Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezethetek külföldön?

Vezethetek külföldön?

Figyelt kérdés
Idén januárban kaptam meg a jogsit. Nyáron ynaralást tervezünk,kérdés hogy ezzel a "friss" jogsival vezethetek-e külföldön, van-e valami szabály erre. Érintett országok Románia és Horvátország lenne.

2014. máj. 20. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érvényes jogosítvánnyal mindkét országban vezethetsz.

Mind a két országban utálni fogsz vezetni tapasztalat nélkül.

2014. máj. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm:) Szeretem a kihívásokat és elég jól megy a vezetés nem tartok a küldöldi forgalomtól :D
2014. máj. 20. 16:47
 3/15 anonim ***** válasza:
Majd fogsz:)
2014. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kössz a biztatást:D
2014. máj. 20. 16:56
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Ne hallgass a károgókra. Én is viszonylag fiatalon már mentem külföldre, a '90 - es években, ráadásul egy rossz Wartburggal, haverokkal bejártuk Erdélyt, még a román tengerparton is voltunk. Legyél óvatos, de ne bízd el magad, figyelni kell, más világ, más mentalitás. Sok élményt, rengeteg vezetési tapasztalatot szerezhetsz egy ilyen túrán.
2014. máj. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jól van köszönöm :D
2014. máj. 20. 16:59
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Két apróság:

1. Akkor vezethetsz, ha betöltötted már a 18. életévedet.

2. A keresőt nem tilos használni.

2014. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
En nem akartam karogni vagy lelankasztani a kerdezo lelkesedeset, de a romaniai nagyvarosi forgalom, a kacskaringos utak melyek nehol igen rosszak, az autopalyak hianya miatti igen suru forgalom egy kezdo szamara szerintem megerolteto lehet. Horvatorszag kicsit jobb.
2014. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát igen, a friss jogsit megemlítetted, de a korodat titkolod, és ha még nem töltötted be a 18-at, akkor nem szabad külföldön vezetned!
2014. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Hát pl. Angliát vagy Írországot én nem ajánlanám, mert ott a másik oldalon kell menni, de Románia és Horvátország nem biztos hogy rossz lesz.


Ha van melletted valaki aki egy térképpel és segít eligazodni, valamint egy váltás sofőr aki időnként átveszi, hogy pihenhess, akkor szerintem magabiztosan indulhatsz neki az útnak.

2014. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!