Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jövőhéten elkezdem a vezetést...

Jövőhéten elkezdem a vezetést rutinpályán. Mikre érdemes odafigyelni első pár alkalommal?

Figyelt kérdés
A kuplung működtetését is leírná valaki légyszi?

2013. aug. 2. 21:05
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:

hahaha.mész a forgalomba rögtön kis naiv :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__464..

majd az oktató elmagyarázza részletesen,könnyebben megérted ha beülsz a volán mögé.nyugodtan mondd meg az oktatónak hogy részletesen magyarázza el.

2013. aug. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ha kicsit felengeded, akkor megindul az autót. ha teljesen, akkor lefullad :D majd belejössz. azért vagy ott, h megtanuld. igaz én nem zöldfülűként mentem oda, mert ha életemben akkor ültem volna először volánnál, még mindig a rutinpályán balettoznék az emelkedőn indulással :D
2013. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hihi hehe háhá xD


Rögtön dobnak be a mély vízbe xD Ha szerencséd van, az oktató talán megment (ha épp kedve tartja), ha épp fulladoznál xDDDDDD

2013. aug. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Sinead ***** válasza:
Ha mondod az oktatónak hogy még kb semmit se tudsz az autókról, akkor vagy pályára visz, vagy egy üres parkolóba. Ott mész pár kört, de utána már menned kell a forgalomba.
2013. aug. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Arra érdemes odafigyelni, amit az oktató mondd, és kér. Ha ezekre figyelsz, meg az autó jelzéseire, nem lesz gond.


Én úgy mentem vezetni, hogy előtte már mindenki tömte a fejem, hogy ezt így kell csinálni, azt úgy, erre nem fontos figyelni blabla. Aztán csak pislogtam, amikor az oktatóm tök más dolgokat mondott. És meg kellett szoknom, hogy amíg nem vizsgázom le, az a fontos, amit az oktató mond, kér, illetve a tanuló autó jelzései. Semmi más, csak ez!


A kuplung működéséről pedig annyit, hogy egyenletesen kell felengedni, különben rángatni fog az autó. Ezenkívül mást nem nagyon lehet elmondani. Meg kell találni a fogáspontot, és akkor sosem lesz gondod vele. A fogáspontot viszont neked kell megérezned. Én nagyon jól ráéreztem a kuplungkezelésre a tanulóautóban, és amikor meglett a jogsim, a saját autónkba átülve meg kellett szoknom azt is. Első alkalommal pl. felengedtem a kuplungot addig, amíg a tanulóautóban is. A tanulókocsiba ennyivel már elindultam és nyomhattam utána a gázt, váltottam fel stb, míg a saját autónknál semmi nem történt, el sem indultam. Tehát ezt meg kell szokni.

2013. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ma voltam először vezetni apummal. A végére már egész jól ment a váltás is:DD Kormányzással szerintem nem lesz gond. Elején a kuplungot viszonylag hamar kiengedtem és rángatott az autó. Volt amikor sikerült lefullasztani. De szerintem azért nem ment mert a levegőben próbáltam kuplungolni. Aztán később úgy csináltam hogy a sarkam lennt volt. Am melyik a jobb???


Remélem hamar ráérzek a tolatásra, beállásra is :P

2013. aug. 3. 17:47
 7/12 Sinead ***** válasza:
Ha erős a lábad, lehet a levegőben is, én is így csinálom. Sarkazni szerintem lehetetlen, ha koppig be akarod nyomni a kuplungot.
2013. aug. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Benzinessel mentem és az oktatásnál dízel lesz. Szóval remélem az kevésbé fog rángatni. Kettesnél is sikerült rángatásra bírni az autót xD Szóval kettesnél is érdemes lassan kiengedni a kuplungot?


Megy már az elindulás végülis, a felváltogatás is.

Elméletben a következőt nem tudom: Ha megy az autó 3-asban és meg akarok állni és szépen visszaváltogatok kuplunggal egyesével akkor is lassan kell kiengedni a kuplungot? És ilyenkor a gázt kell-e nyomni?

l

2013. aug. 3. 17:58
 9/12 Sinead ***** válasza:

Érdemes lassan engedni az összes fokozatot. A dízel kocsikat könnyebb mozgásra bírni, mivel nyomatékosabbak mint egy benzines.

Ha meg szeretnél állni és mondjuk harmadikban gurulsz 40-el, akkor rátaposol a fékre, és amikor a fordulat 1000 körül van (kb 25-30-nál), benyomod a kuplungot mellé és fékezel ameddig meg nem állsz, hogy ne fulladjon le az autó.

2013. aug. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi:D a beállást és a tolatást is el tudnád magyarázni kérlek?
2013. aug. 3. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!