Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elsösegély vizsga - kérdés?

Elsösegély vizsga - kérdés?

Figyelt kérdés

Miként zajlik? Hanem tanulok rá különbösen akkor sikerülhet?


Például : Az újraélesztést,stabil oldalfekvést,melyik milyen vérzés és hogyan kell elállitani,végtagok törését,és ellátását ezt mind tudom.


Meg hogy mit kell csinálni ha valaki hypot vagy benzimt ivott,meg ha valaki elvan kábulva (pl: garázsba az auto motorja jár és rosszul lesz az ember),van még az is hogyan kell a sérült embert kiszedni a kocsiból,meg a gyógyszer mérgezés,égési sérülés,ezekkel mind tisztában vagyok.


Egyébként a jogsihoz kell az elsösegély vizsga.


Elég ha csak ennyit tudok? Vagy kell még valami amit tudni kell?


Milyen kérdésekre,tételekre,esetleg mit kell bemutatnom vizsgán,hogyan zajlik?



2013. aug. 9. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt kell megtanulnod, ami az elsősegély-könyvecskében benne foglaltatik. Tehát olvasgasd csak szorgalmasan. Az már más kérdés, hogy tőlem kérdeztek kettőt, és mehettem ki a kártyával. :)

Nekünk úgy volt, hogy 4-esével mentünk be a vizsgára, 1 húzott egy kérdést, 1 kérdést meg a vizsgabiztosok tettek fel neki. Addig a másik 3 csinálta a stabil oldalfekvést és újraélesztést, amit "figyeltek". Nem volt vészes. Valahol szivatnak, öcsémet megrángatták, mert kérdezték a kötözési módszerekről, de végül csak sikerült neki is. :)


Én szerencsés voltam.

Egyik kérdésemet a mai napig tudom:

"Sínbe rakhatjuk-e a törött lábat a baleset helyszínén a mentők megérkezése előtt?" Könnyű volt. De hogy milyet húztam, már nem emlékszem...


Olvasd át a könyvet 2x-3x, nem fogsz belehalni.

2013. aug. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm.


És a válaszokat elèg ha csak egy két szoval elmondod vagy meg is kell indokolni hogy miért az a válasz?

2013. aug. 9. 09:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, célszerű megindokolni, mert akkor látja, hogy készültél. Nekem meg kellett mondani, miért nem szabad sínbe rakni a lábat.
2013. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2013. aug. 9. 10:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sem sokat tanultam, volt egy gyorstalpaló tanfolyam, aztán kb. 1 hét múlva meg a vizsga. A nő szerintem levegővétel nélkül ledarált nekünk mindent, amit tudni kell. Amit tudtam, lejegyzeteltem közbe, de ez nem volt túl sok. A tanfolyamon kívül annyi volt a tanulás, hogy a jegyzeteimet elolvastam 2x, meg amibe bizonytalan voltam, arra rákerestem a neten.


Nálunk úgy volt a vizsga, hogy bementünk 3-an a szobába, bemutatkoztunk, kitöltötték a vizsgalapot. Az egyik vizsgázó bemutatta az újraélesztést, amíg mi a másik vizsgázóval megcsináltuk egymásnak a stabil oldalfekvést. Aztán cseréltünk. Amikor mindhárman megcsináltuk az újraélesztést és a stabil oldalfekvést, akkor az asztalnál húztunk 1-1 kis kartonlapot, amin 2-2 tétel volt. Mondtuk a nevünket és odaadtuk a lapot, a mentős, aki vizsgáztatott megnézte és elmondta hogy a 2 tétel közül melyiket mondjuk el. Ráírták a lapra, hogy melyik tételt húztuk, lepecsételték és ennyi.

A mentős rendes s segítőkész volt, nagyon pörgős volt a vizsga, mert rengetegen voltunk.

2013. aug. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm.
2013. aug. 9. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!