Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Múlt héten volt egy balesetem...

Múlt héten volt egy balesetem ausztriában. Csak az autóm tört össze. Utána remegés+0,5 üveg jagd bitter /20, perc. Mig a rendőrök ki értek. Alcohol légsonda 1. 03. aláírás utána semmi! Jogsit elvették. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 6. 10:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Majd eljárás indul ellened közúti baleset okozásáért, az okozott kárt meg kell térítened (mivel valaminek nekimentél ha a kocsi összetört), és a bírság. Biztosító nem fizet. Ugyanis nem tudod bizonyítani hogy tényleg vezetés után ittál. Így olyan mintha ittasan vezettél volna.
2014. okt. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
átadják az ügyet a magyar hatóságoknak?
2014. okt. 6. 11:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de saját magad ugrottál fel a szopórollerre.

Minek ittál (ráadásul ennyit!!) a baleset után? Tudhatnád, hogy balesetnél minden esetben szondáztatnak, mert ez fontos eleme annak, ki volt a hibás. 1,03 ezrelékes alkoholszint igen komoly, akár bűncselekménynek is minősülhet, akkor pedig az eltiltás a minimum, amit kapsz. Akár felfüggesztett is lehet a vége - tehát pár évre ugrott a tiszta erkölcsi bizonyítványod.

2014. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Dörmögő ***** válasza:
100%
Én arra gyanakszom hogy már előtte is volt benned, és csak azért ittál utána (esetleg tanuk szeme láttára) hogy azt mondhasd hogy azért mutat a szonda valamit mert kizárólag a baleset után ittál. A hatóság is ezt fogja mondani, és ezt az Isten nem mossa le rólad.
2014. okt. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mostanra józanodtál ki, hogy ennyire rossz a helyesírásod?

Több független tanúval tudod bizonyítani azt, hogy a baleset megtörténte után ittál? Utasod, ha volt, nem tanúskodhat, akkor sem ha történetesen ellenséged lenne. Járókelők, segítők, más autósok?

Ha nem, akkor biza ittas vezetés.

Csak a te kocsid tört? Semmi másban nem eset kár? Mi volt a baleset oka? Önmagában egy kisebb figyelmetlenségből adódó baleset, ha senkinek, semminek nem lett baja a kocsidon kívül, még nem lenne veszélyes a büntit illetően. Gyorshajtás már igen.

2014. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dörmögő ***** válasza:
Mármint azt fogja mondani a hatóság hogy a baleset előtt is volt benned (ha nem lettem volna egyértelmű).
2014. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mire számíthatsz? Ha nem komoly ( nincs más sérült stb ) az ügy, akkor átadják a magyar hatóságnak. Itt meg ittas vezetés, közúti veszélyeztetés és hasonlók miatt fog eljárás indulni ellened.


Kapsz egy jó nagy számmal ellátott csekket és a jogsidtól is elbúcsúzhatsz egy időre.

2014. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez a "baleset után ittam" duma már Rezesovának sem jött be, pedig neki jól (le)fizetett szakértői voltak.
2014. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Napkiraly ***** válasza:
Az utasa tanúskodhat, nincs kizáró ok
2014. okt. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Elég gáz helyzet, mert ha nem tudod bizonyítani, hogy az ittasság a vezetés után állt be, akkor mindenhol úgy fogják venni, hogy ilyen véralkohol mellett vezettél.


Az 1,03 mg/l légalkohol az elég sok. Kb. elmondható, hogy a véralkohol a légalkohol kétszerese, ha mértékegységet nem nézünk. Tehát ez kb. 2 g/l véralkohol. EU-szerte az elfogadott határ 0,5 g/l véralkohol, az alatt nem hivatásos vezetőket szinte sehol nem büntetik (zéró tolerancia csak Csehországban és Szlovákiában van rajtunk kívül; más országokban is esetleg előfordulhat büntetés a határon belül is, ha a rendőr úgy ítéli meg).


Mivel ez a magyar Btk. szerint már bűncselekmény (0,5 g/l véralkohol felett, "Járművezetés ittas állapotban"), Magyarországon is büntethető vagy, ha magyar állampolgár vagy, hiába nem Magyarországon történt az eset. Ha 0,5 alatt maradsz, akkor Ausztriában max. csekély pénzbírság, Magyarországon meg semmi jogkövetkezmény nem lett volna.


Ez a bűvös 0,5-ös határ is egyébként olyan, hogy már nem egészen érzed jól magad, el sem tudom képzelni, hogy 2-vel hogy nem ájultál el, az már nagyon komoly. Ha meg tényleg vezettél ezzel, azt már el sem tudom képzelni, hogyan.

2014. okt. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!