Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Azt mondják a kerékpárosnak...

Azt mondják a kerékpárosnak minden egyes zebránál a bringáról le kell szállni, és áttolni, ez igaz?

Figyelt kérdés
Mióta van ez a kreszben?Most ha előttem van hazafelé 100 zebra,akkor annyiszor kell leszállni?Ne már!És miért?

2013. máj. 31. 10:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
60%

A zebra a gyalogosoknak van. Azon nem lehet biciklivel áttekerni.

Ha azt kérdezed, hogy az úttesten tekerve át kell-e tolnod a biciklit a zebrákon, akkor gondolkodj el rajta, hogy alkalmas vagy-e az életre.

2013. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
38%

Mindig is úgy volt a kreszben hogy át kell tolni a biciklit. És hogy tovább mélyítsem így sem fényes helyzetedet, ha az úttesten kerékpározol, és le szeretnél fordulni balra, azt is csak úgy teheted meg hogy az út jobb szélén leszállsz a bicikliről, és áttolod az úttesten.

[link]

2013. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%

Tisztázzuk a félreértést: az úttesten kerékpározol vagy a járdán?


Ha a járdán (ahol néhány kivételtől eltekintve tilos), akkor az úttesten való átkeléskor igen, le kell szállnod és tolni. Kivéve persze, ha van kerékpársáv, kerékpáros lámpa, stb.


Ha az úttesten tekersz, és azt keresztezi a zebra, akkor értelemszerűen (legalábbis az emberi népesség 99,999%-a számára értelemszerűen) nem kell leszállnod a kerékpárról.

2013. máj. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
68%
Zebra=gyalogátkelőhely. Ergó ha biciklin ülsz nem vagy gyalogos. Ennyi erővel átmehetsz kamionban ülve is a zebrán.. :D
2013. máj. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%

nemcsak a zebrán kell leszállni, és úgy áttolni...


ugye f.ngod sincs, hogy miért? na, majd ha egyszer autóból látod kanyarodáskor...akkor talán megérted, de erre asszem kicsi az esély...


a sok f.sz csodálkozott mikor akcióban megbüntették őket, mert a Szabadsághídon ne szálltak le a bringáról..bizony át kellett tolni...


....no persze azóta sem száll le senki...

2013. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Én még senkit sem ütöttem el idáig,és balesetem sem volt.Nyilván,ha forgalmas a zebra akkor áttolom.Én ha tehetem,akkor a kerékpárutat választom.De akkor miért hajt át a zebrán a kerékpárosok 99,9%-a?Mert szerintem a magasból tesznek rá!
2013. máj. 31. 11:46
 7/30 anonim ***** válasza:
51%
persze hogy tesznek rá, teljesen értelmetlen szabály, módosítani kéne...
2013. máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
59%

Attól, hogy tesznek rá, még nem értelmetlen. Sőt!


Ha vezetsz autót, tudod, hogy gyalogátkelőnél (különösen, ha nem védi lámpa) körül kell nézned, jön-e gyalogos. Namármost, ha jön a gyalogos, kb 3-5 km/h sebességgel, azt ugye látod, erre számítasz, időben észreveszed.


Ha ellenben jön egy bringás 30-cal, akkor hiába nézel el 5-10 méternyit is a járdán gyalogos után kutatva, nem látsz, elindulsz, a biciklis pedig elédhajt, hisz' 30-cal jóval messzebbről is odaér, mint ahogy számítasz rá.


Mert ugye ha már a járdán teker a kerékpáros, akkor azt maximum 10 km/h-val tehetné, de erre is tesznek.


És még neki fog feljebb álllni, ohgy ő a zebrán haladt.


Értelmetlen? Nem. Normálisak a kerékpárosok (tisztelet a kivételnek)? Nem.

2013. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Úgy tudom nálunk a kresz nem tiltja a bicajosok áttekerését a zebrán.Ezzel azonban nem lesz elsőbbségük az autókkal szemben,csak a gyalogosoknak.Viszont,ha leszállnak a drótszamárról,és ők is áttolják,akkor egyértelműen elsőbbséget élvezhetnek ők is.

Na,már most én ezt úgy szoktam,hogy mindíg megállok a zebránál,és általában megvárom amíg az összes autós elhalad,kivéve ugye amelyik szivesen elenged.A gyalogosok mellett meg egyszerűen elkerekezek.Vagyis,még mielőtt áthajtok alaposan körülnézek.Mindíg kivárom a zöldet,sosem megyek át a piroson.Tényleg tesznek erre a legtöbben,mert le-föl ugrálni a nyeregben, nagyon furcsa,és szokatlan.

2013. máj. 31. 15:03
 10/30 A kérdező kommentje:
Viszont van még valami!Az a gyalogátkelő hely,ahol nincs lámpa,az oké!Azt értem.De ahol van lámpa,és nekem vam zöld,akkor is át kell tolni?
2013. máj. 31. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!