Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » "Lehúzós motoros oktatás az...

10kistam kérdése:

"Lehúzós motoros oktatás az SOS Jogsinál" (propeller.hu cikke) propeller.hu/szorakozas/2733751-lehuzos-motoros-oktatas-sos- jogsinal Mit gondoltok az olyan autósiskoláról, ami eltüntetteti a negatív véleményeket az interneten saját magáról?

Figyelt kérdés

A szerzőnek ugyanaz lehetett a tapasztalata, mint anno nekem. :( Már folyik az oldaluk a méztől, úgy dícsérik magukat, nagyon gusztustalan, bedőltem én is akkor, azért mentem hozzájuk jogsira.

Meglepő módon a cikk 2 hét múlva már nem elérhető a propellernél.


2013. aug. 1. 00:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Ennyi maradt a cikkből: "Naiv motoros rendelkezhetett valamennyi ismerettel, mert 4 óra gyakorlati oktatás alatt egy szóval nem instruálták, mit hogyan csináljon. Időnként próbált kérdezni, de lehurrogták a többiek, az oktató pedig főleg az aszfaltot nézte és kitérő válaszokat adott. Rájöttem, hogy szeretnék B125-ös motorra jogosítványt csinálni. Kerestem is egy iskolát, a sosjogsit, ahol úgy tűnt, ez rendben megoldható. Beiratkoztam, befizettem a tanfolyam teljes díját (elmélet, egy rutin, egy városi óra vezetés, vizsgák). Első feladat: kötelező KRESZ tanfolyam. A megadott időben elmentem a 3 órás oktatásra, ami abból állt, hogy a kresz CD-t, amin van rengeteg tesztkérdés, amit meg kell tanulni, egy írásvetítőn kivetítették egy tanteremben és ötletszerűen néhány kérdésről megkérdezte az oktató, hogy mi a válasz? A tanterem 2. sorától már semmi nem látszott az apróbetűs szövegből, amelyet nem olvasott fel az oktató. Tehát 3 órán keresztül ezt hallgattam, hogy: ez mi? A. Ez mi? B Ez mi? A. Gondoltam elmegyek, de katalógus volt, középtájt felírták a résztvevők nevét. Nem mintha nem tanulnék ügyesen egyedül CD-ről, de minek húzzák este az időmet ilyen egyáltalán nem hatékony dologgal? Sebaj, túlestünk rajta. [...] Bővebben!"

Továbblépni már nem lehet, érdekes nem?

2013. aug. 1. 00:23
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Emlékszem még erre a cikkre, a homáron volt.


Mindenesetre érdekes, a homár nem szokott levenni cikkeket...

2013. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne linkelj kérdésbe, nem véletlen van ott a magyarázati rész :)


Am. nem csoda, a pénzről szól az egész. Azt is vhogy eltudták érni, hogy maradjon a 14 éves korhatár kismotornál.

2013. aug. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Ahogy hallottam, semmivel nem jobb, mint a Csigavér suli. Csak sokkal beképzeltebbek. Ami felettébb vicces, hogy írják az oldalukon, hogy ne dőlj be a "10 ingyen vezetési óra"-nak (ez a csigánál van) meg ilyeneknek, mert csak reklámfogás, erre ők meg ugyanazt csinálják, ingyen adják a kresz tanfolyamot... Gondolod, hogy a terembérlés meg az elméleti oktató nem ingyen van...

A probléma, hogy sokan elhiszik az oldalon írtakat, aztán jönnek rá, hogy átverés.

2013. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 nako ***** válasza:

Pfaf, miért nem írták meg ezt a cikket 2-3 hónappal előbb! Ez a SOS Jogsi tényleg egy hazug... Rámentek a pénzre a tanítás helyett és még a vizsgára is kellett volna fizetnem a vizsgabiztosnak hogy átengedjen, aztmondták egyébként megbukok. Persze megbuktam. De nem fizettem, mert hallottam régebben, hogy sok suli (nem 1-gyel kezdődő) ötjegyű összeget kér aztán meg nem is adják oda a vizsgáztatónak, csak lenyúlnak minket. Hát ők is egyből sokat kértek..

Én is beugrottam a honlapjuknak, de igaz, hogy a túl szépnek-jónak se szabad bedőlni!

Egyébként már az internetben sem szabad hinni, simán beírogatnak minden jót magukról aztán azt hiszed, hogy tanuló írta...

Gondolom gyorsan visszafizették a tandíját, hogy letörölje a webről a cikkét...

2013. okt. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom az ilyen helyeket miért nem tiltják be
2014. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Vélemény az SOS jogsiról:

Az elmélet oktatás, amivel általában nem szokott baj lenni, itt nagyon gáz: nem véletlenül, egy vezetésoktató tartja. Olyan is. Az órák 80%-a rizsa és sztorizás, mély sóhajok, "jófejkedés", fikázás (a tanulóké) és nagyképűsködés. Talán, ha 3-4 A4-es oldalt írtam jegyzetnek. Ebből hogyan fogok levizsgázni, azt nem tudom. Ha pedig úgyis otthon tanulom meg a dolgot, minek vagyok itt és miért fizetek érte?

Itt is megy a kicsit később kezdek, aztán hamarabb abbahagyom. A telefonban még fél 9 volt az elméleti oktatás vége, a gyakorlatban 8 óra. Nem tudom melyik lenne a valós.

A "tanár" óra közben felveszi a mobilját és csevetel. Ilyet még nem láttam, szerintem ez ultraparaszt dolog. Mi fizetünk érte, ő pedig mobilozgat.

Ha lehet kerüljétek!

2014. okt. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!