Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Üdv Mindenkinek! Ha már...

Üdv Mindenkinek! Ha már aláírtam egy gépjárművezetői tanfolyami szerződést, menet közben emelhetik-e egy "modul" árát, annak ellenére, hogy a szerződésben rögzítve van mindennek az ára (kresz, rutin, orvosi, forgalmi, vizsgadíj)? Szabályos-e ez így?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a szerződésben rögzítve vannak az árak is, és nincs odaírva hogy árváltoztatás jogát fenntartják, akkor nem tehetik meg, csak közös megegyezéssel, szerintem, de ha nem így lenne javítsatok
2010. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
talán a vizsga díjat,mert az nem az iskola kasszájába megy,de a többi házon belül marad,szerintem etikátlan így ,hogy mindent emelni akarnak.
2010. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha szerződésbe van foglalva akkor nem változtathatnak.

Csak vizsgadíjakat, mint ahogyan azt már előttem is írták.

2010. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A vizsgadíjat nem az autós iskolának fizeted (ha neki adod oda a pénzt, akkor azt e te nevedben befizeti), hanem a közlekedési hatóságnak. A díj mértékét törvény szabályozza; január 1-től emelkedett mindegyik vizsga díja.

Az orvosi vizsgálatért pedig az orvosnak fizetsz, azt is törvény szabályozza.

Az egészségügyi tanfolyamot és vizsgát a Vöröskereszt szervezi, annak a díját sem az autósiskola határozza meg.

2010. jan. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
forgalmi vizsgadíj 11ezer környékére emelkedett:(
2010. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!