Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti hogyan dolgoztátok fel a...

Ti hogyan dolgoztátok fel a forgalmi vizsgán való elhasalást? Mi volt a bukás oka? Ezek után hogyan készültetek a következő vizsgára?

Figyelt kérdés
Nagyon kíváncsi vagyok az élményekre.

2013. jún. 18. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan rutinon buktam el még 3 éve, de elég könnyen túltettem magam rajta. Az én hibám volt, még aznap kicsit elvoltam kenődve, de a következő már simán megvolt. Forgalomból elsőre megvoltam, de én egy rakat pótórát vettem, mert nem ment könnyen, és az olyanokkal elnézőbbek általábna, így pl parkolnom sem kellett.


De sok ismerősömet meghúzták forgalomból, mindig alappal. A legjobban a gyalogosokért harapnak és a körforgalomért, aztán parkolásért..apróságokra sem árt figyelni, mint tükrök.


Egyébként annyi a lényeg, hogy ne feszülve menj neki a következőnek, csak nyugisan.

2013. jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2013. jún. 18. 16:35
 3/10 anonim válasza:
100%
egész jól. eddig 2x buktam meg most megyek harmadjára. elsőre azért vágtak meg, mert szabálytalanul kanyarodtam. másodszor meg nem adtam meg egy elsőbbséget. harmadiknál már izgulok.
2013. jún. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Az izgalom természetes, elvégre veszélyes üzem a gépkocsi, akár halált is okozhatsz...

Nos ezért olyan szigorúak, nem azért mert rád haragszanak. Nekik mindegy ki vezet, csak viszonylag jól tegye, és legalább vizsgán ne üssön el babakocsis gyalogost..


javaslom, hogy gyalogosan álldogálj egy forgalmas kereszteződésben a járda szélén, és figyelj...illetve egy sűrűforgalmú utcában...elég egy fél óra, és meglátod nem is vagy Te olyan rossz vezető...

2013. jún. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan még '93 - ban vizsgáztam, akkor elsőre elkaszáltak, nagyon magam alatt voltam. Így nyáron volt, az oktatóm elment nyaralni valahová kocsival, ahol balesetet szenvedett, kórházba került. Két hétig nemigen vezettem. Apám tanácsára, másodjára (akkor még) kétezer forinttal elősegítettem a sikeres vizsgát. Egy vadidegen oktató mellett, csapnivalóan vezettem. Mit ad Isten, ugyanaz a vizsgabiztos ült mögém. Még meg is dicsért.


Nem a harminc óra alatt tanulsz meg vezetni, legyen meg a papír, után meg sok - sok kilométer. Úgyhogy jobb okosban elintézni, mielőtt elveszik az önbizalmad.

2013. jún. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok!
2013. jún. 19. 09:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem pont ma húztak meg, mert egyik utcán balra kellett volna kanyarodnom. Szemben jött egy biciklis. Én szép lassan emeltem a kuplungot hogy ha elment mehessek utána. De szerintem oktatómnak az jött le az egészből hogy a biciklis előtt akarok átmenni, ezért belelépett a fékbe. De amúgy sem lett volna meg, mert még 2 parkolásom hiányzott, és hátra volt még 10 perc..

Még nem dolgoztam fel, nagyon kiakadtam, mert vezettem vagy 80 órát (ráadásul az oktatóm ott húzta ahol tudta hogy minél többet fizessek neki) és nem sikerült. A vizsga után mondtam oktatómnak hogy írja meg a papírjaimat mert átmegyek másik oktatóhoz, aki normálisan megtanít. Mert ez az oktató pl parkolni nem tanított meg rendesen, nem hagyott önállósulni, MINDIG beleszólt (még vizsga előtti nap is!!) hogy vezessek nem hagyta hogy egyedül próbálkozzak, önállóan vezessek. Továbbá többször is lekezelően, sértően beszélt velem, volt hogy annyira leb*szott, hogy óra után sírtam és remegtem, vele szemben sose lehetett egy szavam sem, mindig neki volt igaza (szerinte).

Úgyhogy megyek másik oktatóhoz, aki megtanít rendesen parkolni, és hagyja hogy önállóan vezessek.

18/L

2013. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó hozzászóló! Ugyan ebben a cipőben jártam! :( Én átmentem másik oktatóhoz,vettem 5-6órát igaz,hogy megmondta az új oktatóm,ha 100%ig biztos akarok lenni akkor adjak 30ezret, és meg lesz ,HA olyan lesz a vb,akit ő ismer...Elég sokba volt már így is,ezért vittem magammal pénzt,láss csodát meg lett! Elmondta ,hogy jól vezetek,nem lesz probléma velem ,de nehezen megy kenőpénz nélkül, minden szarságért meghúznak. Első forgalmi vizsgán a rohadt parkolásokért húztak meg,amit az első oktatóm nem tanított meg,hiába mondtam,hogy nem tudok parkolni...Én is sokszor mentem haza sírva,annyira lekezelően beszélt velem. Nem értem ,hogy lehet egyáltalán ez az idióta oktató....

A bukás szar volt, nem kellemes átélni,de átvészelhető!

2013. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Bár ez már nem mostani kérdés, de én most találtam erre, hátha más is, ezért megosztom a tapasztalatomat.

Még júniusban kezdtem a kreszt, z gyorsan meg is volt, július végén vizsga, aztán rá három hétre már az eü vizsgán is túl voltam, sikeresen. Aztán jött a fekete leves, a vezetés. Mindenki azt hiszi,hogy a kresz a nehéz, mert a vezetést még nem próbálta..

Én is ezt hittem..aztán elkezdtem az órákat, és haladgattunk a vizsga felé. Végül 28óra volt mögöttem mikor elérkezett a nagy nap..elég stresszes voltam már előtte hetekkel, előtte nap még fakt vizsgám is volt, szóval szét voltam esve fejben. December közepén voltam, nagy volt a nyomás, hogy meglegyen, hisz 20.átóll leállnak. Minden jó volt, egész az utolsó 15percig.

Szerencsés útvonal, jó feladatokkal. A két feladatomat már végre hajtottam, (5hibavonalam volt a 10ből) már csak pár percet kellwn volnna forgalomban töltenem aztán mentünk volna vissza. Az utca végén jobbra kellett fordulnom, előttem álltak, közben bár zebra nem volt, a gyalogosok mentek el köztem és az előttem álló autó mögött. Végre ki tudott forsulni balra és következtem én, de balról nagyon hosszú sor jött, elején egy nagy kamionnal. És sajnos amíg én azt figyeltem, hogy az előtt még sikeressen kiférek (hibavonaal az alkalmak kihagyása), nem szerettem volna kockáztatni, hogy euért kapjak vonalat, nem tuudtam ugyebár, hogy állok, ezért kifordultam. De sajnos padkára hajtottam. És itt véget is ért az én történetem, félreállítottak, és kimondták a legutálatosabbb dolgot: "kérem cseréljenek helyet". Aztán szomorúan vittek vissza a tanpályáig, dee azért még a tört megforgatták bennem. A vbm moondta, hogy már pedig ő a zsebemben érezte a jogsit, már írta volta a magy M et a lapomra. Végül még hozzá tette, sajnálja, hogy nem okozott egy boldog napot, de ez nem rajta múlt, meg persze, hogy másodikra tuti átmegyek. Meg, hogy neki is másodikra lett csak meg. Persze ez a lényegen nem változtat. És most itt állok december végén, egy héttel a bukásom után, várom, hogy mikor kezdik újra a vizsgáztatásokat, hogy befizethessük a pótvizsgámat. És bár ez nem végeleges állapot, engem azért földhöz vágott. Nem könnyű ezen túl lépni, hisz ott az a sok 'mi lett volna ha...' kérdés..

17/l

2019. dec. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak egy kerdes. 17-18 eves emberek miert vannak elkenodve, hogy nincs meg a jogsijuk? En 25 vagyok, 40 oraban dolgozom, plusz szakdoga, allamvizsga. Masok meg ennel is idosebben teszik le.
2020. jan. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!