Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kisvárosban sétáért büntetés?

Kisvárosban sétáért büntetés?

Figyelt kérdés
Szóval nem idevalósi rendőrők voltak,nem rég jöttem haza az úton a rendőrők odajöttek hozzám és igazoltattak és megbűntetek 5000ft-ra mert nem a járdán mentem! Ez menyire reális? Például az összes Általános sulis szinte azon az uton sétál végig! + minden ember az úton sétál mikor ott megy? én Este 10 órakor sétáltam 4 haveromal voltam ők is ugyan ezt kapták? És azt mondták elfogadja vagy nem mert ha nem még több lesz! Még soha életembe nem bűntettek meg semmiért ez az első! Én úgy gondolom inkább direkt keresztbe akartak nekünk tenni! Egy autó nem jár este sehol egy lélek? akkor az átalános sulisokat is megbűntetik ha nem a járdán mennek?

2014. febr. 14. 23:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

Ugyanazon a hülyeségen rugózol.


Akkor még egyszer:

Minden egyes darab szabálysértés egy darab külön független történet. Megítélésében nem számít az, hogy az adott helyszínen ugyanazt hányan követték el, mikor, és hányan kaptak ezért büntetést. Ugyanezt az érvelést szajkózza az összes tilosban parkoló, elakadásjelzővel "kreatívan parkoló", sötétsárgán átsuhanó, járdán kerékpározó, kék-zöld-lila-stb helyzetjelzőt vagy gagyixenont beépítő. A "miért pont én, amikor xxyyzz is?" nem érv. Attól hogy ők is elkövették, még te is.

2014. febr. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
28%
ha farolva kanyarodik este egy autóvezető, akkor elsodorhat téged csak megóvott, hogy legközelebb jobban vigyázz magadra, este nem viccelnek a kocsisok.
2014. febr. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%

A büntetés jogos volt, de a rendőr el is engedhetett volna egy figyelmeztetéssel. (mint ahogy pl. engem is)

Egyébként faalun bevett szokás, hogy nem a helyi rendőrök járőröznek, hanem másik faluból, városból valók. Nálunk a bicikliseket és a traktorosokat szopatják.

2014. febr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%
A magyarázat egyszerű: pótolni kell a hiányos költségvetést valamivel.
2014. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Igen az a legútolso válasz igaz.Bezzeg a betöröket akik az egész faluban betörtek nem fogták meg akkor alszanak a rendörök!
2014. febr. 15. 17:54
 16/22 anonim ***** válasza:
49%

Az ilyen dolgok miatt sincs becsülete idehaza a rendőrségnek. A kisebbsághez mikor megy oda büntetni ha szokásukhoz híven galeriben támolyognak ordítva vonulnak szintén az úton? Soha! Ha oda is megy ,nem bünteti őket ilyen semmi nulla hülyeségért, maximum igazoltat és aztán távozik. Akkor be vannak rezelve.. De a tanulót a dolgozót ott szivatják ahol érik ,mert tudják ,hogy az nem szól vissza nem húzza elő a bökőt és nem ordít ombudsmanért, hanem csendben fizet és esetleg utólag anyázik egy jót otthon vagy a neten . Büntetés kipipálva ,az őrsön megsimizik a buksiját érte majd. Szégyen ami itt van.

Lehet itt magyarázni jogszabályokat meg tömeghalált vizionálni egy falusi utcán való séta miatt ,de ez röhejes ,és végtelenül életszerütlen ,csak egy betonagyú közeg hiszi el ezeket, vagyis ő sem ,de takaródzásnak jó ..

Bevételszerzés a cél, az meg mindig úgy megy hogy a kisebb ellenállás felé haladnak.

2014. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Napkiraly ***** válasza:
71%
szépen kiépített, akadálymentes járda, ti mégis az úttesten jártok. Nincs olyan helyi szokás, hogy piknikeztek az út közepén?
2014. febr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Olvass kicsit vissza. Aztán nincsenek is ilyen helyzettel egyedül... Mikor az udvarban ott a rottweiler aztán a fél pofája kifér a két kapurács között, akkor kényelmes a járdán sétálni...
2014. febr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
47%

Sajnálatos, hogy az értelmes, bőséges, korrekt választ lepontozzátok, a félmondatos hülyeség százszázalékon áll.

Nincs mit rugózni a dolgon, a pénzbírság teljesen jogszerű volt. Hogy a rendőrt mennyire szeretjük vagy sem, ennek semmi köze ehhez.

2014. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
amikor egész véletlenül valakit mégis elüt majd az autós, akkor majd lehet sírni, hogy hát inkább ugatta volna meg a kutya...abban az esetben elnézhető lenne persze, ha egyik oldalon sincs járda, csak egy darab földcsík, ami esős időben még sáros is, de ha tényleg van egy normális járda, akkor természetesen jogos. más kérdés persze, hogy első körben elég lenne egy figyelmeztetés, és majd csak másodjára kiszabni pénzbírságot, de nyilván ha az egész hely ezt csinálja, akkor felesleges lenne figyelmeztetni, mert legközelebb is ott fog menni...
2014. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!