Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha két autó van a besoroló...

Ha két autó van a besoroló sávban, akkor a másodiknak meg kell várnia amíg az előtte lévő besorol?

Figyelt kérdés
Mert tudtommal meg kéne várnia,de hol van ez leírva a KRESZ-ben?
2013. máj. 28. 08:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen leírva a KRESZ-ben. Az előzési szabályokat lehet ráhúzni. Ha ez az úttest közepén lévő gyorsítósáv, és onnét kisorolva kerül ki, akkor szabálytalan mert jobbról előz. Ha pl. az autópálya szélén lévő gyorsítósáv, akkor megteheti mert balról előz.


Szerintem.

2013. máj. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul van egy csomó olyan szerencsétlen, aki "gyökkettővel" végig megy a gyorsítón, majd megáll és várja a szerencséjét.

Na ezeket én is kiszoktam előzni!

Bár ha ez nem autópályán van, akkor néha kitolom a kocsi elejét és villogok, hogy menjen már, tartom a sort. (De ez a ritkább)

2013. máj. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem gyorsító sávról van szó.Van egy felüljáró,de az aljában van egy kereszteződés. Aki a mellékágról jön és balra akar kanyarodni,azok számára van felfestve a főágon egy besoroló sáv,gondolom azért mert a főágon gyorsan közlekednek és balra emelkedik az út.
2013. máj. 28. 08:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nincs ilyen szabály!

ha pl az első bénázik, a második autó teljes nyugalommal kimehet a "fő" sávba, aztán ha már ott van, és úgy történik a kocc, mert az első várakozónak pont akkor jut eszébe kimenni, az egy újabb kérdés, hiszen két egymás melletti sávban levő autók mentek egymásnak, és a gyorsítóból belépő a hibás, a másik már a "fő" sávjában volt ebben a pillanatban.

2013. máj. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Így van, kresz szerint nem kell, viszont valószínűleg nem leparkolni akar ott, inkább csak friss jogsis, idősebb, stb és nincs akkora önbizalma. Úgyhogy illendő megvárni amíg besorol.
2013. máj. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hmm. Csak mert az történt,hogy bemenetem egy lassú furgon mögé a besoroló sávba, majd mögém is bejött még egy autó. A furgon átment a fő sávba én is gondoltam megyek utána,de ekkor látom,hogy mögöttem lévő nem várt és már ő is sávot váltott...
2013. máj. 28. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát jó, akkor legyen "besoroló" sáv, bár ezt most hallom először 25 év után...

Tehát: Ha ez az úttest közepén lévő "besoroló" sáv, és onnét kihajtva kerül ki, akkor szabálytalan mert jobbról előz.


Szerintem

2013. máj. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"Tehát: Ha ez az úttest közepén lévő "besoroló" sáv, és onnét kihajtva kerül ki, akkor szabálytalan mert jobbról előz"


Tehát: kihajtva kerül az nem számít előzésnek.:) Kerülést csak álló járművet lehet. Ha mozgott az előzésnek számít. Feltétele, hogy mögötte indult és elé kerül. A néző pont, hogy jobbról vagy balról tette. Gondolom jobbról tette akkor szabájtalan és balról is ha ott már záróvonal van, de akkor is ha elötte lévő jelezte a balra kanyarodás szabájt. Ott meg van az alapszabály, hogy köteles vagy a balesetet elkerülni, ha még az szabálytalan is.

2013. máj. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!