Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Holnap lesz a forgalmi vizsgám...

Holnap lesz a forgalmi vizsgám és nagyon izgulok miatta! :S Esetleg valami tipp vagy jó tanács, ami nektek anno segített?

Figyelt kérdés

Nagyon megköszönnék pár hasznos ötletet, mert annyira ideges vagyok, hogy csak na! Utoljára talán érettségi előtt paráztam ennyire. :S

Tudom, nem jó, ha az ember nagyon rágörcsöl, szóval próbálok nyugisan hozzáállni, meg tudom, hogy ha akarnak, úgyis megbuktatnak szinte bármin, de azért mégis, jó lenne egy pár jó tanács, hogy kinek mi segített? Mire kellett jobban odafigyelnetek? Ti hogy oldottátok meg, hogy ne izguljatok? :D Bármilyen tippet szívesen fogadok!


Pár sikersztorinak is örülnék, hogy megnyugodjon a kis lelkem! :)


Amúgy ez lesz az első forgalmi vizsgám, szóval nem fűzök túl sok reményt hozzá, hogy elsőre sikerül, de azért mégis, jó lenne már letudni ezt a jogsi-dolgot. :)


Előre is köszi a válaszokat! :)



2014. márc. 20. 07:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Először is miért ne sikerülhetne elsőre? Amúgy meg egyáltalán nem kell parázni, ugyanis a vizsgáztató nem arra megy hogy megbuktasson, hanem hogy levizsgázz. Szóval kifordítva a szavaidat nem csak ha akarnak úgyis megbuktatnak, hanem ha úgy van, akkor úgyis átmész. A vezetés lényege az, hogy ne idegesen vezess. Nem sietsz sehová, csak egy kényelmes kis délutáni vezetésen veszel részt. Nekem a legnagyobb parám a zebránál a gyalogosok voltak. Szerencsére egy sem lépett le. Nem szabad hirtelen fékezni. Még azért sem, hogy betartsad a szabályokat. Vezess biztonságosan, és kiszámíthatóan, és nem lesz gond. Nekem bejött az autónál, motornál, teherautónál is.
2014. márc. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Fölösleges stresszelni. Ezen nem az életed múlik. Legrosszabb esetben próbálhatod újra.


Ha nem görcsölsz, jobban fogsz vezetni. Egyébként oszthatom az észt, mindem vizsgámra rágörcsöltem eddig.


Én eddig normális vizsgabiztosokat fogtam ki. B-nél elsö havas próbálkozásom a vizsgán volt. 2-3 hibaponttal, de átmentem szerencsére. Tegnap a C-t végigdumálta a vizsgabiztos, visszaértünk, gratulált.

2014. márc. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%

:) Én nem tudlak ennyire lelkesíteni, de azt tudom mondani, hogy ha nem sikerül legfennebb méssz még 1x.


Az oktatóm mindig azt mondta kint 70 % szerencse 30% tudás. Nem mindegy hova visz a vizsgabiztos, hogyan viselkednek a körülötted levő vezetők.


Engem elvágtak első alkalomkor, azt mondta a vizsgabiztos nem adtam elsőbbséget, pedig a biciklis még messze volt, bőven kifordultam előtte...


Jövő héten megyek ismét.


Nyugalom, határozottság és semmi kapkodás! Sok sikert.



Közeli ismerőseim átmenési arányai:

párom 2, legjobb barátnőm 4., barátnőm 3., előttem levő srác 2.



Úgyhogy nincs semmi gáz, ha nem megy elsőre.

De Te leszel a kivétel! :) Sok sikert még egyszer

2014. márc. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, én is drukkolok Neked! :)

A legtöbb fejtörést nekem is mindig a biciklisek okozzák, ráadásul itt felénk rengeteg a biciklisáv, sokan is tekernek erre, és szinte mindig emiatt hibázom (ha 99x vissza is nézek egy kanyar előtt, hogy nem jön-e bringás, tuti, hogy a 100. alkalommal elfelejtek, és tessék, máris bukta).

Azért remélem, hogy igazatok lesz, és nem lesz gond. Próbálok megnyugodni, és nem stresszelni rajta sokat, de szerintem nincs olyan ember, aki vizsga előtt nem izgul. :)

2014. márc. 20. 08:20
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert!:) én elsőre speciel megbuktam :D Úgy izgultam, hogy túl kicsi parkolóhelyet találtam a párhuzamosnak és nem fértem be rendesen, ezért az oktató ráfékezett. Másodjára már jól ment minden, sok sok szerencse kellett hozzá. Jó idő volt, jó volt a vizsgabiztos is, előtte is vezettünk egy órát, jól ment minden :) Lett pár hibapontom,de sikerült!:P Azt tanácsolom neked, hogy ne úgy fogd fel mint egy vizsgát, hanem mint egy átlagos forgalmi órát, kivéve, hogy ül mögötted valaki. Simán mennifog, drukkolok :P Aztán majd írj, hogy sikerült e !:D
2014. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Arra kell gondolni, hogy ez ugyanolyan, mint egy óra, amikor vezetsz, csak itt ül még egy ember mögötted. Egyébként minden ugyanúgy fog történni és ugyanazt kell tenned, mint eddig.

Arra is gondolhatsz, hogy ha esetleg nem sikerülne, akkor sem történik tragédia, majd másodszorra sikerül. És akkor legalább már tudod, hogy ez milyen, hogy működik, nem kell már annyira izgulni.

Mindenkire másképp hat az idegesség, valaki akkor rosszabbul teljesít, de van aki éppen megtáltosodik a stressztől és sokkal ügyesebb lesz.

Hajrá! :)

2014. márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Na, megvolt a mai utolsó vezetésem is a holnapi vizsga előtt. Most egész jól ment minden, úgyhogy valamennyivel bizakodóbb vagyok, mint reggel voltam (csak egyszer "buktam" meg, természetesen megint egy bicikli sáv miatt, de ezt lassan már kezdem megszokni). :D

Elvileg a vizsga előtt is megyünk még 1 órát, remélem, azalatt megnyugszom és belerázódok a dolgokba annyira, hogy ne legyek tiszta ideg, mire éles lesz a helyzet. :)


Köszi mindenkinek, aki eddig írt. :) A biztatást is, meg a sikersztorikat is. Már most úgy érzem, hogy sokat segített ez a pár hozzászólás, hogy lehiggadjak és ne pörögjem túl a holnapi megmérettetést. :D

2014. márc. 20. 12:11
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyugodtan!:D Nem fognak megenni, ha nem sikerül a vizsga, mész újra na bumm.:D Sok sikert holnapra:)
2014. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha nem vállt be ez a 'úgy menj oda,mintha vezetni mennél' dolog. Úgy mentem oda,mint aki vizsgázni ment és aki tudta,hogy a lehető legjobban kell teljesítenie,mert mögötte ül egy vizsgabiztos. Igen egy vizsgabiztos,nem egy másik tanuló.

Soha nem voltam jó ebbe a hitessük el magunkkal azt ami nem igaz :)

Persze lehet neked segít ha azzal a tudattal próbálod magadba hitetni,hogy áh semmi,ez semmiség.


Hidd el,ha az oktató már elvisz vizsgázni,akkor fel vagy készülve és sikerülni fog. Tessék magabiztosan odamenni és levezetni azt az 50 percet! Azt meg,hogy nem fűzöl hozzá túl sok reményt,szintén felejtsd el!

Attól,hogy nem mindenkinek sikerül elsőre (nekem se sikerült,de úgy is álltam hozzá az egészhez) attól neked még sikerülhet!


Meg ezeknek a rémhíreknek se kell hinni,hogy 'elsőre senki nem megy át' 'kenőpénz nélkül le se lehet vizsgázni" meg,hogy ha meg akar húzni akkor meg is fog.

Az igaz,hogy vannak rendesebb vb meg vannak a szigorúbbak akik a legapróbb hibákat se képesek elnézni és simán meghúznak,de teljesen ok nélkül nem fognak.


Vizsga előtt állítsd be jól az ülést meg a tükrököt,hogy kényelmes legyen és mindent jól láss. Ellenőrizd le az autót,és a fékpróbát el ne felejtsd!:)

Ezután tényleg minden úgy fog menni ,mint a gyakorló órákon,semmit nem kell újítanod,ugyan azt csináld,mintha egyedül vezetnél. Ahol lehet haladni ott haladj ,szóval 50 helyett ne menj indokolatlanul 30-al. Figyeld a táblákat,zebrákat jó előre,hogy amire csak lehet fel tudj készülni előre és ne érjen váratlanul.

(gyerekek a zebra előtt, részeg biciklis az út szélén, bármilyen állat stb)

Ja és a középső tükröt figyeld,még ha egy egyenes útszakaszon is haladsz akkor is nézz bele,illetve az összes többi tükröt használd :)


Privátba küldök egy képet azt majd olvasgasd át. Sok sikert,szorítok!

2014. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a kép is megjött, megnéztem. :) Kaptam ilyen vizsgalapot én is, ma lobogtattam is az oktatóm orra előtt, hogy beszéljük át, de azt mondta, ne görcsöljek már ennyire ezen, csak csináljak mindent úgy, ahogy tanultuk és akkor nem lesz semmi baj. :D
2014. márc. 20. 18:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!