Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezethetek külföldön?

Vezethetek külföldön?

Figyelt kérdés
Idén januárban kaptam meg a jogsit. Nyáron ynaralást tervezünk,kérdés hogy ezzel a "friss" jogsival vezethetek-e külföldön, van-e valami szabály erre. Érintett országok Románia és Horvátország lenne.

2014. máj. 20. 16:37
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
19 vagyok, az utat kívülről tudom, szinte minden évben oda megyünk nyaralni, és ott lesz mellettem apukám, aki igaz, hogy most sérült, de már 35 éve vezet :)
2014. máj. 30. 14:48
 12/15 anonim ***** válasza:

Hülyeséééééég!!

Mai nap folyamán beszéltem telefonon a KEKKH-el (1818 telszám) és a következőket kérdeztem:


Lehet e vezetni külföldön friss jogosítvánnyal? - Nem, csak 2 éves jogosítvánnyal lehet vezetni külföldön.


Lehet e úgy vezetni külföldön, hogy ha van mellettem felnőtt személy (szülő stb.) akinek van 2 évnél régebbi jogosítványa? - Nem csak az vezethet akinek van 2 évnél régebbi jogosítványa, azaz én mint friss jogsis nem...


Ui.: megkockáztatod, hogy kimész külföldre vezetgetsz ott, majd, ha elkap a rendőr vállalod a következményeket.

2014. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Átvertek téged barátom, vagy füllentesz. Abban a pillanatban, amint átvetted a jogsit, mehetsz külföldre, ha betöltötted a 18-at.
2014. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én örülnék a legjobban, ha ez így lenne, hogy külföldön tudok 18 éves kor után vezetni, nem kellene fölöslegesen várni 2 évet... De azért, nem tudom, 2 emberrel is beszéltem a KEKKH-nél egy hölgyel meg egy sráccal és mindketten ezt mondták, ha valóban ők félreinformálják az embereket na az bizony elszomorító.. Sok helyen hallotam már sok mindent: 2éves jogsinak meg kell lennie (friss jogsinál) hogy vezessek külföldön, meg, hogy 18 éves kort be kell töltsem hozzá, meg még olyat is hallottam, hogy ha felnőtt van mellettem (akinek van 2 évnél régebbi jogosítványa, szülő stb..) akkor is lehet vezetni külföldön... Na most találja ki az ember mi az igaz.. Elszomorító, hogy senki se tud pontos információt mondani.
2014. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek mindenkitől akit félreinformáltam a KEKKH az egy rakat kaka.... felhívtam a BRFK-t onnan átkapcsoltak a közlekedésiekhez, és ott paragrafusra bekezdésre pontosan elmondták, hogy 18. életév után lehet külföldön vezetni. Elnézést kérek, de elszomorítónak tartom, hogy A KEKKH nem tudja a dolgokat, és ezáltal a segítségem egy félreinformálás... Nekem is fontos volt ez az információ de mostmár tudom az igazat. 18. életévet amint betölti az ember, vezethet. Friss jogosítvánnyal, MOTORON nem lehet utast szállítani, illetve kocsin vontatni. EZ a kezdő jogosítvány korlátozásai.
2014. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!