Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szabályos kikerülés/előzés volt?

Szabályos kikerülés/előzés volt?

Figyelt kérdés

Helyileg nem tudom hol volt egy városon mentünk át, és egy kereszteződésnél történt, ahol rendőrök irányították a forgalmat és ki volt szélesítve az út,hogy a mellékutcába is betudjanak kanyarodni, de nem volt kanyarodó sáv felfestve.

Amikor elkezdték a rendőrök engedni a kanyarodó autóakt a sorból kivágott egy autó és a sort előzve (3-4 kocsit) betért a kanyarodóknak kialakított helyre, de a rendőr már nem engedte kanyarodni, leállította, de viszont nem is szólt neki semmit pedig elég feltűnő akció volt, csak kérdés,hogy szabályos e.

Szaggatott vonal volt, arra indexelt amerre menni akart, szerintem szabályos volt, a barátom szerint nem.Szerintetek?

Illusztráltam is,hogy könnyebb legyen.A fekete "autóról" van szó.

[link]

Most ezen vitatkozunk és a válaszok alapján vetnénk véget a vitának.


2014. aug. 29. 18:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha egy ilyen hely volt (eltekintve a záróvonaltól), akkor semmi aggályos nem volt abban a kikerülésben:

[link]


Mostanában egy csomó helyen így van kiképezve a "kanyarodó sáv", nincs leválasztva, csak kiszélesítve, és felfestve a nyíl.

2014. aug. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!