Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Harmadszorra is megbuktam...

Harmadszorra is megbuktam forgalmi vizsgán, teljesen magamba vagyok zuhanva, miért vagyok selejtes, miért nem sikerül?!

Figyelt kérdés

Eddigi életemben akármit csináltam, mindig jó voltam belőle, mindig minden jól ment, sokszor jobban mint másoknak, zene, sport, tanulás, mindig mindenből a legjobb voltam, és akkor jön ez és pofán vág. Háromszor.

Az elsőnél teljesen magamba roskadtam, fel akartam adni az egészet, azt mondogattam, hogy nem való nekem a vezetés, jobb is lenne, ha inkább nem lenne a jogosítványom, pedig annyira szerettem előtte vezetni, mindig azt vártam, hogy mikor megyek megint, és jól is ment, mindenki (az oktatóm is, én is) azt mondta, hogy tuti átmegyek... Ezek után nyilván mégjobban megviselt, hogy nem sikerült. Ez karácsony előtt volt, jött a szünet, majdnem egy hónappal később mentem megint vezetni, addigra sikerült túltennem magam rajta, egyszer vezettem a következő vizsga előtt, és egy hónap kihagyás után is tök jól ment, majd a vizsga utolsó perceiben csináltam egy hibát, amiért megbuktam, de ide már úgy mentem, hogy jó nem érdekel, nem hagyom, hogy még egyszer annyira megviseljen, mint először, ha nem sikerül mi van? Majd megyek még egyszer, nem baj... Na így is lett, teljesen jól viseltem, és most másfél héttel később voltam harmadszor (szintén egyszer vezettem közben), azt mondta az oktatóm, hogy azért merte ilyen hamar bevállalni, mert gondolta úgyis sikerül. Most nem csináltam semmi hülyeséget, de aztán olyan dolgokat hordott össze a vizsgáztató, hogy csak néztem... Már az elején sem volt szimpi, hogy hagyta, hogy 10 percen keresztül fagyoskodjak kint a hóban, amíg mindent elmond, míg máskor ezt mindig el tudtuk intézni a kocsiban is... Na mindegy, és most megint magamba roskadtam.


De egyszerűen nem tudom, hogy miért nem sikerül, az oktatóm azt hajtogatja, hogy ezt tényleg nem csak úgy mondja, hanem tényleg jól, kiegyensúlyozottan, megbízhatóan vezetek, és ügyes is vagyok, az előző vizsgámon eltévedtem, aztán egy szinte függőleges emelkedőn (azt hittem hátradől a kocsi...:D) kellett bemutatnom egy emelkedőn elindulást, és tök simán ment, és elvileg még a következő vizsgán is emlegette a vb... Jó mindegy, szóval a lényeg, hogy technikailag nincs gond, csak néha képes vagyok szőkeségeket csinálni... De nem hiszem el, hogy az a sok szőkenő (elnézést tőlük, de így szerintem mindenki érti) megszerzi a jogosítványt, én meg nem...


És a legrosszabb, hogy pedig nem értenék egyet azzal, hogy aki ennyiszer bukik, annak nem való a jogosítvány (mert magam is láttam rá ellenpéldát), tényleg elgondolkodtam azon, hogy nem kéne... de ez rossz hozzáállás, megöli az önbizalmamat.


Már lassan egy roncsnak érzem magam. Idén életemben először a zongoravizsgámon is totál besültem, és idén érettségizek, és nem kéne, hogy ez a sikertelenség-sorozat folytatódjon... De már szerintem be is vonzom amúgy. Nem tudom mit csináljak.


Igazából jól esett ezt leírni, azért ha valaki elolvassa, megnyugtató válaszokat adhatna. :D


Ja, és olyan válaszokat nem kérek, hogy nem kéne mindenkinél okosabbnak lennem, gondoljak bele, hogy lehet velem van a baj, mert belegondoltam, és nem is hiszek mást, tudom, hogy velem van a baj, és nem hiszem okosabbnak se magam másoknál, de tényleg úgy érzem, hogy jól vezetek, uralom a helyzeteket, és mégis...



2014. jan. 30. 16:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hibáztam! Pont azért roskadtam magamba, mert csalódtam magamban, mert nem értem, hogy hogy csinálhattam ilyet... Amikor nem vagyok vizsgán akkor tényleg nem csinálok már egy ideje ilyen hülyeségeket (nyilván az elején igen, de akkor ki nem), és ez a baj, hogy vizsgán meg igen. És tudom, hogy az életben is lehetnek ilyen helyzetek, amikor izgulok (?), bár szerintem az nem ugyanaz, de ha igen, akkor meg pont ez az ami elkeserít... Jó, na mindegy, megyek vezetek még, pihentetem ezt a dolgot, aztán majd meglátjuk.
2014. jan. 30. 20:24
 12/20 anonim ***** válasza:
3 még nem a világveége, ismerek olyat akinek 8. ra lett sikeres, viszont 4. nél nagyon-nagyon figyelj, mert ha az se sikerül akkor PÁV-ra is menni kell.
2014. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
mia f h 2x erosen fekeztel, ilyen baromsagot meg nem hallottam :@ ha kijonnek eled csak aze mesz bele, mert vki arra tanitott, h ne fekezz erosen?
2014. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 egySanyi ***** válasza:
Nekem az utolsó vizsga előtt sokat segített egy erős kávé meg egy jó szelet csoki csak ajánlani tudom. PÁV-tól meg nem kell félni, nekem is volt igaz más okból, de nem vészes simán meg lehet csinálni. De csak meg lesz a következő vizsgádon.
2014. jan. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az első alkalommal nagyon megértem, hogy meghúztak. Bocs, de az tényleg veszélyes mutatvány volt. A többi... nem is tudom. Mennyire vagy izgulós típus? Mert ha órákon minden jól megy, és nincsenek gondok, akkor szerintem ez a gond. Vagy az oktatód nem igazán őszinte veled. Elvégre neki csak jó, ha órákat kell még venned nála, plusz nem kell negatív dolgokat közölnie veled.

Az én oktatóm szigorú volt, de igazságos. Majdnem minden órámon közölte velem, hogy hányszor buktam volna meg, és nem engedett vizsgára jelentkezni, amíg ő nem gondolta, hogy menni is fog. És elsőre sikerült a vizsgám, "zsebpénz" nélkül is, egyetlen hibavonallal.

2014. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Figyelj, fizesd le őket és kész. Az első vizsga tényleg gázos volt, ez tény, de a második...hagyjuk már, innen látszik, hogy sok vizsgabiztos magasról sz'rik arra, hogy te hogy vezetsz. Nekem a következő volt: Jobbkezes utca, a sarkon egy brutálisan nagy üres telek, ergo kilométerekről beláttad az utcát, tehát nem néztem be, mint a hülyegyerek, hanem követtem a szememmel. Vizsgabiztos: nem néztem be a jobbkézbe. Akkor még el is hittem, hogy az volt a baj, hogy nem jeleztem a vizsgabiztos felé, mint egy fogyatékosnak, hogy hahó, benézek, de később ugye elárulták, hogy figyelik a szemed a belső visszapillantóban...na erről ennyit, ezután jött a kenőpénz, mert nem akartam ezt a sz"rakodást végigjátszani, mint amit sok ismerősömmel eljátszottak.
2014. jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Figyelj,megértelek. Én is háromszor buktak meg,ebből kettő teljesen igazságos az én hibám volt (gyalogos nem engedtem át a zebrán -bár messze volt,de tény,hogy a zebra felé sétált-.. a második vizsgámon belementem a sárgába,bár ha meg belefékezek akkor túl intenzív fékezés lett, azt láttam jónak,és még zöld volt mikor bele mentem.

Aztán a harmadik vizsgámat érzem teljesen igazságtalannak a mai napig. Levezettem az 50 percet, utolsó feladat,parkolás, hibátlan,indultunk vissza a kiinduló pontra,kezdtem örülni aztán közli,hogy nem voltam elég figyelmes kiállásnál,sajnálja. Egész tolatásnál hátrafelé figyeltem, jobbra-balra elnéztem.


A másik kettő bukásnál beláttam,hogy hibáztam,mert tény és való volt,de a harmadiknál nem. Az oktatóm nem szólt semmit,csöndben ült amíg elment a vizsgabiztos,aztán megkérdzete,hogy hoztam-e a következő vizsgadíjat meg,hogy ne aggódjak majd most többet vezetünk.


Itt lett elegem ,átmentem egy másik sulihoz,másik városba. 5 alkalommal vezettem az új helyen. Ma volt a vizsgám és sikeresen átmentem. Le se kellett vezetnem az 50 percet, azt mondta a vb,hogy nem is érti mi volt eddig a gond.


A lényeg,hogy ne add fel. Menj oda,légy magabiztos. Én például most utolsó vizsgán sokat néztem a középső tükörbe és kerestem a szemkontaktust, mosolyogtam rá aztán figyeljtem tovább az utat. Kicsit lasabban mentem,mint 50. Inkább 40-45-tel,hogy előre áttudjam gondolni a helyzetet,legyen időm előre látni a zebrát vagy bármi váratlan helyzetet. Az a lényeg,hogy amennyire tudsz légy nyugodt,magabiztos, és dinamikus legyen a vezetésed.


Ha ez mind megvan, nem követsz el nagyobb hibákat (mint,hogy elindulsz mikor pirosod van) akkor nem buktathat meg!

Sok sikert,és inkább gyakoroljatok még az oktatóddal és csak akkor menjetek ha biztosak vagytok ,hogy sikerül.

Ha úgy mész oda,hogy csalódott vagy akkor ne is várj sokat a helyzettől,úgy menj oda,hogy tudsz vezetni és nagyon fogsz figyelni.


Hajrá!

2014. jan. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Uhh, köszi a sok választ, bár bevallom megijedtem, mikor láttam, hogy lett egy csomó új, mert azt hittem jönnek az oltások, és inkább el akartam volna felejteni már ezt az egészet. :D

Igazából nem tudom mit gondoljak az oktatómról, mert én nagyon szeretem, és emlékszem, az elején midnenkinek ott mondtam, hogy mennyire örülök, hogy ilyet fogtam ki, hogy tök rendes, nem ordibál velem (én azt nagyon nem bírom), nem "perverzkedik" mint ahogy azt sokszor hallani, és úgy tűnt, hogy amúgy is egy korrekt, rendes ember, meg az egész autósiskola ilyennek tűnt. De már kezdek elbizonytalanodni, hogy ez az egész egy nagy színjáték lenne? De ennyire nem lehet meggyőző... Meg az is, hogy azt is mondta az oktatóm, hogy nekik is szar volt ez a kilóméteres törvénykezés (hogy 580 km kell a vizsgához), mert hogy így felhalmozódtak náluk a tanulók, meg elvileg az óraszámuk is csökkent, és hogy már inkább szeretnének minél előbb kipasszolni néhány tanulót... Múltkor hallottam, ahogy erről beszélt egy másik oktatóval is egy totál másik suliból, szóval lehet benne valami. Ebből meg azt a következtetést merném levonni, hogy ő is örülne, ha levizsgáznék végre... De lehet naiv vagyok. :/ De nem bírnám már otthagyni, túl rendes volt, meg most ennyi idő után már, meg biztos az sem hipp-hopp megy... Meg most átmegyek, a vb-k meg a rendszer ugyanezek lennének attól még.


(Amúgy szerintem a sárgán (zöldön??) áthajtásos dolog sem volt egészen korrekt, mert mint ahogy írtad is akkor meg hirtelen fékezés lett volna, most érted akkor mit csinálj?!)

2014. jan. 31. 20:10
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát ez olyan,hogy ha meg akart buktatni akkor ez egy tökéletes alkalom volt,hogy megbuktasson. Sokszor olvasom itt,hogy ezt csak azok találják ki,akiket megbuktattak, pedig én akkor is tartom magam ahhoz,hogy vannak olyan vb-ok akik már az elején eldöntik,hogy megfognak buktatni..kell a pénz vagy bármi. De tény és való,hogy sokszor hibáztatják úgy a vizsgabiztos,hogy tényleg hibáztak,ráadásul nem kis hibát vétettek és mégse látják be. Gondolok itt olyanokra,hogy stop-nál nem állnak meg teljesen és akkor fel van háborodva,hogy ugyan miért lett megbuktatva? Vagy nem engedi át a gyalogost a zebrán,mikor az már kb lelépett a zebráról,mindegy sorolhatnám még.


Amúgy nekem is nagyon rendes volt az oktatóm,egy idősebb ember, aranyos volt meg rendes,de sajnos nekem nem volt elég a sikeres vizsgához. Illetve ennél az utolsónál már sandított a dolog,hogy nem-e összebeszéltek.

Aztán most a másik oktatóm se kiabált velem,de sokkal határozottabb volt,ha valamit hibáztam egyből belefékezett,visszatolatott oda ahol hibáztam és közölte,hogy most csináltam egy sikertelen vizsgát,tudom-e mit rontottam?És elkezdte mondani, megmutatta,hogy kellett volna, aztán megint vissza és magamtól kellett megcsinálni,és ez így volt mindennel.

Ha az elejétől kezdve így csináltuk volna elsőre biztos,de ha mást nem másodjára tuti sikerült volna.


Az első oktatómnál ha megbuktam alig vezettem utána (mondjuk 5 órát mindig levezetett velem) mindig megkérdeztem,hogy nem kéne többet,mert inkább most,mint még egy vizsga. A válasz mindig ugyan az volt :"nem kell most biztos átfogsz menni"

2014. febr. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mondtad, hogy beleindultál a pirosba.. Én két parkolási feladatnál sem engedtem ki rendesen a kéziféket, de nekem erre csak két hibavonalat adott. Érdekesség, hogy soha nem csináltam olyat, sem órán, sem azóta. Azt abban az adott helyzetben követtem el. Sok ilyen idegességből adódó hiba van.


Záróvonal, Jobbkezes, Egyirányú. Ezek a nagy mumusok, pedig minden nap találkozik velük az ember. Ezekre figyelj oda.

2014. febr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!