Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezethetek e szerbiai rendszám...

Vezethetek e szerbiai rendszámú autót magyarországon magyar jogosítvánnyal?

Figyelt kérdés
A párom kint él Szerbiában és amikor itt van nálam az autójával akkor szeretném vezetni, de nem tudom nekem szabad e az övét...nekem magyar jogosítványom van...tehát a páromnak szerb jogosítványa és szerb rendszámú autója van, nekem magyar jogosítványom van, vezethetem az autóját itt nálunk? Az autó papírjaival minden rendben. Előre is köszi a válaszokat
2013. szept. 14. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze - csak tudnod kell igazolni, hogy nem loptad: írjatok egy meghatalmazást, pl. felülre jó nagy betűkkel, hogy el tudja olvasni a rendőr, hogy "meghatalmazás"; alá meg értelemszerűen, hogy "Alulírott XY (párod adatai zárójelben) meghatalmazon YZ-t (a te adataid zárójelben), hogy a tulajdonomat képező ABC123 forgalmi rendszámú, valamilyen gyártmányú, valamilyen típusú gépjárművemet (jármű adatai, pl. alvázszám) használja. Jelen meghatalmazás visszavonásig (vagy ha szimpatikusabb akkor írhattok ide konkrét dátumot is) érvényes Kelt: hely, dátum." Meg kell rá az aláírásotok is persze.


Gondolom ha odaát szeretnéd vezetni, akkor is kellene valami ilyesmi, csak szerbül.

2013. szept. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válászt...
2013. szept. 20. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!