Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A most induló ÖSSZES kresz...

A most induló ÖSSZES kresz tanfolyam olyan már, hogy egyben van a rutin és forgalmi vizsga? Ez hogy valósul meg gyakorlatban? Irtok nekem tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az oktató bevisz a rutinpályára ahol gyakoroltok, és ha az oktató úgy véli hogy már jól megy akkor kivisz a forgalomba. Tapasztalatom annyi hogy kb 4 órát voltam a rutinpályán és utána már bevitt a forgalomba.
2013. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak az a fura, hogy 1986-ban pont így vizsgáztam a csepeli ATI-nál: Reggel a rutinpályán sorban megcsináltuk ami kell, aztán aki ott megfelelt az egy óra múlva már kint vizsgázott a forgalomban.
2013. máj. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tiszta ez a kérdés. A KRESZ tanfolyamnak semmi köze a rutinhoz, de még csak a gyakorlati részéhez sem. Az a jogosítvány megszerzéséhez szükséges elméleti tanfolyam.

Ha a KRESZ tanfolyam megvan és a vizsga is belőle akkor mehetsz gyakorlati oktatása. Ami x órából és egy vizsgából áll. Az órák elején többnyire rutin pályára viszik az oktatók először a tanulókat. Aztán ha az már tudja hogy melyik a fék és a gáz akkor irány a forgalom. De a rutinpályán eltöltött órák száma már nincs meghatározva.

2013. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hunnia96 válasza:
Nekem olyan volt,hogy elmentünk a rutin pályára!Kérdezte,h vezettem-e stb!Mentünk egy keveset a rutinpályán!Emelkedőn elindulás,Y-fordulás meg egyéb finomságokságok és 1 alkalom után én vezettem a kocsit a tescoig a forgalomban!Rutinpályán voltunk még 3-4alkalommal utána már forgalom!Ha valakinek nincs gyakorlata persze rutinpályán több időt tölt el!
2013. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én most tanulok vezetni, úgyhogy elég sokat tudnék róla írni.

30 órát kell vezetni a forgalomban, utána lehet menni vizsgázni. A rutin vizsga megszűnt, már nincs ilyen külön. Ennek ellenére általában kiviszik a tanulókat a rutinpályára, mert ott könnyen meg lehet tanulni szlalomozni, az Y megfordulást, a parkolást, tolatást stb. Parkolásnál meg mondjuk inkább egy bójának menj neki, mint a forgalomban egy autónak. :D Aztán pár óra után már mennek a forgalomba. :)


Ahogy én beszélgettem az oktatómmal, megértem, hogy megszűnt a rutinvizsga. Ha abból indulok ki, hogy miket csináltam a rutinpályán, ezeket a forgalomban is tudnom kell. A szlalomozás a párhuzamos parkolás alapja, az Y megfordulást meg lehet csinálni a forgalmi vizsgán is egy nem túl forgalmas úton. A rutin vizsgás parkolásnak megint mi értelme van, amikor a forgalmi vizsgán is kell úgy is parkolni, ráadásul 2 autó közé. Elég valószínű, hogyha 2 autó közé be tudok állni jól, akkor a 4 bója közé is be tudok. :D

Én örülök, hogy már nincs rutinvizsga, legalább megkíméltek plusz egy vizsgadíjtól minket.

2013. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet.. de a rutin 5600 és a forgalmi 11000.Amiota megszünt: 15500. Nincs külön vizsgadíj de több ha megbuksz..
2013. júl. 12. 14:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 12.000 Ft-t kellett befizetnem a forgalmi vizsgára. :D
2013. júl. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!