Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ma kaptam új rendszámot...

Ma kaptam új rendszámot (elöl-hátul), környezetvédelmi plakett kötelező rá? Mert azt nem kaptam a hivatalban.

Figyelt kérdés

Úgy tudom 2013.07.01.én sok változás volt.

Ha kell, akkor honnan lehet szerezni? műszaki az még 1 évig érvényes.



2013. júl. 8. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Pedig az okmányirodában ragasztják fel a környezetvédelmi címkét is, kemény 585 Ft ellenében.


Mesélj, milyen sok változás volt? Arra a 4-5 pontra gondolsz a KRESZ-ben?

2013. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is nemrég kaptam új rendszámot!

A testvírek kölcsönvették a régieket és elfelejtették visszahozni.

A kvplakett kötelező az új rendszámra is. A műszaki vizsgaállomásra kellett elmennem érte. Addig, amíg el nem intéztem használhattam az autót kvplakett nélkül is. Néhány ezret vigyél magaddal.

2013. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.válaszoló: nem adnak, az a műszaki érvényességet igazolja.

2.válaszoló: köszönöm. ha jól értem akkor nem úszom meg, hogy beguruljak a kocsival.

2013. júl. 8. 21:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig nekem az igazolás alapján az ocsmányirodáben ragasztották fel márciusban. Amúgy volt egy idő amikor nem is ragasztottak körny. véd. matricát, és azok közül még néhány autó most is vígan furikázik az utakon!
2013. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Félreérted, nekem ugyan a műszaki vizsgaállomáson ragasztották fel a plakettet (plusz pénzért), de nem kellett újra vizsgáztatni, mert ez csak a plakett pótlása. Az okmányirodában megkaptam az új rendszámokat a rendszámlopás miatti rendőrségi feljelentés alapján (oda még gyalog mentem). Utána hazamentem és felraktam a rendszámokat az autóra, utána már autóval mentem el a vizsgaállomásra (azt mondták a tokmányirodában, hogy autózhatok plakett nélkül pár napig és ha megállítanak, csak mutassam meg az igazolást). A vizsgaállomás előtt beálltam a parkolóba, leszedtem a hátsó rendszámot és bementem az irodába. Ott megmutattam az igazolást és némi kp befizetése után felragasztották nekem az igazolás alapján. Sajnos új forgalmit kellett csináltatni, ennek is ára volt, a rendszámoknak és a plakett pótlásának is. Kb. 18000 ft volt összesen.
2013. júl. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na igen erre gondoltam én, csak rosszul fejeztem ki magam.

Hogy elég ha a rendszámmal, forgalmival sétálok be a vizsgahelyre? Mert nekem problémás az autóval való bejutás hétköznap a munka miatt.

2013. júl. 9. 10:33
 7/8 Sinead ***** válasza:
Nekem eredetiségvizsgálaton pótolták, ugyanígy új rendszámos dolog.
2013. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szerintem nem kell pótolni, majd a következő műszaki vizsgán kapsz. Az alábbi rendelet nem ír elő pótlási kötelezettséget.


2. melléklet a 18/2013. (V. 9.) NFM rendelethez

3. melléklet a 77/2009. (XII. 15.) KHEM–IRM–KvVM együttes rendelethez


[link]

[link]

2015. júl. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!