Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sikerült a KRESZ vizsgám "A"...

Sikerült a KRESZ vizsgám "A" korlátlanból, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Ilyenkor kell valamilyen motoros ruházatot vásárolnom?

Hogyan működik most a rendszer?

6 éve vizsgáztam "B" kategóriából. Azóta milyen változások voltak?



2014. febr. 28. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:

"Sikerült a KRESZ vizsgám "A" korlátlanból, hogyan tovább?"


Gratula! Csacska gondolat, de szerintem lehet folytatni kellene a jogosítvánty megszerzést - pl forgalmi vizsga, de ez csak olyan buta gondolat részemtről...


"Ilyenkor kell valamilyen motoros ruházatot vásárolnom? "

Mert leraktad a kresz vizsgát? Minek? A bőrruha pl kifejzetten kényelmetlen utcai viseletre...Nyugodtan járhatsz-kelhetsz ugyanabban a gúnyában amiben eddig...


Ha esetleg kérdésed a gyakorlati vezetésre vonatkozott, akkor lehet nem árt egy zárt ruházat, bukó, kesztyű vétele, ha igazán motorozni akarsz később akkor értedemes "rendes" motoros ruházatot venni.


"Hogyan működik most a rendszer? "

Jól.Bármit is jelentsen a kérdésed.


"6 éve vizsgáztam "B" kategóriából. Azóta milyen változások voltak?"


A motornak még mindig két kereke van ( általában ) és még érvényesek rá a gravitáció törvényei. Volt azóta pár módosítás - még a kreszben is ( nem tudom fel tűnt e neked ). Egyébként most az A kategóriát még mindig motoron kell letenned.


Megint egy hülye javaslat, nem kérdezted meg ezeket a dolgokat abban az iskolában ahol a A kategóriás képzés volt?

2014. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, de csak szóban mondták el.
2014. febr. 28. 11:48
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet fogom kérni tőlik írásban is :)


Egyébként olyasmi válaszra vártam volna, mint pl.:


Még le kell vezetned "x" órát rutin pályán, majd "x" órát forgalomból és utána lehet vizsgázni.

A továbbiak menetére lettem volna kíváncsi, de igazat megvallva lusta voltam és hamarkodottan tettem fel a kérdést.

2014. febr. 28. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában 26 óra körüli a kötelező órák száma. Ez iskolától függ és tőled is függ hogyan oszlik el a forgalmi / rutinpálya gyakorlatok között.


"A képzés folyamán kettő sikeres vizsgát kell tenned.

Az első, a motoros járműkezelési vizsga 3 részből áll:

rész: fizikai alkalmassági vizsga (csak „A” kat. esetén) 2004-ben a PÁV eltörlése után vezették be. Lényege, hogy egy meghatározott nyomvonalon kell tudni tolni azt a motort, amivel vizsgázol.

rész: műszaki, elméleti ismeretek. Ennek anyagát részletesen a gyakorlati oktatás keretében hallhatod.

rész: zárt pályán való motorozás. Ezt a gyakorlati oktatáson sajátíthatod el.

A második, a motoros forgalmi vizsga:

Ez esetben kb. 40 percet kell motorozni"

Forrás: [link] ( semmi közöm hozzájuk, első találatok volt a google-on )

2014. febr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 28. 12:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyakorlati oktatásra kötelező a védőfelszerelés. Ami az alábbiakból áll:

-Európai szabályoknak megfelelő bukó plexivel vagy szemüveggel(ezt megadnak kell biztosítani)

-Protektoros kabát legalább gerinc, váll és könyökvédővel. Vagy kabát és hozzá a protektorok(protektor inget többnyire tudnak adni)

-Protektoros nadrág. Vagy hosszú zárt nadrág +legalább térdvédő(ezt is többnyire tudnak adni)

-Protektoros motoros kesztyű. (saját kell, higiéniai okokból nem adnak, no meg értelmes ember fel se venné)

-Motoros csizma, vagy hosszú szárú zárt cipő(pl magas szárú bakancs megfelel, ezt sem adnak, a kesztyűnél leírtak miatt)


Bár ha az után is akarsz motorozni hogy megvan a jogsid érdemes megvenni mindent. És mindenből olyat ami később is jó lesz.

Szabály szerint oktatáson és vizsgán a motorra fel sem ülhetnél megfelelő ruházat hiányában. Még rutinpályán sem. (bár némely suliban rutin pályán nem foglalkoznak vele, csak vizsgán)

2014. febr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!