Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bizonyos kerékpárokon miért...

Bizonyos kerékpárokon miért sípol a fék?

Figyelt kérdés

Régóta figyeltem, hogy egy csomó embernek sípol a féke. Az egyik régi barátomnál például mindig ebből a hangból tudtam hogy megérkezett. (Még az egyik mostani reklámban is van egy sipoló fék)

Eddig nem zavart, de most kaptam egy biciklit amin szintén sípol, és nagyon idegesít, mert mindneki felkapja rá a fejét.

Egyébként nem értek a kerékpárokhoz. Mitől van ez, és mit lehet tenni ellene?


2013. ápr. 21. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerű mechanikai rezonancia. A fék sok energiát nyel el, és többféle erő hat rá, nem csoda, hogy egyik-másik alkatrésze hangot ad ki.

Tenni sokmindent nem lehet, esetleg ha a fékbetét kopott, kicseréltetheted, de nincs garancia rá, hogy az új nem fog nyikorogni.

2013. ápr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alex Fly ***** válasza:
Leggyakoribb ok, ha a fékófa kopott vagy nem jól van beállítva és a hátulja ér először a felnihez.
2013. ápr. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!