Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Véleményetek/tapasztalatotok...

Véleményetek/tapasztalatotok szerint Budapesten vagy Miskolcon van több "simlis" vizsgabiztos?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm panaszkodott, hogy csak akkor engedték át őket ha adtak egy "deák" igazolványt a vizsgabiztosnak.

2014. okt. 5. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Az ilyen "panaszkodó ismerősök" a valóságban 100%-ban elkövették azokat a hibákat, amiért kijárt volna a bukás.
2014. okt. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pesten nagyon is. 70-30 arányban..
2014. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarom kétségbe vonni mások véleményét, el tudom fogadni, hogy vannak korrupt vizsgabiztosok, oktatók, de hogy bármilyen arányt hogy lehet mérni, az számomra rejtély.

Debrecenben vizsgáztam, és fel sem merült, az oktatóm utalást sem tett arra, hogy a vizsgabiztosnak adni kellene bármit, sőt amikor közeledett a vizsga időpontja, egyre többet beszéltünk a vizsgáról, tanácsként többször elmondta, hogy ne is foglalkozzak azzal, hogy ott ül majd mögöttem a vizsgabiztos...

Vizsgának nevezik az eseményt, mert nincs rá jobb szó, de ez valójában egy vezetési bemutató, a tanuló megmutatja a vizsgabiztosnak, hogy tud vezetni, s a vizsgabiztosnak nem az a feladata, hogy minél több tanulót megbuktasson, arra van kiképezve, hogy eldöntse, a tanuló felkészült-e önállóan részt venni a forgalomban...

Kiindulási pontnak van jelentősége, hogy a tanuló az oktató ajánlásával, vagy saját kérésre megy vizsgázni - utóbbi nem jó előjel, mert a vizsgabiztos általában abból indul ki, ha az oktató még nem ajánlotta a vizsgát, a tanuló saját kérésre próbálkozik vizsgával, valószínűleg még nincs elegendő alapja az önálló közlekedéshez.

Biztos vannak olyan városok, ahol a forgalmi vizsga összefonódott a zsebpénz-szerzéssel a vizsgabiztosoknál, de szerintem sok abban az urban legenda is, a megvesztegethető vizsgabiztos az állását kockáztatja.

2014. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyer Békeés megyébe. Én is puhatolóztam az oktatómtól. Azt hittem lekap a 10 körmömről! Mondta hogy eszembe ne jusson meg se említeni, mert engem jelentenek fel! Rengeteg ismerősse beszéltem, senki nem fizette le a vb~t. Nekem is lett 7 hibapontom, de átmentem. Persze van aki többször bukott, de az jogosan. Ha valaki nem tud vezetni akkor az ne is kapjon jogsit. Aki tud az átmegy pénz nélkül is. ( Békéscsabán vizsgáztam) Nem szabad kenőpénzt adni, ha kér akkor meg fel kell jelenteni.
2014. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyértelmű, hogy Budapesten.

Ha egy vidéki városban van X vizsgabiztos, akkor a fővárosban 4X vagy még több.

Így több is köztük a simlis.


Egyébként ez annyira de annyira divattá vált, hogy ha van 1-2 fehér holló, és azt kifogja valaki, akkor annak rettentő nagy szerencséje van.


Nekem volt egy párom aki oktató volt.

Hát ne tudd meg, hogy mik zajlanak!

(nap mint nap áldom az eget, hogy én megismerésünk előtt jóval előbb vizsgáztam normális körülmények között)


Hiába tudod 100000%-ra, a tananyagot, ha akar úgyis meg fog buktatni, ha meg nem olyan akkor csak akkor buktat meg, ha valaki tényleg nagyon nagy hibákat ejt.

2015. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásom szerint Miskolcon egyáltalán nem tolerálják az ilyesmit, a fővárosban viszont nagyon is dívik a korrupció a vizsgabiztosoknál.
2015. jan. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Budapest
2016. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Székesfehérváron annakidején fel sem merült. Volt akkoriban Miskolc környéki barátnőm, ott az oktató mondta hogy mennyi legyen nála.
2019. okt. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyilván Budapesten, Miskolcon nem nagyon hallottam, hogy fizetni kellett volna a vizsgàztatónak, inkább Miskolcon és a környékén az oktatók a korruptak(én ezt tapasztaltam). Most lenne lehetőségem Debrecenben vizsgázni, de eléggé korrupt itt mindenki és mindenki csak a pénz várja, meg játszàk az agyukat. Minden 2. ember vállalkozó, de kenyérre is sajnàljàk a pénzt. Ilyen embereknek egy forintot sem vagyok hajlandó fizetni.
2019. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
xd
ápr. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!