Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kezdő sofőr (8 hónapja van...

Kezdő sofőr (8 hónapja van jogosítványa) vezethet külföldön?

Figyelt kérdés

2014. jún. 21. 22:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Úgy tudom, csak 1 éves jogsival. De én vezettem, nem igazoltattak és nem volt gond.
2014. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
11%
nem!
2014. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Állandó kérdés ez itt, átlag naponta kérdezitek.

Ha betöltötted a 18-at, jogsi átvétele után azonnal mehetsz külföldre.

2014. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
A magyar vezetői engedély 18 éves kor alatt nem jogosít külföldi vezetésre. 18 év fölött nyugodtan, akár már a kézhezvétel utáni első napon is mehetsz külföldre.
2014. jún. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Betöltöd a 18 at akk lehet menni külföldre akár 1 napos Jogsival is
2014. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Ha jól tudom, az USA-ban külföldi állampolgár csak 25 felett vezethet.
2014. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Hülyesééééééééég!!

Mai nap folyamán beszéltem telefonon a KEKKH-el (1818 telszám) és a következőket kérdeztem:


Lehet e vezetni külföldön friss jogosítvánnyal? - Nem, csak 2 éves jogosítvánnyal lehet vezetni külföldön.


Lehet e úgy vezetni külföldön, hogy ha van mellettem felnőtt személy (szülő stb.) akinek van 2 évnél régebbi jogosítványa? - Nem csak az vezethet akinek van 2 évnél régebbi jogosítványa, azaz én mint friss jogsis nem...


Ui.: megkockáztatod, hogy kimész külföldre vezetgetsz ott, majd, ha elkap a rendőr vállalod a következményeket.

2014. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mielőtt lehülyéznél mindenkit:


A B kategóriára érvényesített vezetői engedély a járművezető 18. életévének betöltéséig csak belföldön történő járművezetésre jogosít. A kezdő vezetői engedéllyel az "A" az "A" korlátozott kategóriára és az "A1" alkategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, a "B", "C", "D" kategóriára és a "C1", "D1" alkategóriára érvényesített bejegyzéssel - a fegyveres erők kezelésében lévő járművek kivételével - pótkocsi nem vontatható.

2014. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem lehülyéztem le mindenkit, hanem a válaszokat hülyéztem le, a KEKKH -et hívtam fel és ők ezt az információt adták, hogy csak 2 évnél régebbi jogosítvánnyal lehet vezetni külföldön. Tökmindegy, hogy hány éves vagy (Első jogosítvánnyal 2 év után lehet.) Én örülnék neki a legjobban, hogyha 18 éves kor betöltése után lehetne vezetni külföldön. De a KEKKH csak nem hazudik :(
2014. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Khm... Nem hülyéztem le mindenkit*
2014. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!