Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kisvárosban sétáért büntetés?

Kisvárosban sétáért büntetés?

Figyelt kérdés
Szóval nem idevalósi rendőrők voltak,nem rég jöttem haza az úton a rendőrők odajöttek hozzám és igazoltattak és megbűntetek 5000ft-ra mert nem a járdán mentem! Ez menyire reális? Például az összes Általános sulis szinte azon az uton sétál végig! + minden ember az úton sétál mikor ott megy? én Este 10 órakor sétáltam 4 haveromal voltam ők is ugyan ezt kapták? És azt mondták elfogadja vagy nem mert ha nem még több lesz! Még soha életembe nem bűntettek meg semmiért ez az első! Én úgy gondolom inkább direkt keresztbe akartak nekünk tenni! Egy autó nem jár este sehol egy lélek? akkor az átalános sulisokat is megbűntetik ha nem a járdán mennek?

2014. febr. 14. 23:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Jogos volt, a gyalogosnak a járdán a helye.
2014. febr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Azt értem de soha senkit nem bűntetek meg még ezért ? akkor miért vellünk csinálják ezt "Amugy miért mennénk a járdán mikor az egész falú ki van halva? Az betöröket kéne elkapni nem azt aki életében semmilyen bűnt nem kővet el!
2014. febr. 14. 23:23
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Ez ilyen, úgy mászkáljatok az úton, ha van járda, hogy bármikor megbírságolhatnak.
2014. febr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Mindenféle ember felteszi ezt a kérdést itt. Fiatal és idős, gyalogos és teherautóvezető. S gyakori érv, hogy de hát nem volt ott senki, nem lett baja senkinek stb.

A KRESZ-ben létezik időkorlát, de nem mindenre, s nem mindig.

Várakozást tilthatnak mondjuk reggel és este. De olyan nincs, hogy éjjel át lehet menni a piroson.

Olyan sincs benne, hogy az úttesten nem tartózkodhat gyalogos, kivéve, falun és kisvárosban, este, amikor nem nagyon van forgalom. Nincs.

Így nem kérdés, hogy az intézkedés jogszerű volt.

Lehetett volna emberséges, s csak figyelmeztet. Lehetett volna emberséges, s csak figyelmeztet? Hát sok mindentől függ.

Most tegyük félre, a pénzbehajtós szövegeket, mert korrupt rendőrt, meg a cserépedényeket ne piszkáljuk.

Mifelénk is az úton kódorgunk, gyakran az amúgy gyér forgalmat zavarva. Pesten, peremkerületben. Nem szokott gond lenni, igaz rendőrt sem látunk.

De mi a helyes, ha összefutunk vele az ő részéről?

Jó fej vagyok, nem büntetek. Nevelni akkor is tudok, ha jó szóval figyelmeztetem a fiatalt a veszélyre.

Csak tudod, ők sokmindent látnak, hallnak, tapasztalnak. Ez a ti rendőrötök alighanem úgy érezte, túl sok tragédiát, s túl sok felelőtlen embert látott ahhoz, hogy a szóbeli figyelmeztetést elég hatásosnak gondolja.

Rengeteg olyan ember van, akire nem hat.

Az a munkája, hogy vigyázzon a rendre. Ebbe ez is beletartozik. Ti. a pénzbírság vagy feljelentés.

Többször felmerült a kérdés, hogy mennyi mérlegelési jog adható a rendőrnek. Nincs jó megoldás.

Az sem volt működőképes, amikor a járőr egy adott helyzetben elég széles határok között játszhatot (mondom a törvényes kereteken belül). Aztán kitalálták, hogy bizonyos esetekben ne legyen semmi ilyen joga.

Ne lehessen az, hogy csak szól, hanem köteles legyen feljelenteni.

Ennek aztán az lett az eredénye, hogy vagy tényleg mindig mindenkit feljelentett, vagy "nem is járt arra", azaz nem intézkedett sehogy. Ez sem jó.

Nincsenek ők sem könnyű helyzetben.

2014. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Büntetéshez adtak csekket is vagy csak lehúzták a pénzt?
2014. febr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Csekket adtak, jó csak engem az zavvar hogy az egész kisváros azon az utcán sétál akkor miért nem bűntetik meg őket is?
2014. febr. 14. 23:50
 7/22 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok soha nem bűntetek még meg,elég hülyeségnek tartom. Vannak bizonyos részek ahol senki nem használja a járdát! Reggel mikor suliba mentem sose mentem járdán!
2014. febr. 14. 23:51
 8/22 A kérdező kommentje:

Ezen a részen bűntettek meg!

[link]

2014. febr. 14. 23:53
 9/22 A kérdező kommentje:
Csak a Forgalmasabb utakon van használva a járda! De az ilyen kisebb utakon mindenki az úton sétál!
2014. febr. 14. 23:58
 10/22 anonim ***** válasza:
18%
Utólag már mindegy, de hagyni kellett volna hogy feljelentsen ,aztán a bíróságon az mondani ,hogy nem mertetek a járdán menni mert több házból megijesztett egy-egy kutya és tartottatok tőlük.Ennyi. Én is mindig az úton megyek ilyen kisforgalmú falusi helyeken, leginkább a fent említett ok miatt és a fontoskodó rendőrnek is lehetne jobb dolga igazán.
2014. febr. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!