Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan játszható ki a parkolás...

Hogyan játszható ki a parkolási bírság? (lent)

Figyelt kérdés

Megbüntettek parkolójegy nélküli parkolásért, egy barátom háza előtt álltam meg, és olyan 5-10 percre mentem fel hozzá. Az autó amit vezettem nem az én nevemen van, hanem egy elhunyt személyén.

Ezekre támaszkodva hogyan lehetne elkerülni a bírságot?

Köszi szépen!


2013. nov. 3. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Hát a bírságot már sehogy mivel már megkaptad :) Amúgy fizesd be ennyi. Soha nem értettem miért kell mindig a kiskaput keresni. Te is nagyon jól tudod hogy hibáztál. Ennek ez az ára. Ez van.
2013. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Gondolod a parkolótársaság elhiszi, hogy az elhunyt tulaj vezette? Valakinek fizetnie kell!

És ha hibáztál, miért akarod kikerülni? Ráadásul még nem egy nagy összeg, de minél tovább húzod, annál több lesz...

2013. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Nézd, a hagyatéki eljárás után úgyis át kell íratni azt a kocsit és legfeljebb annyi történik, hogy a bírságot is megörökli az örökös. Persze el lehet titkolni egy darabig azt, hogy az elhunyté volt a kocsi, de legkésőbb amikor a parkolási társaság eladja a követelését egy behajtócégnek, le fogják kérni az adatokat a nyilvántartóból és ez elsősorban az örökösöknek lesz hatalmas gáz, hiszen eddigre alaposan meghízik a kamatok miatt az összeg, ráadásul további szabálysértés(ek)ért is felelniük kell, de talán a hagyatéki eljárás is kezdődhet elölről. Kell ez szaros kis 10-15 ezer forint miatt, őszintén?
2013. nov. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:
Egyszerűen: nem kell tilosban parkolni és nincs bírság. Ha viszont elkövetted, akkor vállald a következmnyeit is...
2013. nov. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!