikagyűrű az ujjukról.

-Még nem jártak nyugati országokban, ahol példát vehetnének az ottani autósokról. Németországban még le sem kell lépnie a gyalogosnak az úttestre, már messziről fékeznek és elengedik. Becsülendő emberek, hát hazánkban még ez ritka, bár létezik, de ritka, hiába.

2013. márc. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Ami meg még jobb, hogy sokszor olyan is van, hogy megállok a zebránál ácsorgónak, aztán integet, hogy menyjek és ezzel szintén feltartottam és megállítottam a mögöttem lévőket. Sokszor babakocsis anyukák is, meg nénik a zebránál pletykálnak, aztán csodálkoznak, ha fel vagyok háborodva.
2013. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

"Én előre próbálnék lassítani, és integetni villogni a gyalogosnak, hogy menjen, de a barom jellemzően csak akkor indul el, mire megálltam, megállítva ezzel 10 mögöttem jövő autót. Szerinted nem életszerűtlen ez egy kicsit, hogy 70kg kedvéért 10-20 tonna álljon meg majd induljon el?"


Akkor egy ritka kivétel lennél... De tudod sok autós lassít, villog, közben mégis rányom a gázra, szóval ha mindig elindultam volna ezen áljelzésekre, mér rég halott lennék. Nagyon meg kell nézni, hogy tényleg elenged-e. Valóban az a legbiztosabb, ha már megállt...

2013. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így van. Ha lassít villog, az azt jelenti, hogy ha lelépsz, akkor ő lassít tovább. Nyilván ha tökölsz, és nem mész, akkor gyorsítani fog, mert úgy veszi, hogy lemondtál az elsőbbségedről.
2013. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

kedves első..

Engem egyszer kishíjján elütöttek így, hogy jeleztek lassítottak, én mentem, az meg rálépett a gázra..

bocs az off-ért

2013. márc. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!