Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kezdő sofőr (8 hónapja van...

Kezdő sofőr (8 hónapja van jogosítványa) vezethet külföldön?

Figyelt kérdés

2014. jún. 21. 22:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ha azt írod, hogy hülyeség, az ugyanaz.


[link]


326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet


a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról


II. FEJEZET


JÁRMŰVEZETÉSRE JOGOSÍTÓ OKMÁNYOK


1. Vezetői engedély


(3)10 A vezetői engedély a járművezető alábbiak szerinti életkorának eléréséig csak belföldön történő járművezetésre jogosít:


a) a „B” kategória esetében 18. életév,

2014. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek mindenkitől akit félreinformáltam a KEKKH az egy rakat kaka.... felhívtam a BRFK-t onnan átkapcsoltak a közlekedésiekhez, és ott paragrafusra bekezdésre pontosan elmondták, hogy 18. életév után lehet külföldön vezetni. Elnézést kérek, de elszomorítónak tartom, hogy A KEKKH nem tudja a dolgokat, és ezáltal a segítségem egy félreinformálás... Nekem is fontos volt ez az információ de mostmár tudom az igazat. 18. életévet amint betölti az ember, vezethet. Friss jogosítvánnyal, MOTORON nem lehet utast szállítani, illetve kocsin vontatni. EZ a kezdő jogosítvány korlátozásai.
2014. júl. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mivel külföldön vezetésről van szó, az adott országban érvényben lévő szabályokat kell figyelembe venni. Az EU és a bécsi egyezmény országaiban elfogadják a tagországok jogosítványait a helyi szabályoknak megfelelően. Tehát olyan elméleti síkon sem lehet, hogy külföldön nem lehet kezdő jogsival vezetni, mivel akkor az ottani emberek 2 évig egységesen nem vezetnének. Teljesen értelmetlen bármilyen magyar jogszabályt böngészni, hiszen teljesen irreleváns, amikor külföldön vagy.
2014. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"A jogszabály kimondja, hogy…


- Külföldön nem vezethet 18 év alatti személy.

- Nem vontathat utánfutót kezdő jogosítvánnyal rendelkező személy.


Tehát, ha elmúltál már 18 éves, de friss jogosítvánnyal rendelkezel, ne higgy a tévhitnek, személyautót nyugodtan vezethetsz Te is külföldön!"


Innen idéztem: [link]

2014. dec. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!