Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amikor tanulni kezdted a...

Amikor tanulni kezdted a vezetést milyen utólag "vicces" hibákat követtél el?

Figyelt kérdés

Például én volt,hogy járó motorra ráindítottam mert korábban csak dízel autón gyakoroltam és mikor benzinesbe ültem egyszerűen nem hallottam ,hogy lefulladtam vagy sem, aztán rájöttem,hogy nézni kell a fordulatszámmérőt.

Vagy például olyan is volt,hogy fék helyett gázt nyomtam, szerencse,hogy ott volt az oktató.

Meg talán egy olyan volt,hogy a kuplung lenyomása nélkül baszogattam a váltót, az is elég érdekes volt...


(Tudom,hogy itt mindenki profi és sosem hibáztak, de talán mégis lesz 1-2 hasonlós sztori.Ezen hibákat egyébként másoktól is hallottam és akkor megnyugodtam,hogy nem csak én vagyok ilyen béna -hátha segít másnak is)


2014. ápr. 10. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Behajtottam szembe a körforgalomba. Az oktatóm csukott szemmel várta meg, amíg az első kihajtónál elhagytam a körforgalmat. Mentségemre legyen mondva, hogy akkor kezdték meg építeni a körforgalmat, amikor elkezdtem vezetni, simán kereszteződésnek kellett kezelni, egyszer csak kirakták a körforgalom táblát, amit én nem vettem észre és simán balra kanyarodtam. A műszaki vizsgán olajszint ellenőrzést húztam, letekertem az ablakmosó folyadék kupakját. A vizsgáztató kinevetett, de nem buktatott meg. Helyette a kerékcsere menetét kellett elmondanom. Természetesen nő vagyok! :-)
2014. ápr. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vizsga előtti utolsó gyakorlás, délelőtt. Nagyon ideges voltam, túl akartam lenni az egészen. Az egyik kereszteződésben majdnem elcsaptam egy bringást, akiről kiderült, hogy az oktató rokona. Délután jött a vizsga. Minden remekül ment, erre feltűnt ugyanaz a biciklis. Annyira meglepődtem, hogy az egy ívben kanyarodás alatt megint majdnem nekihajtottam. De harmadszorra sikerült. Mármint a vizsga.
2014. ápr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Főúton be akartam tenni az 5 sebességes kocsit 6.-ba. :D Otthon gyakorolgattam és 6 sebességes kocsival.. :D Oktató csak nézett, hogy mért állok neki váltani. :D
2014. ápr. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 VarMa ***** válasza:
100%

En a rutin gyakorlason boritottam ki az oktatomat egy kicsit, de mondhatjuk a kommunikacio hianya miatt.

Akkor volt egy olyan feladat hogy intenziv gyorsitas es fekezes es a felfetett jelen kellett megallni.

Azt hozza tennem hogy elotte mar vezettem tehat volt fogalmam a dolgokrol, mar amennyire lehetett.

Az oktatomnak 130le PDTDi Bora-ja volt (nagyon kellemese ment, eros volt).

Az oktatom az osszes papirjat es cuccait a lenyitott kesztyutartoban tarolta amivel nem is volt gond teljesen jol elvoltak ott.

Szoval oda alltam start vonalhoz es mondta, hogy akkor intenziv gyorsitas es fekezes, de azt elfelejtette mondani hogy eleg 45 km/h-ig gyorsitani es onnan fekezni...

En elindultam, az egyes fokozataot lepadloztam, jott a kettes (itt kb.85-90 volt a tempo)es onnan beletapostam a fekbe (megalltam a vonalon ahol kellett).

Ennek a kovetkezmenyekent ugy szetrepult a kocsiban az osszes papirja hogy feloran keresztul azt szedegettuk a kocsiban. Majd ezutan fapofaval benyogte eleg lett volna 45-ig, kicsit kirohogtem akkor, de aztan mar o is rohogott...

2014. ápr. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vizsga előtt közvetlenül még elmentünk egy fél órára vezetni, "csak a biztonság kedvéért", annyi hibát a megelőző 30 óra alatt összesen nem vétettem, mint abban a fél órában, annyira ideges voltam :D

Körforgalomban már benn voltam, és megálltam, hogy beengedjem a várakozót, pedig ugye ott nekem van elsőbbségem, ilyenek :D Az oktató teljesen el volt képedve, hogy "fiatalember, ennél azért ment már jobban is" :D

Aztán szerencsére a vizsgán átmentem. A vizsgabiztos mondta, hogy tükröket kikerülésnél, sávváltásnál sűrűbben kellene használni, ezért kaptam pár hibavonalat. De jó gyerek voltam, és megfogadtam a tanácsát, direkt nagyon figyeltem a tükrökre később, aztán már szerencsére igényemmé vált, hogy tudjam, mi van pontosan körülöttem :)

2014. ápr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

előfordult hogy balra indexeltem de jobbra kezdtem kanyarodni.. ez még az oktatáson volt. meg volt hogy lepadkáztam a kocsit... na oktató nem örült de nem lett baja. meg párszor a váltót is kicsit durván kezeltem...


vizsga elsőre meglett szerencsére.

2014. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 flora08 ***** válasza:
Forgalmi vizsgán azt mondta az oktatóm, hogy ahol tudsz, balra előremenetben parkolj le. Én meg azzal a lendülettel elkezdem parkolóhelyet keresni...a jobb oldalon...A vb ezt észrevette, és annyit kérdezett halkan: "Melyik a bal keze?" Nagyon ciki volt, végül be kellett fordulnom a Penny parkolójába és ott megcsinálni, mert az volt alkalmas hely rá. De jó vége lett a történetnek, sikerült a vizsga :) Lehet, hogy a vb betudta a vizsgadrukknak ezt a malőrt.
2014. ápr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon sok hülyeséget csináltam, főleg mikor elkezdem egyedül vezetni az első pár hétben. Pl parkolásnál leállítottam a kocsit, majd kiszálltam rájöttem hogy ez így nem jó, és mikor vissza ültem ,hogy kicsit jobban beálljak n nem engedtem ki a kéziféket. Vagy nekem is volt olyan, hogy véletlen fék helyet a gázt nyomtam :)

Az alap volt hogy ha az oktató mondta h jobbra menjünk én balra akartam menni.

Meg volt, hogy leléptem a kuplungról de a váltót nem raktam üresbe :)

Hál isten most már ilyenek nincsenek :)

2014. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!