Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kerékpárosnak így nincs...

A kerékpárosnak így nincs elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Ha a gyalogút mellett/szélén levő kerékpárút sárgán felfestve folytatódik a zebra mellett, és nincs kerékpárút áthúzva sem pedig elsőbbségadási táblák a kerékpárosoknak, akkor nincs elsőbbsége az autósokkal szemben, még akkor is, ha nem száll le a kerékpárról?

2013. júl. 24. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha fel van festve az úttestre a kerékpárút, akkor nem kell leszállni a bringáról. Mindenképpen elsőbbsége van az autóval szemben.
2013. júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De kérdező, akkor pont hogy elsőbbsége van. Kerékpáros zebra van felfestve akkor.
2013. júl. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor van elsőbbsége, ha a kerékpárút a főúttal párhuzamos. Ekkor a mellékútról érkező autósnak tábla jelzi (KRESZ 12.§. 10/a), hogy nem csak a főúton érkezőknek, hanem a kerékpárúton érkező kerékpárosnak is elsőbbséget kell adni. Ugyanígy el kell engednie a biciklist annak az autónak, aki a főútról lekanyarodik (KRESZ 31.§. 5.), hiszen a biciklis technikailag a főúton megy tovább.
2013. júl. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor a fsznak kellett rámdudálnia ma az autósnak amikor elmentem előtte. Mellesleg állt, max gyökkettővel mozoghatott, mert előtte is állt egy autó a körforgalomba váró sorban tehát nem ijesztettem rá, nem kényszerítettem megállásra, irányváltásra. Csak így nem mászhatott rá az előtte levő autós s3ggére, hanem kb. 2 méterre kellett megállnia előtte, legalább így a zebrát sem zárta el.

Mekkora gyökér.

2013. júl. 24. 16:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Zebrára amúgy sem állhat rá, dugóban sem. Azt szabadon kell hagynia. És a kerékpárutat is. Hisz az is zebrának minősül.
2013. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ha látja, hogy rajta vagyok már szinte első kerékkel de várok, akkor is meg kellett volna állnia, még belső sávban is, igaz? Főleg hogy mondom, szinte állt. Szóval magyarul el sem kellett volna indulnia, hiába csorgott előre az előtte levő. Úgy bírom az ilyeneket, akik veszettül gyorsítanának ilyenkor, aztán megvannak sértődve, mikor kénytelen-kelletlen muszáj megállni a zebrások miatt.
2013. júl. 24. 17:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi van akkor, hogyha van bicikliút vége tábla és van sárga felfestés is az úton?

Akkor a tábla felülírja az úti jelzést? Egyébként ez a sorrend én még ezt tanultam. Jól gondolom?

2013. júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-es, ne keress magyarázatokat, a kerékpáros infra egy csomó helyen tele van anomáliákkal, igyekezz körültekintő lenni, ha a szabályokra hagyatkozol, csak kilapítanak (mielőtt valaki megtalál, nem a pirosozásról meg a járdázásról van szó!!!).
2013. júl. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5: már nincs ilyen szabály, forgalmi okból megállhat zebrán is.
2013. júl. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 20:24

Erre már rég rájöttem. Csak a múltkor valami barom rámdudált, hogy szálljak le és toljam át a biciklit. Ez már 2x is volt. A zebra mellett van a sárga felfestés, előtte meg a bicikli áthúzva tábla.

2013. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!