Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Koccanásos balesethez nem...

Koccanásos balesethez nem hívtam rendőrt, mert elismerte felelősségét a másik fél, azonban a károm megtérítését sokallja. Utólag hívhatok-e rendőrt? (2 napja történt)

Figyelt kérdés
Főútvonalon közlekedve egy alárendelt útról eltalált egy autó. A kocsim hátuljának ment. Szerencsére mindketten lassan mentünk, így nem lett nagy baj. Mivel siettem munkába nem hívtam ki a rendőrt, és a felelősségét is elismerte a sofőr. A fényezés azonban nem 2 fillér és ezt sokallja, nagyjából a harmadát akarja csak kifizetni. Pedig a munkadíjon kívül még utazgatnom is kell a műhelybe és pár napig máshogy kell megoldanom a munkába járást. Ráadásul így nem ugrik bónusza sem a sofőrnek, tehát nagyon rendes voltam szerintem. A kérdésem, hogy van-e esély utólag rendőrrel megvizsgálni ezt a balesetet?

2013. jún. 9. 10:41
 1/6 kovpet ***** válasza:
100%
Most már minek rendőr? Fizesse a biztosító és kész. 2 bónusz osztály mínusz, de majd visszamegy neki.
2013. jún. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Utólag? Nem. A rendőr kijön, fényképez, mér, helyszínrajzot csinál. Akkor, amikor ott vannak az autók olyan helyzetben amikor eltalált.

Apróbb baleseteknél vagy amikor egyértelmű félre lehet húzódni az úttestről a padkára, de onnan így utólag nem nagyon tud mit csinálni a rendőr. Mi alapján állapítana meg és mit? A másik hátulról eltalált, ez tiszta sor, minden valószínűség szerint övé a felelősség - amit a te jóhiszeműségedből akár le is rázhat magáról könnyedén.


Az, hogy a másik autós szóban elismerte neked, hogy ő a hibás nem jelent semmit és nem kötelezi semmire nagyjából.

Miért nem töltöttetek ki egy olyan szép kék-sárga csíkos formanyomtatványt 3 perc alatt?


Ha valakinek újabb autója van, akkor csak butaságot csinál ha próbál egyezkedni. Lehetnek olyan sérülések, amik nem látszanak, így a másiknak nem akaródzik majd kifizetni. Pl. az én autómnál a motorvezérlő doboza a bal első kerék előtt van: egy apró koccanás és törnek a rögzítőfülei: a cserealkatrész csak kb. 15e, de szét kell szedni az egész bal sarkát hogy ki tudd cserélni...

Úgyhogy könyörtelenül papírozni kell a helyszínen és a biztosító kárfelmérőjével egyezkedni.

Nem szép dolog, de ha nem akarsz magadnak nagyobb (csak kicsi) anyagi hátrányt, akkor így csinálod.

2013. jún. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:

"Miért nem töltöttetek ki egy olyan szép kék-sárga csíkos formanyomtatványt 3 perc alatt?"


Én úgy értelmeztem, hogy azon ismerte el a felelősségét. Nem? Mert akkor bukó...

2013. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogyan milyen módon ismerte el a felelősségét ? A rendőr csak arra való,hogy megállapítsa ki volt a hunyó,a többi a biztosító dolga.Nehogy már ő döntse el ,hogy sok vagy kevés az összeg,töltsétek ki a biztosításhoz a papírt és kész. Ezért van a biztosítás. Miért kell zsebből zsebbe a pénz. Abból csak ez van,hogy nincs megegyezés.Ha valami írásos módon elismerte a hibáját akkor írja alá a kárbejelentőt is,ha nem írtatok semmit akkor meg menj a rendőrségre és mondj el mindent,hogy történt a dolog.
2013. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Atyaég, csak szóban ismerte el a felelősségét. Az egyenlő a nullával. Csoda hogy egyáltalán fizetne valamit...
2013. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, de jó nagy butaságot csináltál!

Ki kellett volna tölteni a baleseti bejelentőt és a biztosítóval intézni a többit!

Mit érdekel téged a vétkes besorolása!?

2013. jún. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!